visagino kalnas
Projekto vizual.

Visagine planuoja supilti 17 metrų aukščio kalną, nuo kurio atsivertų nuostabūs vaizdai


Visagine toliau vystoma žaliųjų zonų aktyviam laisvalaikiui bei rekreacijai strategija. Miesto valdžia prie Visagino ežero ir Gulbinės upelio planuoja įgyvendinti netipinį projektą – supilti 17 metrų aukščio kalną ir ant jo įrengti apžvalgos aikštelę.

Miestelio savivaldybės puslapyje jau viešinamas šio projekto siūlymas. Jį parengė Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Inžinerinis projektavimas”.

Planuojamo objekto adresas: Jaunystės g. 4

visagino kalnas

Pateikiame ištrauką iš projektinio siūlymo:

Visagino kalno vieta yra miesto infrastruktūros ir natūralios gamtos apsuptyje. Šalia sklypo yra galimybė suformuoti automobilių stovėjimo aikšteles. Patekimas į kalno teritoriją galimas praplečiant esamus takus. Didžiąją dalį sklypo sudaro atvira erdvė ir savidygiai medžiai, bei krūmai. Sklype auga saugotinos liepos, kurių kalno suformavimas nepaliečia. Aplink sklypą auga brandus miškas, kuris pilnai išsaugomas.

Kalnas formuojamas pagal esamos gamtinės struktūros formą, įsiliejant į sklypo teritoriją, nepažeidžiant šalia esančio brandaus miško. Kalno forma sudaro du apskritimai viršutinė ir apatinė kalno dalis bei siaurėjimas per vidurį, kuris atitinka sklypo ir aplinkos gamtinį karkasą. Kalno šlaitas nukreiptas į šiaurinę pusę, išlaikant kuo mažesnį saulės spindulių poveikį sniego tirpimui šaltuoju sezono laikotarpiu.

Kalno viršutinėje dalyje (17,0 m aukštyje, 173,0 m altitudė) suformuota apžvalgos aikštelė, kurios skersmuo 13 metrų, plotas 133 m2 , iš kurios atsivers nuostabūs vaizdai. Aplink aikštelę suformuota apsauginiai turėklai.

Nuo vaikščiojimo takų į kalno viršutinę dalį galima pakilti šiauriniame tako šlaite suformuotu taku, kurio vaikščiojamos dalies plotis yra 1,8 metrai. Kalno ilgis 168,3 metro, plotis 55,5 metrai, siauriausioje vietoje 41 metras. Pagrindinio šlaito nuolydis ~6,6 laipsnio, plotis 13-47 metrų. Visi kalno šlaitai formuojami 45 laipsnių kampu (santykiu 1:1) palaipsniui sueinančios į nulį. Visagino kalnas taps traukos vieta apatinėje dalyje ar suformuotoje viršutinėje aikštelėje.

Viešas projekto svarstymas įvyks gegužės 5 d.


Dalintis:

3 komentarai. Leave new

 • Labai keistas pasiūlymas, vaizdas atrodo bus į nieką. Neaiški projekto intensija.

  Atsakyti
 • Šiuo projektu keičiamas susiformavęs kraštovaizdis. “Visagino kalnas taps traukos vieta…”
  Kam formuoti naujas traukos vietas, kai Lietuvoje ir taip yra traukos vietų, kurias tik reikia sutvarkyti. Juk mūsų šalis maža… Tuos pinigus panaudokime joms sutvarkyti.

  Atsakyti
 • Susirūpinęs
  2023-04-25 13:59

  Juk ne šiaip sau bus iš kažkur paimti ir sustumdyti dešimtys tūkstančių kūbų grunto dėl 17 m aukščio vaizdo aikštelės (!). Galbūt bus užpilta Ignalinos atominė? Gal supilta branduolinių atliekų saugykla, gal paaukštintas koks slidinėjimo kalnas. Ne? Tiesiog per daug pinigų ir nėra fantazijos kur užkasti ?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų