Paweł Dąbrowski nuotr.

Vilniaus rajono tikslai apima novatorišką vystymąsi ir turizmo plėtrą


Vilniaus rajonas yra miškinga ir gamtos grožiu apdovanota teritorija, kurioje yra daug ežerų, miškų takų ir gamtinių rezervatų. Vilniaus rajonas taip pat žinomas dėl savo istorinių miestelių, kuriuose galima pamatyti įvairių architektūrinių stilių pastatų ir paminklų. Tai yra rajonas, kuriame susilieja gamta, kultūra ir istorija, kuris traukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus.

„Žmonės renkasi gyventi ten, kur jie gali visavertiškai realizuoti savo poreikius – patogiai ir greitai nuvykti į darbą, gauti švietimo, socialines, gydymo paslaugas, pramogauti bei rasti vietą poilsiui. Vystysime rajone lokalius šiuolaikiškus aktyvaus gyvenimo centrus, išlaikydami prioritetą sodybiniam mažaaukščių namų statymui, poilsio, pažintinio turizmo vietoms“, – apie prioritetus kalba Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Vilniaus rajono savivaldybės keliama urbanistinė vizija – subalansuotas, ekologiškas ir novatoriškas rajonas. Savivaldybės prioritetų sąraše – užtikrinti rajono moksleiviams modernią, saugią ir malonią aplinką.

„Labai svarbus įgyvendintas projektas – lopšelio-darželio „Pelėdžiukas“ Pagiriuose modernizavimas. Tai atspindys, kaip turi būti keičiama architektūra. Projektas pelnė ne vieną apdovanojimą. Modernizuotos Mickūnų gimnazijos patalpos – atnaujinta infrastruktūra, edukacinės erdvės. Nemenčinės mieste bus atvertos gyventojų ir svečių ilgai lauktos viešos erdvės. Daug pokyčių į savivaldybės veiklą įnešė Europos geografinio centro sutvarkymo projektas“, – teigia R. Duchnevič.

Vilniaus rajone naujai įgyvendinamų projektų netrūksta. Didžiojoje Riešėje vyksta daugiau kaip 3 mln. eurų kainuojančio vaikų lopšelio-darželio statybos. Vykdoma Mozūriškių dvaro rekonstrukcija, tvarkomas parko kraštovaizdis. Organizuojama Skaidiškių sporto komplekso statyba. Modernizuojamas gatvių apšvietimas. Rekonstruojama Rudaminos tradicinė ūkininkų turgavietė. Avižieniuose prasidėjo 30 mln. eurų vertės „Urban HUB“ statybos. Verslai kursis moderniose erdvėse, gyventojai naudosis sporto, kavinių, parduotuvių paslaugomis.

Vilniaus rajono savivaldybė siekia plėtoti aplinką, kuri būtų tvari ir draugiška gamtai.Daug dėmesio skiriame bendro naudojimo ir atskirųjų želdynų teritorijų formavimui gyvenvietėse. Vilniaus rajonas yra ne tik savo teritorijos, bet ir sostinės plaučiai. Saugosime žaliųjų plotų teritorijas. Rajonas labiau vystosi sostinės prieigose, tad turime stiprinti lokalius centrus ir užtikrinti subalansuotą socialinę, ekonominę ir ekologinę urbanizaciją, atsisakyti chaotiškos, „išsidriekusios“. Aplinkosauginėmis iniciatyvomis siekiame ugdyti žmonių sąmoningumą dėl atliekų tvarkymo, vykdome vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo projektus, daugiabučių namų objektų remontus“, – sako Vilniaus rajono meras.

Duchnevič pabrėžia, kad dalyvavimą projekte „Išmanusis miestas 10“ paskatino praėjusių metų projektas. „Pamatėme, kaip galima prikelti Vilniaus rajono teritorijas į naują lygį bei pritraukti daugiau dėmesio. Tai prisidės prie ekonomikos ir turizmo vystymo Vilniaus rajone“, – teigia pašnekovas.

Paweł Dąbrowski nuotr.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų