VGTU, MRU, KTU ir VDU studijų programas vykdys Alytuje


Kauno technologijų universitetas (KTU) magistrantūros studijas jau kuris laikas vykdė Alytuje, o nuo kitų metų rudens studijų programas siūlys ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Mykolo Riomerio universitetas (MRU). Praėjusiais metais Alytus dalyvavo projekte Išmanusis miestas V” ir kaip tik šių aukštųjų mokyklų studentai, norėdami pabrėžti neatskleistą miesto potencialą, paruošė priešprojektinius pasiūlymus Alytaus Jaunimo parko teritorijai ir reakreaciniam kompleksui Alytaus Dainų slėnyje.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis džiaugėsi, kad Alytuje bus ne tik stipri regioninė kolegija, tačiau ir keturi didžiausi šalies universitetai.

„Alytuje daug metų specialistus ruošia KTU. Nuo kitų metų rudens ateina VDU su bakalauro ir magistrantūros studijų programomis. O šiandien VGTU pasiūlė nuolatines inžinerijos magistro studijas savaitgaliais. Štai kolegijoje baigusiems slaugą MRU pasiūlė sveikatos politikos ir valdymo magistro studijų programą. Taip pat svarstomos kibernetinio saugumo magistro studijų programos galimybės”, – savo socialinio tinklo paskyroje vardino Alytaus meras.

Aukštųjų mokyklų atstovai ne kartą akcentavo, kad siekia studentams suteikti ne tik kokybiškas studijas, tačiau ir patogią infrastruktūrą. Universitetai Dzūkijos sostinės potencialą pastebėjo jau praėjusiais metais. Teikdami projektinius pasiūlymus KTU komanda rašė: „Alytus – didžiausias Dzūkijos miestas, kuriame sparčiai vystosi sporto infrastruktūra ir skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas. Atsižvelgę į šiuos aspektus, išsikėlėme tikslą atgaivinti svarbią Alytaus miesto dalį – Jaunimą parką, kurį supa trys pagrindiniai mikrorajonai ir sukurti traukos tašką, kuris trauktų sporto entuziastus”.

„Neurbanizuota 6 ha miesto dalis, kurią iš visų pusių supa miškas ir nedidelė dalis ribojasi su Nemunu, per kurį nutiestas aukščiausias pėsčiųjų tiltas, taip pat stovi skulptūra miesto simbolis „Žiedas“. Teritorija apsupta Kurorto parko medžių masyvais, kultūrinio paveldo objektais – tiltas, pylimas, piliakalnis. Projekto tikslas suteikti apleistai teritorijai vertę, išsaugoti aukštos kokybės žaliąsias zonas, pritaikyti apleistą teritoriją Alytaus miesto šiandienos poreikiams. Pastatų forma projektuojama atsižvelgiant ir pažymint pylimo paveldą, paliekant vizualius ryšius ir išlaikant saugius atstumus tarp projektuojamų pastatų ir geležinkelio pylimo. Projektuojant kompleksą kuriamas urbanistinis balansas santykyje su Nemunu, Kurorto parku bei pylimu. Sklypas zonuojamas taisyklingomis formomis ir plastiška takų, žaliųjų zonų struktūra. Kompleksas susideda iš kultūros ir renginių centro, jaunimo veiklos centro, sveikatingumo ir laisvalaikio centro”, – apie rekreacinį kompleksą Alytaus Dainų slėnyje rašė Vilniaus dizaino kolegijos atstovai.

VGTU inžinerijos studijų kaina Vilniuje – 2700 eurų metams. Alytaus meras paskelbė, kad gavo VGTU prorektoriaus pažadą 50 proc. nuolaidą tiems alytiškiams, kurie pasirašys išankstines sutartis iki gegužės 1 dienos.

„Manau, kad miesto savivaldybė taip pat ras būdų, kaip padengti dar bent 20 proc. tos sumos ir taip paskatinti jaunimą rinktis studijas čia. Tad iš savų beliks 30 proc. Na, jei stojamieji rezultatai labai geri – tuomet mokslas nemokamas”, – rašė N. Ceciulis.

KTU vizualizacija


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų