fabrikas
Asociatyvi nuotr.

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: Akmenės, Jonavos ir Mažeikių pramonės zonoms vystyti – 30,6 mln. eurų


Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 30,6 mln. eurų kvietimą, kuriuo siekiama pagerinti sąlygas Lietuvos ir užsienio investuotojams Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajono savivaldybėse esančiose pramoninėse teritorijose ir laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ).

Akmenės rajono savivaldybei tam planuojama skirti 11,74 mln. eurų, Jonavos rajonui – 8,6 mln. eurų, o Mažeikių rajonui – 10,25 mln. eurų. Tai dar viena priemonė iš Lietuvos ekonomikai numatyto 1 mlrd. eurų plano, kuriuo siekiama sukurti daugiau galimybių Lietuvai.

„Siekiame, kad didžiausios Lietuvos pramonės įmonės taptų mažiau taršios. Atsižvelgdami į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonuose veikiančių didelių įmonių specifiką ir galimą poveikį darbo vietoms dėl jų pertvarkos, turime laiku sudaryti sąlygas šiuose regionuose steigti alternatyvias ir tvarias darbo vietas. Kurdami investuotojams pritraukti palankią aplinką, finansuosime infrastruktūros įrengimą ir plėtrą šiuose rajonuose esančiose pramoninėse teritorijose ir LEZ“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal šią priemonę paraiškas gali teikti Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonų savivaldybių administracijos ir Akmenės laisvoji ekonominė zona. Galimi projekto partneriai: pramonės parkų operatoriai, LEZ valdymo bendrovės, iš savivaldybių biudžetų išlaikomos įstaigos, energijos skirstymo ar perdavimo operatoriai ir komunalinių paslaugų teikėjai.

„Skatindami tvarias investicijas pramoninėse teritorijose, teiksime finansavimą savivaldybėms, kad jos galėtų pramoninėse teritorijose įrengti ir modernizuoti inžinerinius tinklus ir susisiekimo komunikacijas, atlikti infrastruktūros kapitalinį remontą, tiesti ir rekonstruoti kelius. Šios investicijos atsipirks, nes taip pagerės sąlygos pritraukti investuotojų, kurie kurs darbo vietas gyventojams“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Paraiškas iki š. m. spalio mėn. 16 d. priima Inovacijų agentūra. Išsamias šio kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.

Iš 1 mlrd. eurų plano ekonomikai, pramonės perėjimui link neutralios klimatui ekonomikos iš Teisingos pertvarkos fondo numatyta 165,2 mln. eurų, o tvarioms darbo vietoms kurti investuojant į pramoninių teritorijų sukūrimą ir plėtrą, investuotojams pritraukti – dar 97,6 mln. eurų.

Priemonė „Gerinti konkurencinę investicijų pritraukimo aplinką“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos Teisingos pertvarkos fondo lėšomis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų