Kyjivas. Ukraina. Unplash nuotr.

SSVA Varšuvoje pristatė kuriamą 3D miestų planavimo įrankį Ukrainos miestų atstatymui 


Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai kartu su Lietuvos delegacija praėjusią savaitę dalyvavo Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusioje karo nuniokotų Ukrainos miestų atstatymo iniciatyvų parodoje bei konferencijoje „Rebuild Ukraine“.

Pagrindiniai šio renginio tikslai – pritraukti tarptautinių institucijų bei investuotojų lėšas Ukrainos miestų atstatymui, padėti Ukrainos energetikos bendrovėms atkurti svarbiausius infrastruktūros objektus ir skatinti Ukrainos miestų ir regionų patrauklumą investicijoms.

SSVA parodoje dalyvavo kaip Ukrainos miestų atstatymo dalyvė, šiuo metu vystanti 3D miestų planavimo įrankį, įgalinantį trimatėje erdvėje atvaizduoti ne tik esamą Ukrainos miestų situaciją, bet ir vykdomus bei planuojamus statybos projektus.

„Borodyankoje ir Bučoje, kurios itin stipriai nukentėjo nuo Rusijos karinio puolimo, šie projektai jau netrukus prasidės. Tai išmanus skaitmeninis sprendimas Ukrainos miestams, padėsiantis juos atstatyti geresnius nei buvo iki karo“, – teigia SSVA Specialaus projekto Ukrainai vadovas Tomas Gulbinas.

Pirmasis projekto etapas apims skaitmeninės platformos parengimą bei miesto 3D vaizdų surinkimą, jų sukėlimą į platformą. Jų pagrindu būtų sukurtas Ukrainos miestams pritaikytas 3D planavimo įrankis.

Lietuva taip pat vykdytų Borodyankos ir Bučos savivaldybių darbuotojų mokymus ne tik kaip naudotis įrankiu, bet jį toliau plėsti, tobulinti. 3D planavimo įrankį tikimasi sukurti iki 2024 m. II ketvirčio.

Pasak SSVA direktoriaus Aido Vaičiulio, tikimasi, kad įrankis bus sėkmingai pritaikytas ir kitose brutalaus karo paveiktose teritorijose.

Konferenciją „Rebuild Ukraine“ Varšuvoje globojo bei rėmė Ukrainos energetikos ministerija su partneriais. Kartu su SSVA į parodą vyko atstovai iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Inovacijų agentūros, VĮ Žemės ūkio duomenų centro bei Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA).

„ReBuild Ukraine“ vienija valstybės institucijas, tarptautines donorų ir finansines organizacijas, labdaros fondų atstovus, investicines bendroves, energijos tiekimo, statybos, architektūros ir inžinerijos įmones. Renginys skatina aktyvų verslo dalyvavimą atstatant Ukrainą.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų