Vienas didžiausių konversijos projektų Vilniuje „Cyber City“: baigtas fasadų montavimas


Buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje, beveik 2 ha sklype, statomame 35 tūkst. kv. m ploto biuro, bendradarbystės (angl. co-working) ir komercinių erdvių komplekse įrengti išskirtiniai fasadai. Juos specialiai šiam projektui gamykloje pagamino ir statybų aikštelėje sumontavo pastatų gamintojai INHUS. Lietuvoje tokie sprendimai statant administracinės paskirties pastatus panaudoti pirmą kartą.

 

Objekto statyboms pasitelkti gamykloje pagaminti trisluoksnio surenkamojo gelžbetonio fasado elementai su pilna plytų mūro apdaila, kurie buvo gaminami unikaliose, tik šiam projektui pagal architektų viziją sukurtose, formose. Iš viso projektui pagaminta ir sumontuota apie 10 tūkst. kv. m fasado elementų. Jais padengta maždaug 60–70 proc. viso trijų pastatų fasado ploto.

Minėti sprendimai leido ženkliai sumažinti objekto statybų trukmę. Kadangi elementai buvo iš anksto gaminami gamykloje, procesas buvo automatizuotas, jam neturėjo įtakos oro sąlygos.

„Gamykloje pagaminami trisluoksnio surenkamojo gelžbetonio fasado elementai su pilna apdaila yra modernus ir efektyvus būdas statyti pastatus, taikomas Skandinavijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose Vakarų šalyse. Projekte didelis dėmesys buvo skiriamas tiek fasadų gamybai, tiek montavimui, taikant itin griežtą kokybės kontrolę. Visų surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų, įskaitant sudėtingus fasado elementus, montavimas truko 10 mėnesių, dirbant nuo 10 iki 30 žmonių komandai. Jaučiame, kad sėkmingas šio projekto įgyvendinimas Lietuvos rinkoje padidino susidomėjimą gamykloje pagamintais trisluoksnio surenkamojo gelžbetonio fasadais“, – sako bendrovės INHUS pardavimo atstovė Vaida Šukėnaitė.

 

cyber city vilnius cloud architects inhus

cyber city vilnius cloud architects inhus

 

V. Šukėnaitė pasakoja, kad per pasiruošimo projektui laikotarpį buvo pagamintas realaus dydžio bandomasis pavyzdys. Tai leido dar prieš prasidedant statyboms lengviau suprasti bendrą statinių architektūrinį vaizdą, fasadams parinkti tinkamiausias medžiagas.

Trisluoksnio surenkamo gelžbetonio fasado elementų su pilna plytų mūro apdaila gamybai iš viso buvo panaudota apie 800 tūkst. plytų. Didžioji dalis jų buvo skirta specialiai erdvinio rašto suformavimui.

Minėti elementai padeda išpildyti aukštus pastatų energinio naudingumo reikalavimus, jų gamybai naudojamos vietinės žaliavos, taip gerokai sumažinant projekto poveikį aplinkai. Sumontuoti atskiri gaminiai darniai susijungia į visumą, o fasadas atrodo besiūlis ir modernus.

Sostinės Švitrigailos gatvėje įgyvendinamą administracinių pastatų komplekso projektą planuojama užbaigti antrąjį šių metų ketvirtį. Technologijų miestelį suprojektavo „Cloud“ architektų studija, projektą valdo „Contestus“, o stato bendrovė „Veikmės statyba“. Projektas yra laikomas vienu didžiausių pastarojo meto konversijos projektų Vilniuje.

Moderniame komplekse įsikurs viena iš pagrindinių projekto investuotojų – technologijų bendrovė „Tesonet“ – ir kitos įmonės bei startuoliai. Technologijų miestelyje taip pat bus įrengiamos viešosios erdvės miestiečiams ir veiks kavinės, maitinimo įstaigos bei kitų paslaugų teikėjai. Vienu iš projekto akcentų taps išsaugotas autentiškas „Spartos“ fabriko kaminas. Investicijos į projektą siekia daugiau nei 50 mln. eurų.

 

cyber city vilnius

„Cloud“ vizual.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų