YIT archyvo nuotr.

Vilniaus „Urban HUB“: čia dera verslas ir pramogos


Liepos pabaigoje sostinėje, šalia Ukmergės gatvės, oficialiai atidarytas Kauno „Urban HUB“ jaunesnis brolis – Vilniaus komercijos miestelis „Urban HUB“. Jis kompaktiškesnis, ne tokios didelės skirtingų erdvių pasiūlos, tačiau ne mažiau išraiškingas, šiuolaikiškas ir komfortiškas. Pastatytas pagal tą pačią stock-office koncepciją – vienoje vietoje derinant prekybos, biuro ir sandėliavimo erdves.

YIT archyvo nuotr.

„Vilniaus „Urban HUB“ – tai 22 tūkst. kv. m modernus komercijos miestelis Avižieniuose, Vilniaus rajone. Tikimės, projektas taps ryškia Ukmergės kryptimi besiformuojančios verslų bendruomenės dalimi. Planuojame, kad čia įsikurs per 30 verslų, kuriems svarbu strateginė vieta ir išskirtinė architektūra“, – sako Giedrius Muliuolis, bendrovės „Urban HUB“ vadovas.

„Urban HUB“ jau kuria naujas darbo vietas Vilniaus miesto ir rajono gyventojams, plėtoja rajonui svarbią infrastruktūrą. Naujajame verslo miestelyje buriasi įvairias paslaugas siūlantys verslai – nuo drabužių valymo iki įrankių nuomos. Čia jau atidarytas prekybos centras, bus maisto prekių parduotuvių, kavinių, viena didžiausių šalyje padelio arenų, vaikų žaidimo kambarys, ekstremalaus sporto parkas. Siekiama, kad „Urban HUB“ būtų patraukli vieta įsikurti verslui ir patogiai apsipirkti, leisti laiką gyventojams.

G. Muliuolis pabrėžia, kad „Urban HUB“ iš karto kurtas kaip išskirtinis projektas – jo ryški architektūra matoma iš tolo, aplinkui išplėtota infrastruktūra. Daug dėmesio skirta energijos taupymui. Siekiama, kad A++ energinio naudingumo klasės pastatui būtų suteiktas BREEAM „New Construction Excellent“ sertifikatas. Be to, čia bus įrengtos greitojo įkrovimo elektromobilių stotelės, kuriomis galės naudotis visi.

SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovės „SBA Urban“ investicijos į Vilniaus „Urban HUB“ projektą siekia 30 mln. eurų. Šiuo metu jau išnuomota per 50 proc. erdvių.

„Vilniaus „Urban HUB“ – antrasis HUB tinklo projektas, kurį įgyvendinome kartu su patyrusia „YIT Lietuva“ komanda“, – sako G. Muliuolis.  

Šiuolaikiniam projektui svarbu infrastruktūros plėtra

„Įgyvendinome išties ambicingą projektą – šalia Vilniaus sukurta nauja, šiuolaikiška, tvari bei pažangaus verslo pokyčiams pritaikyta erdvė: čia iškilo A++ energinio naudingumo klasės vieno aukšto su antresole prekybos paskirties pastatas“, – didžiuojasi savo įmonei suteikta galimybe prisidėti prie inovatyvių, darnią miestų plėtrą skatinančių „SBA Urban“ projektų Kęstutis Vanagas, bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas.

Prie pastato įrengta antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje yra daugiau kaip 300 stovėjimo vietų, iš jų 14 skirta elektromobiliams. Įrengta ir 20 vietų dviračiams.

Projekto sprendiniai buvo sutelkti į tvarių medžiagų naudojimą ir tvaresnio gyvenimo būdo infrastruktūrą, žaliąsias erdves, dėl to „YIT Lietuva“ atliko ir aplink esančios infrastruktūros tvarkymą – šalia „Urban HUB“ buvo nutiesta beveik 0,3 km ilgio Ožiarūčių gatvės atkarpa.

Norėdama suvaldyti tokios apimties projektą, palengvinti darbo procesus, „YIT Lietuva“ pasitelkia skaitmeninės statybos įrankius ir sistemas – „iTWO“ ir „Dalux“. Naudojant šiuos įrankius ne tik efektyviau valdomas projektas, bet ir operatyviai reaguojama į jo pakeitimus. Šie įrankiai suteikia ir daug kitų pranašumų.

iTWO“  sistema skirta projektams efektyviai valdyti atsižvelgiant į kainos ir laiko faktorius. Ji suteikia galimybę skaičiuoti darbų kiekius iš skaitmeninių modelių (BIM).

Antrasis įmonės naudojamas įrankis, „Dalux“ sistema, skirtas projekto informacijai valdyti per visą statinio gyvavimo ciklą. Įmonė pasitelkia du pagrindinius sistemos modulius – „Dalux Box“ ir „Field“.

Box“ yra bendroji duomenų aplinka su duomenų saugyklos privalumais. Joje dokumentai versijuojami, pastarųjų tvirtinimo procesas yra automatizuotas. Čia dedami ir statinių skaitmeniniai modeliai kartu su projektų brėžiniais, kuriuos galima komentuoti, lyginti tarpusavyje skirtingas jų versijas.

Field“ modulis skirtas statybos darbų kokybės kontrolei ir saugai darbe užtikrinti.

Kūrybiškumo ir profesionalumo sinergija

Danų architektūros įmonės „PHL Architects“ parengtą Vilniaus „Urban HUB“ koncepciją, bendradarbiaudama su Kauno „Urban HUB“ projektą įgyvendinančia lietuvių architektūros studija HEIMA, detalizavo viena patikimiausių projektavimo įmonių Lietuvoje „Projektų rengimo biuras“ (PRB).

„Manome, kad subūrėme sklandžiai veikiančią profesionalų komandą ir išgryninome HUB tipo pastatų atpažįstamumo, funkcionalumo bei naudotojų poreikius atitinkančio lankstumo principus“, – apie projektą pasakoja PRB projektų vadovas Ernestas Gegeckas.

YIT archyvo nuotr.

„Vilniaus „Urban HUB“ pastato tūris skaidomas į smulkesnes dalis, fasadais kuriamas miestelio įvaizdis. Fasadai atspindi suplanuotą pastato struktūrą: kiekvienas patalpų bloko savininkas ar nuomininkas turi jį identifikuojantį verslo bendrijos vienetą – jam pritaikytą erdvę. Iš čia, mano nuomone, ir kilo pavadinimo HUB semantinė idėja“, – architektūrinę komercijos miestelio idėją apibūdina PRB architektas Žilvinas Gedmintas.

Energinis efektyvumas, eksploatacijos patogumai, patalpų racionalumas – tai tik keli miestelio patalpų prioritetai. PRB komanda stengėsi į pastatą ir jo detales žvelgti prekybininko akimis – kokio plano patalpų, technologinių sprendimų, sienų, vitrinų pageidautų nuomininkai. Taip pat stengtasi prisitaikyti prie jau esamų patalpų nuomininkų pageidavimų, dėl to keisti projekto sprendiniai, kad nebūtų nereikalingų statybos darbų. Architektai dėkingi generalinio rangovo „YIT Lietuva“ komandai, kuri lanksčiai derino darbus atsižvelgdama į dinamišką patalpų išdėstymo kaitą.  

Nemažai iššūkių PRB komandai kėlė netipinis fasadas, dėl to bendradarbiauta su inžinieriais ir gamybininkais bei statybos komanda. Derintas kiekvienas montažinis mazgas. Projektiniai sprendiniai pagrįsti užsakius techninį įvertinimą, kurio metu buvo atliekami visos sistemos bandymai.

PRB stiprioji pusė – gebėjimas įgyvendinti ir meniškų statinių, ir specifinėms funkcijoms, kaip gamyba, sandėliavimas ir prekyba, skirtų pastatų projektus. Įmonė yra profesionalus ir atsakingas projektų įgyvendinimo partneris architektų komandoms, kurios orientuojasi tik į architektūrinę raišką.

YIT archyvo nuotr.

Išskirtiniai fasadai – pagal specialų užsakymą

Išskirtinius Vilniaus daugiafunkcio komercijos miestelio „Urban HUB“ fasadus suprojektavo ir pagamino bendrovė „Vytrolma“, kurios specializacija – statyboms ir statybų pramonei skirti aukštos kokybės gaminiai iš lakštinio metalo.

Vytrolmos“ specialistai, norėdami perprasti fasado viziją ir sėkmingai ją įgyvendinti, glaudžiai bendradarbiavo su užsakovais ir architektais, tuo pat metu atspindėdami didelę savo įmonės kompetenciją. „Mūsų gaminiai panaudoti daugiau kaip 5000 kv. m ploto „Urban HUB“ fasado apdailai. Nuolat bendravome su montuotojų komandomis – organizavome tiekimą, teikėme techninę pagalbą ir reikiamą informaciją apie gaminius“, – apie projektą pasakoja UAB „Vytrolma“ vykdantysis direktorius Tomas Mackus.

Pastatų fasadų karkasams panaudoti profiliai „Omega“ iš cinkuoto plieno. Kampams, palangėms, stogeliams ir parapetams – dažyto aliuminio lankstiniai. Fasadų apdailai pasirinkti įvairių spalvų vertikalaus ir horizontalaus dizaino profiliuoti aliuminio lakštai, o fasadams atskirti – specialiai ekstruduoti dažyti profiliai-lamelės.

„Specialiai šiam projektui tiekėme ekstruduotus profilius-lameles. Šių profilių išskirtinumas tas, kad jie sparčiai ir lengvai montuojami objekte. Turime automatinę dažyklą, atitinkančią itin aukštus architektūrinio dažymo „Qualicoat“ reikalavimus, todėl galėjome pasiūlyti efektyvų gaminių dažymą visomis projekte numatytomis spalvomis. Džiaugiamės galėję klientams tiekti skirtingus fasado apdailos elementus – visus, kokių jiems tik reikėjo“, – priduria T. Mackus.

Didelė gaminių įvairovė, greiti tiekimo terminai ir lygiagrečiai Kaune įgyvendinamas „Urban HUB“ projektas bendrovei „Vytrolma“ tapo smagiu projektų valdymo iššūkiu. Vilniaus „Urban HUB“ projektui pristatyta per 5000 kv. m profiliuotos skardos gaminių ir daugiau kaip 6000 m net penkių spalvų ekstruduotų lamelių. Apdaila tuo pat metu tiekta ir Kauno projektui, kuriame dirbo kita montuotojų brigada. T. Mackus skaičiuoja, kad iš viso Vilniaus ir Kauno „Urban HUB“ projektams pagaminta daugiau kaip 13 tūkst. kv. m profiliuotos skardos gaminių, per 16 tūkst. metrų lamelių, kurios buvo nudažytos net 10 atspalvių!

UAB „Vytrolma“ per kelis savo veiklos dešimtmečius sukaupė didelę inžinerinių ir konstrukcinių sprendimų patirtį, todėl gali klientams pasiūlyti aukščiausios kokybės gaminių ir paslaugų, atitinkančių net sudėtingiausius jų pageidavimus.

„Be kitų projektų, bendrovės komanda yra suprojektavusi ir pagaminusi Kopenhagos prekybos centro IKEA unikalios banguotos formos fasado elementus, taip pat įspūdingą fasadą danų architektūros įmonės COBE meno kūriniui SILO. Juo mes labai didžiuojamės, – sako T. Mackus ir vardija savo įmonės privalumus: – Kiekvienam klientui siūlome individualiai pritaikytus sprendinius, atsižvelgdami į jų specifinius poreikius ir projekto reikalavimus. Visada siekiame optimalių rezultatų. Siūlome didelį gaminių ir paslaugų spektrą – nuo fasadų inžinerinio dizaino ir konstrukcinių sprendimų iki sudėtingų dėžutinių gaminių projektavimo ir gamybos. Mūsų gamybos linija pritaikyta įvairių matmenų ir sudėtingumo gaminiams, naudojame naujausias gamybos technologijas ir nuolat modernizuojame darbo procesus.“

Modernūs ir laiko patikrinti sprendiniai vandeniui valdyti

Vilniaus komercijos miestelio „Urban HUB“ lietaus nuotekų sistemą suprojektavo „Geberit Lietuva“. Buvo pasirinkta vakuuminė lietaus nuotekų sistema „Geberit Pluvia“. Pastato stogo plotas sudaro daugiau kaip 17,5 tūkst. kv. m, tad lietaus vandeniui surinkti ir saugiai jį nukreipti nuo stogo prireikė 102 stogo įlajų, beveik 1500 m HDPE vamzdynų ir kitų tiksliai suderintų sistemos komponentų.

Palyginti su įprastomis savitakinėmis sistemomis, vakuuminės sistemos įlajos yra kur kas didesnio pajėgumo. Be to, horizontaliems sistemos vamzdynams nereikia nuolydžio, todėl sutaupoma nemažai erdvės, maksimaliai panaudojamas pastato tūris. Vakuuminei sistemai reikia kur kas mažiau lietaus nuotekų stovų, dėl to lengviau ir greičiau atliekami montavimo darbai, išvengiama brangių mechanizuotų žemės kasimo darbų. Ši nuotekų sistema paprasčiau suderinama su kitomis inžinerinėmis sistemomis.

Vakuuminė lietaus nuotekų sistema „Geberit Pluvia“ rinkai tiekiama daugiau kaip 40 metų. Ją pasirinkusiems užsakovams ir rangovams užtikrinama komponentų kokybė, tikslus sistemos projektavimas ir visapusė techninė priežiūra.

Vilniaus „Urban HUB“ sanitariniams mazgams pasirinkti vandenį taupantys itin aukštos kokybės „Geberit“ potinkiniai WC rėmai „Duofix Delta“. Šiems rėmams gamintojas suteikia išskirtines garantijas: 10 metų – produkto ir 50 metų – atsarginių dalių tiekimo.

WC erdvėse panaudota gaminių ir iš didelio „Geberit“ kolekcijos „Selnova“ asortimento. Pasirinkti WC puodai Rimfree® (be vidinio apvado) su pažangia vandens nuleidimo technologija sutaupo net iki 30 proc. vandens, nes jis tolygiai paskirstomas po vidinį WC puodo paviršių ir maksimaliai jį nuplauna. Dėl to ir WC puodų priežiūra paprasta – nereikia nei šveitimo, nei agresyvių valymo priemonių, pakanka periodiškai nuvalyti jų paviršių: skirtingai nei įprasti WC puodai, „Selnova“ WC puodai neturi vidinių apvadų, už kurių dažniausiai ir kaupiasi nešvarumai, bakterijos bei kalkių nuosėdos.

Vilniaus „Urban HUB“ pasirūpinta ir žmonėmis su judėjimo negalia: jiems skirtose WC patalpose sumontuoti vonios kambario kolekcijos „Selnova Comfort“ gaminiai – specialios ergonomikos ir tam tikrų matmenų.

Europos santechnikos gaminių rinkos lyderė „Geberit“, šiemet mininti 150 metų sukaktį, per savo veiklos istoriją rinkai pasiūlė daugybę santechnikos ir vamzdynų technologinių naujovių.

* Vilniaus „Urban HUB“ pasirinkta UAB „Betono mozaika“ produkcija – be važiuojamosioms, tarp jų sunkiojo transporto, zonoms skirtų gaminių, automobilių parkavimo aikštelėse panaudoti drenuojamieji betono gaminiai su ertmėmis „Eco Line“: užsėti žole, jie kuria funkcionalią bei tvarią erdvę, puikiai atlaiko transporto apkrovas, sugeria lietaus vandenį ir mažina paviršiaus temperatūrą karštomis dienomis.

YIT archyvo nuotr.

OBJEKTAS: daugiafunkcis prekybos, biurų ir sandėlių miestelis „Urban HUB“, Ožiarūčių g. 3, Avižieniai, Vilniaus r.  

PLĖTOTOJAS: SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovė „SBA Urban“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „YIT Lietuva

ARCHITEKTAI: „PLH Architects“, Danija; UAB „Projektų rengimo biuras“, projekto vadovas ErnestasGegeckas, architektas Žilvinas Gedmintas

YIT, betono mozaika, PRB, GEBERIT, GAUDRĖ, vytrolma.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų