OMBERG GROUP  nuotr. 

Visi keliai veda į naują verslo kompleksą STOCKHOLM 


Strateginėje Kauno vietoje, magistralinių ir miesto kelių sankirtoje, baigtas daugiafunkcis verslo kompleksas STOCKHOLM – vienas iš pirmųjų, pastatytų Laikinojoje sostinėje pagal stock-office koncepciją.  

Įgyvendindama STOCKHOLM projektą, NT plėtros bendrovių grupė OMBERG GROUP siekė maksimaliai adaptuoti jį būsimų nuomininkų verslų poreikiams ir įdiegti visus stock-office teikiamus pranašumus.  

Stock-office koncepcija Lietuvoje palyginti nauja, – sako OMBERG GROUP pardavimų ir nuomos projektų vadovė Rugilė Gutauskė. – Užsibrėžėme tikslą STOCKHOLM besidomintį verslo segmentą supažindinti su šia idėja, aiškiai papasakoti, kokie procesai vyksta pastate – nuo verslo įsikūrimo, patalpų pritaikymo iki eksploatavimo eigos ir mokesčių mažinimo. Viena svarbiausių STOCKHOLM patrauklumo priežasčių – kaštų taupymas.“ Viena iš priemonių taupyti – ant verslo centro stogo ir verslo centro teritorijoje sumontuotos saulės elektrinės. Pirminiais skaičiavimais, per metus STOCKHOLM nuomininkų elektros sąskaitos sumažės 20–25 proc. 

STOCKHOLM jungia sandėliavimo, biurų ir prekybos erdves, tad įmonės, siekiančios valdyti savo vidaus procesus ir mažinti sąnaudas, renkasi būtent stock-office tipo pastatus – tokius, kuriuose galima visą įmonės veiklą plėtoti vienoje vietoje. Tai patogu ne tik dėl susisiekimo bei logistikos, bet ir dėl nuolatinės įmonės veiklos bei procesų stebėsenos.  

Daugiafunkciame verslo centre STOCKHOLM galima išsinuomoti vieną patalpą ar kelių patalpų junginį – nuo 295 kv. m iki daugiau kaip 2000 kv. m ploto.  

Patalpos suskirstytos į tris pagrindines zonas. Pirmosios zonos patalpos 6,5–8 m aukščio lubomis skirtos sandėliavimui ar gamybai. Patalpos su vitrininiais langais orientuotos į ekspozicijų ar prekybos sales. Antrasis aukštas pritaikomas biurų poreikiams. Patalpoms nėra priskiriama papildomo ploto – pavyzdžiui, bendrojo naudojimo koridorių, laiptinių ir t.t. Tai reiškia, kad visą išsinuomotą plotą galima naudoti verslo tikslams ir nereikia mokėti bendrųjų patalpų eksploatavimo (valymo ir šildymo) mokesčių. 

A++ energinio naudingumo klasės pastato patalpos nuomojamos su visa apdaila: įrengtos grindų dangos, nuglaistytos ir išdažytos sienos, pakabinti šviestuvai ir sumontuoti „oras-oras“ tipo šildymo ir vėdinimo įrenginiai, WC patalpos išklijuotos plytelėmis, sumontuoti klozetai ir praustuvai, visiškai įrengti laiptai, sudėtos durys, sandėlio zonoje yra pakeliamieji vartai. R. Gutauskė pamini ir moderniam industriniam stiliui artimą interjero akcentą – patalpų laiptus.  

Nuomininkams ir jų klientams įrengta daugiau kaip 100 vietų nemokama antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, dalis vietų yra su elektromobilių įkrovimo stotelėmis.  

STOCKHOLM patogiai pasiekiamas iš įvairių pusių. Iš Kauno miesto centro į jį atvažiuojama per Baltų prospektą ir Mosėdžio gatvę. Iš Vilniaus ar Klaipėdos atvykus A1 magistraliniu keliu pakanka pasukti tiesiai į B. Brazdžionio gatvę. Nesukelia susisiekimas keblumų ir atkeliaujantiems iš Marijampolės pusės A5 arba Kauno vakariniu aplinkkeliu. Aplink daugiafunkcį centrą yra kelios viešojo transporto stotelės.  

STOCKHOLM pastatus ir automobilių stovėjimo aikšteles supa daugiau kaip 350 medžių – klevų, gluosnių, pušų. Sprendimas gausiai apželdinti teritoriją priimtas siekiant atkartoti pastatų šlaitinio stogo bangavimą ir lengvumą.  

Šiuo metu STOCKHOLM komanda siekia BREEAM „Very good“ žaliųjų pastatų vertinimo sertifikato.  

„Atkreipsiu dėmesį į STOCKHOLM įsivyraujančią verslo sinergiją: jame įsikuria panašią veiklą plėtojančios įmonės. Jos nėra tiesioginės konkurentės, tačiau jų klientų segmentas panašus. Taigi, vien tik įsikūrus verslo centre STOCKHOLM organiškai galima pritraukti naujų klientų“, – apibendrina STOCKHOLM naudą verslui pardavimų ir nuomos projektų vadovė R. Gutauskė. 

Sujungti patalpas, atskirti funkcijas 

Verslo kompleksą STOCKHOLM projektavusiems architektūros studijos „IN ace“ architektams vienas didžiausių iššūkių buvo suvaldyti transporto judėjimą aplink daugiafunkces patalpas. „Norėjosi, kad atvažiavęs apsipirkti klientas nesusitiktų su krovinius gabenančiomis sunkiasvorėmis mašinomis ir nebūtų įtrauktas į prekių sandėliavimo rutiną. Pirmas ir svarbus žingsnis buvo atskirti funkcijas“, – sako architektas Jokūbas Augutis. 

Buvo nuspręsta sandėliavimo patalpas suprojektuoti pastato centre, o klientai į pastatą gali patekti iš fasadinės pusės, kurioje vyksta pardavimai ir darbas administracinėse patalpose. Einant gilyn į pastatą patenkama į sandėliavimo patalpas, iš jų išeinama į tarp pastatų esančią zoną, kurioje ir vyksta prekes vežančio transporto judėjimas. 

Iškristalizavus patalpų išdėstymą, tapo aišku, kad per visą pastato perimetrą bus prekybinė zona.  

Šis sprendimas suteikė galimybę sukurti patrauklius fasadus. „Juos suprojektavome taip, kad iš pirmo žvilgsnio būtų aišku: tai ne vienos, o kelių įmonių biurų patalpos. Antra vertus, nors fasadai padalyti, jie nėra visiškai susmulkėję ir iškart atkreipia dėmesį nuo greitkelio, kartu darniai įsiliedami į aplinką.“  

Sukurtą laužytų formų stogą architektas J. Augutis vadina penktuoju fasadu. „Verslo patalpų stogas aiškus ir iš tolo kviečia savo forma. Tai labai svarbu norint išsiskirti iš aplinkinių pastatų. Beje, vėsinimo ir vėdinimo įranga sumontuota ne ant stogo, o ant pastato sienų, dėl to ant stogo buvo galima įrengti saulės modulius, pailgėjo ir jo eksploatavimo trukmė“, – sako architektas. 

Laužytos stogo formos nukreiptos į pietus – įrengti saulės moduliai kuo efektyviau gaudytų saulę. Stogui pasirinkta šviesi spalva, kad saulė mažiau šildytų antrojo aukšto patalpas ir būtų suvartojama mažiau energijos patalpoms vėsinti.  

Aplink pastatą suformuota daug žalumos zonų, įrengta dviračių stovų, suoliukų, poilsio vieta. „Kūrėme malonią ir patrauklią aplinką, kad atvykusiam žmogui nekiltų noro kuo skubiau pasišalinti“, – sako J. Augutis ir priduria: dirbti su OMBERG GROUP buvo įdomu – tai reiklus užsakovas, jam reikėjo išskirtinio pastato su nestandartiniais sprendiniais.  

Betono grindų kokybę atskleidžia detalės 

„Betono grindys kaip galutinė danga vis populiaresnės dėl kelių privalumų. Pirmiausia jos kainuoja pigiau nei betoninis pagrindas su danga, klojama ant viršaus. Antra, betono grindys išliejamos greičiau. Ne mažiau svarbus ir vizualinis aspektas – betono grindys atitinka šiuolaikinių interjerų tendencijas ir madas“, – sako Tadas Nausėda, vadovaujantis bendrovei „Tatoma“, išbetonavusiai daugiafunkcio verslo komplekso STOCKHOLM pirmojo aukšto grindis, iš viso daugiau kaip 5000 kv. m plotą.   

Pramoninių grindų technologija buvo pasirinkta ir sandėliavimo, ir prekybos, ir administracinėms patalpoms. Toks sprendimas tapo iššūkiu grindų rangovui, nes administracinėse patalpose visada svarbu ir vizualinės kokybės veiksnys, mažai aktualus utilitariuose sandėliuose. Kruopštumą atskleidžia detalės – kaip tik per jas buvo pasiektas geriausias rezultatas.  

Vienas iš svarbių grindų kokybės kriterijų – lygumas. „Visi pirmaujantys grindų rangovai su šiuo iššūkiu susidoroja naudodami automatinius lazerinius betono lygintuvus – laserscreeder’ius. Mūsų bendrovė žengė dar toliau – pirmoji Lietuvoje šiam darbui naudoja visiškai elektrinį „Topp & Screed TS6100e“. Šis įrenginys dirba be garso ir neskleisdamas kenksmingų išmetamųjų dujų, tad rūpindamiesi aplinkosauga tuo pat metu kuriame geresnes darbo sąlygas savo komandai. Be to, šis lygintuvas yra dešimt kartu jautresnis – elektrinė sistema į pagrindo nelygumus reaguoja kur kas greičiau nei tradicinės hidraulinės sistemos įrenginys“, – įmonės išskirtinumą pabrėžia Evaldas Petraševičius, UAB „Tatoma“ statybos projektų vadovas.  

UAB „Tatoma“ į projektus įsitraukia nuo pat jų ankstyvosios stadijos. Bendrovė beveik kiekviename projekte turi ką patarti generaliniam rangovui ar plėtotojui dėl grindų sprendinių optimizavimo. Prireikus gali parengti ir grindų darbo projektą. „Tatoma“ nuolat investuoja į naujausią įrangą, kaip minėtasis grindų lygintuvas ar našios per nuotolį valdomos glaistyklės. Ne mažiau svarbu ir pastovi profesionalų komanda, galinti kokybiškai išbetonuoti iki 2000 kv. m per pamainą. 

Vėdinimo sprendimai, taupantys naudingąjį plotą  

Tvarios medžiagos ir energiškai naudingi inžineriniai sprendimai yra svarbiausia siekiant gauti BREEAM žaliųjų pastatų sertifikatą. Efektyvi vėdinimo sistema – viena iš esminių tokių pastatų inžinerijos dalių. Kokybiškas, tyliai veikiantis ir sveiką vidaus klimatą sukuriantis vėdinimas reiškia geresnį pastato energinį naudingumą, optimalų drėgmės ir temperatūros lygį. Nuo to priklauso ir žmogaus sveikata. KOMFOVENT vėdinimo įrenginiai daugiafunkciame verslo komplekse STOCKHOLM užtikrino šiuos svarbius elementus. 

Įrenginius ir kitus vėdinimo sistemų produktus UAB KOMFOVENT gamina Lietuvoje. Įranga tiekiama tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkoms visame pasaulyje.  

Verslo komplekso STOCKHOLM mikroklimato valdymo sprendimai yra daugiau nei 25 metų patirties, sukauptos gaminant įrenginius įvairiausių paskirčių patalpoms, tarp jų komercinėms ir biurų erdvėms, rezultatas. Verslo centre šviežią orą, iš kurio išvalyti alergenai, bakterijos ir kietosios dalelės, užtikrina tylūs ir efektyvūs KOMFOVENT serijos „VERSO Standard“ vėdinimo įrenginiai. Komplekse STOCKHOLM įrengta 19 vienodų prie lubų montuojamų plokščiųjų įrenginių su rotaciniais šilumogrąžiais. Kiekvieną verslo komplekso segmentą vėdina atskiras „VERSO Standard“ įrenginys, šilumą ir drėgmę į patalpas grąžinantis esant net ir labai žemai lauko temperatūrai. Vėdinimo įrenginiai yra kompaktiško dizaino, tad užima nedaug vidaus erdvės. Visi kartu komplekso įrenginiai generuoja daugiau kaip 39 000 m³/h oro kiekį. 

Kompaktiškų „VERSO Standard“ vėdinimo įrenginių gama susideda iš vertikalių, horizontalių, universalių ir plokščiųjų įrenginių su įvairių konfigūracijų ortakių jungtimis ir plačiomis komplektacijų galimybėmis. Jie telpa pro standartinių durų angą, todėl tai puikus sprendimas renovuojamuose pastatuose. VERSO įranga yra sertifikuota EUROVENT, įrenginiai generuoja nuo 800 iki 7000 m³/h oro kiekį. 

Kiekvieno biuro vėdinimas valdomas integruotos išmaniosios valdymo automatikos per atskirą valdymo pultelį. Oro kokybės jutikliai ir veikimo režimai kartu su energiją taupančiomis ir apsauginėmis funkcijomis palaiko sistemos efektyvumą, suteikia intuityvų ir biurų poreikiams pritaikytą valdymą. Šiuolaikiškas ir tvarus verslo kompleksas neįmanomas be komfortiškų ir produktyvių darbo erdvių. Aplinkai draugiškais sprendimais sukurti KOMFOVENT vėdinimo įrenginiai komplekse STOCKHOLM užtikrins sveiką mikroklimatą ir aukšto energinio efektyvumo privalumus.  

Sėkmingai įgyvendintas projektas – bendro darbo rezultatas  

NT plėtotojas OMBERG GROUP džiaugiasi sklandžiu bendradarbiavimu su bendrove „ST Husas“ įgyvendinant STOCKHOLM projektą – abiejuose daugiafunkcio verslo komplekso korpusuose, iš viso apie 6800 kv. m plote, įmonės „ST Husas“ meistrai kokybiškai atliko vidaus dažymo darbus. 

Optimizuotus ir aplinkai draugiškus apšvietimo sprendimus STOCKHOLM biurams teikė LEDDEX: vidaus patalpose suprojektavo ir sukomplektavo avarinį-evakuacinį apšvietimą, sandėliams parinko aukštų patalpų, o bendrosioms patalpoms – mažo akinimo koeficiento šviestuvus. Lauko ir vidaus apšvietimui tiekė energiškai efektyvius šviestuvus, lauko prožektorius ir šviestuvus atramoms.  

Bendrovė „Dekometa“ iš dažyto metalo profilio ir cinkuotų grotelių pagamino ir sumontavo industrinio stiliaus laiptus patalpų sandėliavimo skyriams.  

Naudotus ir naujus sandėliavimo stelažus priklausomai nuo klientų poreikio tvarumą puoselėjančiam daugiafunkciam verslo kompleksui STOCKHOLM tiekia bendrovė „ArkAmA“. 

 

OBJEKTAS: daugiafunkcės paskirties patalpų kompleksas „Stockholm“, B. Brazdžionio g. 25A, Kaunas 

OBJEKTO PLĖTOTOJAS: OMBERG GROUP 

ARCHITEKTAI: architektūros studija „IN ace“, architektas Jokūbas Augutis 

OMBERG GROUP  nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų