VERT: tarp reikalavimų komercinių saulės parkų vystytojams – nuosavas sklypas


Seimui liepos pradžioje apribojus maksimalią komercinių saulės jėgainių projektų galią bei sustojus jų vystymui, rinkos reguliuotojas atlikęs tyrimą siūlo leisti toliau įgyvendinti projektus vystytojams, turintiems pakankamai savo žemės bei atitinkantiems kitus reikalavimus. 

 

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį rinkos konsultacijai pateikė tvarką, pagal kurią tinklo pralaidumai būtų paskirstyti įtarimų nekeliantiems projektų vystytojams.

Pasak VERT, pakankamas nuosavas arba kitaip teisėtai valdomas žemės sklypas turi būti ne mažesnis kaip 1 ha ploto kiekvienam galios megavatui, arba vystytojas turi įrodyti, kad mažesniame plote galės įrengti norimos galios ir technologijos elektrinę.

Be to, vystytojas turi turėti savivaldybės patvirtinimą, kad sklype galima statyti saulės elektrinę, įmonės nuosavo ir įstatinio kapitalo santykis turi būti toks, kaip reikalauja įstatymas, ji neturi turėti pradelstų skolų arba įrodyti, kad turi pakankamai lėšų joms padengti, kad jai nėra pradėta nemokumo, bankroto, reorganizavimo procedūra, o įmonės vadovas nėra teistas.

Jei vystytojas yra fizinis asmuo, jis taip pat privalo patvirtinti, kad jam nėra pradėta bankroto procedūra, jis neturi nepanaikinto teistumo, turi finansinių galimybių plėtoti saulės jėgaines.

Tačiau jeigu reikalavimus atitinkančių vystytojų bendra įrengtoji jėgainių galia viršytų dviejų gigavatų (GW) ribą, leidimai būtų išduodami proporcingai sumažinant galią.

Pastabų ir pasiūlymų tokiai tvarkai VERT laukia iki spalio 3 dienos.

Viršijus įstatymu nustatytą 2 GW ribą VERT liepą ėmėsi tikrinti, ar teisėtai buvo išduoti leidimai prijungti komercinius saulės projektus prie tinklo bei ar pagrįstai rezervuotos jų galios. Reguliuotojas taip pat paprašė „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) laikinai neišduoti prijungimo sąlygų, nepasirašyti ketinimų protokolų rezervuoti galias.

VERT pirmininkas Renatas Pocius BNS sakė, kad tarybai pradėjus aiškintis šių projektų įgyvendinimo galimybes, dalis vystytojų patys atsiėmė prašymus rezervuoti galias, be to, paaiškėjo, kad dalis jų net negavę savivaldybių leidimų jau buvo pasirašę sklypų nuomos sutartis arba sutarčių trukmė siekė vos keletą mėnesių.

Saulės energetikos rinkos atstovai BNS kiek anksčiau teigė pasigendantys aiškumo, kokie projektai galės būti įgyvendinami ir pagal kokius kriterijus jie bus atrinkti.

Energetikos ministerija teigė, kad maksimali riba komerciniams saulės projektams nustatyta siekiant, kad elektros tinklo pralaidumų pakaktų tiek verslui, tiek gaminantiems vartotojams, tiek kitų atsinaujinančios energetikos išteklių pajėgumams.

 

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų