Viešbutis, pakeisiantis senamiesčio urbanistinį peizažą


Šiandien, liepos 31 dieną, buvo pristatyti atnaujinti viešbučio su konferencijų centru ir biurais Vasario 16-osios g. 1, Vilniuje, projekto sprendiniai.

„Dabar projekte yra numatyta atverti dar didesnį nei yra šiuo metu Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios apžvelgiamumą iš aktualių rakursų, artimos bei tolimos perspektyvos. To siekiant, atkuriamas originalios formos pastato prie A. Goštauto gatvės stogas, griaunami sovietmečiu prilipdyti priestatai ir atkuriamas šio pastato originalus fasadas iš rytų pusės. Be to, viešbučio su konferencijų centru pastatas trumpinamas ir atsisakoma 47 kambarių“, – sakė architektas Antanas Gvildys. 

Išnagrinėjus istorinį kontekstą, atnaujintame projekte bendras pastatų plotas sumažėjo beveik 1000 kvadratinių metrų. Pateikti sprendiniai užtikrina geresnį patekimą į formuojamą naują viešąją erdvę – vidinį kiemą – bei sukuria geresnes jungtis su esamomis aplinkinėmis erdvėmis. Nustačius naują pastatų aukštingumą, užtikrinamas teritorijos integralumas urbanistiniame kontekste. 

Įgyvendinant projektą, numatyta miesto poreikiams galutinai pritaikyti aplinką: atnaujinti pėsčiųjų takus, įrengti naują dviračių taką, pratęsiant trasą, einančią palei atnaujintą Lukiškių aikštę iki Baltojo tilto, taip pat sutvarkyti gatvių apšvietimą, optimizuoti greta esančią sankryžą. 

„Itin didelį dėmesį kreipėme į pagarbą istorinei praeičiai ir šalia esančiam bažnyčios ansambliui. Tikime, kad pavyko rasti jautrų urbanistinį sprendimą. Pažymėtina, kad šiuo metu svarbiausia visiems rasti bendrą sutarimą dėl erdvinės teritorijos išraiškos, o vėliau – ir dėl architektūrinės. Tą akcentavo ir projektą apsvarsčiusi bei išvadas pateikusi Architektų rūmų Vilniaus regioninė taryba“, –  sakė Antanas Gvildys. 

Liepos 12 dienos Vilniaus architektų regioninės tarybos išvadose teigiama, kad pakoreguotas projekto urbanistinis sprendinys yra tinkamas. 

Į projektą numatoma investuoti apie 45 mln. eurų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų