Žaliuojanti technologijų miestelio „Fuse Valley“ kalva prie upės


Porto mieste, ant Leça upės šlaito, architektų studija „Bjarke Ingels Group“ (BIG) kartu su Portugalijos nekilnojamojo turto vystytoju „Castro Group“ kuria miesto stiliaus mados ir technologijų verslo kompleksą, kuris tarsi natūrali žalia kalva susilies į visumą su aplinka ir miškingos vietovės gamta.

Terasos ant stogų

Tai bus miestelis, pavadintas slėniu „Fuse Valley“. Jo pastatuose įsikurs Didžiosios Britanijos ir Portugalijos prabangios mados mažmeninės prekybos platformos „Farfetch“ būstinė ir technologijų įmonės.

„Farfetch“ būstinę sudarys 12 pastatų žaliais stogais ant stataus upės šlaito. Ant jų stogų bus įrengtos terasos. Unikaliai suprojektuoti ir tarpusavyje sujungti pastatai bus pritaikyti įvairioms įmonės funkcijoms, o biurų erdvės ir interjero dizainas taps juos vienijančia jungtimi. Taip pat čia veiks kavinė ir sveikatingumo centras.

Šalia „Farfetch“ būstinės, kurioje dirbs beveik 3 tūkst. „Farfetch“ darbuotojų, įsikūrusių Portugalijoje, miestelį kirs centrinė alėja. Rytų pusėje kompleksas terasomis leisis į upę, o ant dirbtinio šlaito bus sukurtos amfiteatro stiliaus poilsio erdvės, kurio vilios prisėsti ir gėrėtis vaizdu į upę.

BIG įkūrėjas ir kūrybos vadovas Bjarke Ingelsas sako, kad būsimi „Farfetch“ namai slėnyje „Fuse Valley“ bus ne verslo biurų kompleksas, o gyvas miesto ansamblis, subursiantis kūrėjus, klientus ir partnerius inovatyviausiame naujame miesto rajone. Urbanistinė koncepcija leis kompleksui augti ir plėstis organiškai, kaip auga bet kuris natūralus miestelis.

Jaukus pavėsis

„Farfetch“ būstinė užims pusę visos slėnio „Fuse Valley“ teritorijos, kurią taip pat suprojektavo BIG. Iš viso šio miestelio projektas apima 24 pastatų kompleksą, kuriame įsikurs įvairios technologijų įmonės ir startuoliai.

Miestelio pastatai išdėstyti kaip kompleksas ilgame siaurame sklype tarp upės ir lygiagrečiai su ja einančio pagrindinio kelio. 178 tūkst. m2 ploto miestelyje taip pat suprojektuotos aikštės, parkai, kiemai ir želdynai. Per jo centrą tarp pastatų suprojektuota ilga centrinė alėja nuo vieno miestelio krašto iki kito vilios jaukiomis viešosiomis erdvėmis ir pavėsiu.

Pastatai projektuojami daugiaaukščiai, aštrių kampuotų formų. Jie tarsi pasvirę virš pėsčiųjų alėjų ir lyg baldakimai suformuoja malonų natūralų šešėlį. Pirmajame aukšte fasadų kampai nukirsti, o sukurtose erdvėse suformuojamos papildomos poilsio zonos, kur malonu prisėsti pavėsyje – ypač ten, iš kur matyti upė.

Kiekvienas miestelio pastatas bus pritaikytas pagal konkrečią paskirtį, išsiskirs savitu, dinamišku ir įvairiu interjero dizainu. Netaisyklingų formų statinių konstrukcijos kiekvieno pastato viduje suformuoja unikalias atviras erdves ir mansardas, mezoninai (pusaukščiai) su balkonais supa centrinę erdvę ir vizualiai sujungia skirtingus pastatų aukščius.

Takeliai veda į „kalvos“ viršūnę ant stogų

BIG suprojektavo dirbtinį kalvos šlaitą, kurį formuoja žali pastatų stogai – jie kyla aukštyn ir leidžiasi žemyn į slėnį. Apželdinti stogai vienas greta kito atrodo kaip žaliuojantis kalvos šlaitas, į kurį norisi užkopti. Pastatų stogai susijungia ir sukuria terasas, ant kurių bus įrengta daug apželdintų laisvalaikio zonų atviroje erdvėje.

Į dirbtinės kalvos viršūnę ant stogų pėsčiųjų takai veda aukštyn nuo upės slėnio apačioje. Kylant ir leidžiantis landšaftui, takai vingiuoja tarp komplekso pastatų miestelyje. Jais iš bet kurios vietos galima užkopti į kalvą ant stogų ir įsitaisyti terasose.

Tarp miestelio pastatų taip pat bus sukurtos žaliosios erdvės, o jų vidiniai kiemeliai bus gausiai apželdinti, į juos atsiveriantys vitrininiai langai leis susilieti biuro erdvei su išorės erdve ir pratęsti darbo zonas į išorę.

Tiek pastatų vidus, tiek išorė sukuria biofilinę aplinką, kuri modernioje visuomenėje patenkina žmogaus prigimtinį noras turėti ryšį su gamta ir modernioje aplinkoje kuria buveinę, tenkinančią jiems įgimtą kontakto su gamta poreikį, susieja gamtą šiuolaikiniuose pastatuose ir miestuose, padeda gerinti žmonių sveikatą ir gerovę.

„Šis projektas dabartinėje darbo erdvių koncepcijoje bus revoliucija, išsiskirianti futuristiniu pobūdžiu, orientuota į tvarumą ir gerovę. Tai bus erdvė ne tik „Farfetch“ darbuotojams, bet ir visai vietos bendruomenei. Biurų kompleksas, būsimi „Farfetch“ namai slėnyje – tai gyvas miesto ansamblis, subursiantis kūrėjus, verslininkus, klientus inovatyviausioje naujoje miesto aplinkoje“, – sakė BIG įkūrėjas.

Projektas bus pradėtas įgyvendinti 2023 m. pradžioje, o duris atvers 2025-aisiais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų