10 įspūdingiausių projektų: nuo Indonezijos išmaniojo miesto iki šiuolaikinio meno mokyklos Vienoje


Šie projektai dalyvavo tarptautiniuose architektūros konkursuose, tačiau taip ir nebuvo įgyvendinti. Vis dėlto jie yra tokie įspūdingi, kad net užima kvapą. Pavyzdžiui, projektas, kuriuo Singapūro elektrinę suplanuota paversti į kūrybinių industrijų bendradarbystės erdvę (angl. hub), arba naujajai Indonezijos sostinei sukurtas išmaniojo miesto ekologiškai atsakingos aplinkos projektas. Tarp šių projektų yra ir Kjellander Sjöberg sukurtas bei išvystas originalus miesto kvartalas Stokholme ar „TheeAe“ rotušės Pietų Korėjoje vizija, taip pat viešoji aikštė Italijoje, naujasis rajonas Tamperėje, Suomijoje, universiteto pastatas Varšuvoje ar modernaus meno mokykla Vienoje.

Portalas „ArchDaily“ atrinko dešimt tokių įspūdingiausių projektų ir pateikė jų aprašymus, kuriuos pristatė patys architektai.

Begalinis miestas

Begalinis miestas, kurį sukūrė „AntiStatics“ architektai, buvo atrinktas, kaip naujosios Indonezijos sostinės projektas. Šiuo metu jis yra antroje kūrimo stadijoje. Tai – ateities miško miestas, kuris, pasitelkus išmaniojo miesto technologijas, bus ekologiškai atsakingas, efektyviai modulinis ir darnus su vietos sistemomis.

„AntiStatics“ architektų vizija buvo panaudoti vystomo dirbtinio intelekto dizaino įrankius, kad galėtų išanalizuoti topografiškai sudėtingą ir ekologiškai turtingą teritoriją, kuriant tikslius sprendimus.

Siekiant įrengti išmanųjį miestą, nuo pat pradžių reikia besikeičiančio būdo, kaip sukurti miesto techninę įrangą, skirtą valdyti išmaniąsias technologijas, o ne bandyti įdiegti miesto technologijas ant jau pasenusios infrastruktūros ir tinklų.

Džinano mašinų įrangos gamyklos nr. 1 renovacija

„DC Alliance · c+d Design Research Center“ sukurtas projektas suteikia energijos pramoninės bendruomenės erdvei, inovatyviai įdiegiant naujus elementus į vidinę erdvę ir padidinat išorinę senos gamyklos apimtį, sukuriant naują orientyrą centrinėje Kinijos miesto Džinano aikštėje „Quancheng“. 

Sena valstybinė Džinano mašinų įrangos gamykla nr. 1 šio miesto gyventojams kelia daug svarbių prisiminimų ir emocijų. Todėl išorinį fasadą ir stogą nuspręsta išlaikyti kiek įmanoma labiau nepakeistus, truputėlį atnaujinus pagrindinį įėjimą ir svarbiausias komercines erdves pritaikyti naujiems funkciniams poreikiams.

 Modernaus meno mokykla

„Start For Talents“ architektų konkurso užduotis buvo sukurti Vienos modernaus meno mokyklos viziją Austrijoje. Projektas turėjo būti įgyvendintas Am Hof aikštėje. „ISTURAÍN + SAM“ architektai pristatė projektą, vizualiai reprezentuojantį pagrindinę pastato ypatybę – tarpą, pro kurį galima praeiti. Į projektą įeina „Mariensäule“ arba Marijos kolona, kuri bus naujojo pastato centrine ašimi.

Naujos Singapūro jėgainės projektas „Perinterpretuoti ir pergeneruoti“

Nors ši jėgainė nustojo veikti dar 1997 metais, jos pastatas išliko svarbiu Singapūro siekiu tapti labai greitai atsikuriančia visuomene. Panaudojus naujas programas ir užkonservavus žavų senų plytų fasadą, pagal „Formwerkz Architects“, „ID Architects“ ir „AWP Architects“ projektą perdaryta jėgainė turėtų dvejopą paskirtį: tai būtų ne tik monumentalus seniausio Singapūro pramoninio rajono pastatas, bet ir tuo pačiu labai toli į ateitį žvelgianti pritaikomoji erdvė, skirta kūrybinėms industrijoms, kur inovacijos ir idėjos sukuria šalį į priekį varantį variklį.

Čongdžu rotušė

„Mūsų dizaino tikslas yra sukurti naują miesto rotušę, kuri būtų kultūrinė platforma, siekiant įtraukti  publiką.

Rotušės pastatas išlieka istoriniu elementu, o mes siūlome unikalų architektūrinį sprendimą, įtraukdami praeitį ir kurdami socialiai sąveikaujančią platformą, sukurdami dirbtinį kalną“, – rašė Čongdžu rotušės projekto Pietų Korėjoje autoriai „TheeAe“.

Sukurta erdvė gali būti naudojama bendruomenėms. „Kalno“ viduje būtų restoranų erdvės, parduotuvės, biblioteka ir vyktų parodos, o išorė būtų panaudota kopimui, grožėjimuisi iš panorama, įvairiems asmeniniams ir viešiems poreikiams. Taip pat ant stogo atsirastų kavinė.

 

 

„The Wavescape“ („Banguojantis peizažas“)

LMTLS projektas „Wavescape“ yra pasiūlymas, kaip atgaivinti apleistą ir atskirtą miesto erdvę palei Honggye upelį Seule, Pietų Korėjoje, transformuojant ir perkuriant esamą aplinką.

„Mes sukūrėme banguotą paviršių, kaip socialinį stebuklingą kilimą, kuris sujungia skirtingo lygio srautus ir miestą. Šie nauji paviršiai suintensyvina peizažą ir urbanizuoja tiek išorę, tiek vidų. Banguojantis peizažas yra gatvės ir parko pratęsimas. Tai – ne atskirai stovintis pastatas, atsietas nuo konteksto, bet aktyvi architektūros ir aplinkos mutacija“, – rašė projekto autoriai.

Didaktinis pastatas Bednarskos gatvėje

„Mes tikime, kad šiuo metu statyti ikonas – ne laikas, – rašė „BBGK Architects“. – Mums reikia pastatų, kurie ne tik tarnaus mums patiems, bet ir ateities kartoms“.

Naujasis Varšuvos universiteto Lenkijoje pastato projektas yra pagrįstas trimis ambicijomis: sukurti funkcinį lankstumą ir rasti sprendimus nenumatytiems poreikiams, naudojant atvirą struktūrą, sumažinant anglies dvideginio panaudojimą, naudojant mažai sklaidžias medžiagas bei pagerinant žmonių, kurie naudosis šiuo pastatu,  gyvenimo kokybę.

Miesto kvartalas Ribosomen

Kjellander Sjöberg laimėjo kviestines dizaino varžybas miesto kvartalui rytų Hagastandene, naujame rajone šiaurės Stokholme, Švedijoje, suprojektuoti.

Ribosomen yra gyvenamas kvartalas, susijęs su XIX amžiaus klasikine Vasastan miesto erdve. Projektas susideda iš vietinio miestietiško dizaino principų. Čia panaudojama erdvė tarp dviejų parkų, sujungiant juos praėjimu ir atviru žaliu vidiniu kiemu.

Kvartalas yra trapecijos formos, su bokštais kampuose ir žemesniais sujungtais pastatais tarp jų.

Botnijos įlankos pagrindinis planas

„Architecturestudio NOAN“ laimėjo tarptautinį atvirą konkursą sukurti naują miesto rajoną Tamperės mieste Suomijoje.

Pietiniame dabartinio miesto centro pakraštyje esanti sena industrinė ir vandens perdirbimui skirta erdvė turėtų tapti nauja miesto centro dalimi.

Projektas yra  paremtas trimis pagrindiniais Tamperės identiteto principais: vandens keliais, kaip kaip kasdieninio gyvenimo dalimi, istoriniais raudonų plytų pastatais ir ateities miestietiškumo identitetu bei aukštais pastatais.

Veidrodinis turgus

„ARCHITETTURA ed INTORNI“ projekte veidrodžių dangos, tęsiasi per Italijos sostinės Romos aikštę Piazza Roma, sukurdamos judesio skliautą dėl atspindžių žaismo, susidedančio iš šviesos ir spalvų, projektuojamų šiame paviršiuje.

Kaip ir Josefo Svobodos scenografija, skirta „Traviata degli Specchi“, tai būtų visos aikštės atspindžiai, atspindėtos turgaus spalvos, žaidžiančių vaikų judėjimas ir miesto gyvenimas, verdantis aikštėje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų