Zaha Hadid Architects projektuoja tyrimų centrą Taškente
Zaha Hadid Architects sukūrė dizainą Alisher Navoi tarptautiniam mokslinių tyrimų centrui Taškente, kuris sujungs mokslinių tyrimų erdves, literatūros muziejų ir auditoriją. Pastato architektūra remiasi Uzbekistano kultūros paveldą atspindinčiomis formomis, naudojant plytų konstrukcijas, arkinius elementus ir kreivių geometriją. Projektas optimizuoja natūralią šviesą ir ventiliaciją, o jo dizainas pagrįstas pasyvia energijos valdymo sistema. Šis centras taip pat įtraukia tvarius sprendimus, siekiant sumažinti pastato energijos sąnaudas.
Pastato dizainas naudoja pasyvios architektūros principus, kad sumažintų energijos suvartojimą ir užtikrintų komfortą viduje. Įkvėptos Vidurinės Azijos ir Artimųjų Rytų vėjo bokštų, pastato arkos veikia kaip ventiliaciniai kanalai, įleidžiantys šaltą orą. Natūrali vėdinimo sistema papildoma ventiliatoriais ir drėkinimo sistemomis, kai reikia, o šilumos šalinimas vyksta per kaminą. Pasyvūs elementai taip pat apima stoglangius natūraliai šviesai ir stogelius, apsaugančius nuo saulės kaitros.
Pagal Buro Happold parengtą generalinį planą, centro aplinkos kraštovaizdis taip pat yra įkvėptas vietinės kultūros ir tradicinės Shashmaqom muzikos, kurioje susipina vokaliniai ir instrumentiniai elementai. Teritorijoje įrengtos kraštovaizdžio terasos, atviri amfiteatrai ir pavėsinės. Šios erdvės skirtos bendruomenės įsitraukimui skatinti ir neplanuotoms meninėms pasirodymams rengti. Tai suteikia centrui daugiafunkcinį pobūdį – ne tik kaip mokslinių tyrimų ir švietimo vietą, bet ir kaip erdvę scenos menams.
Vieno žinomiausių architektų biurų pasaulyje „Zaha Hadid Architects“ direktorius Ludovico Lombardi sako, kad dauguma verslo vadovų jau suprato, kad žmogus…
Rugsėjo 12 d. Vilniuje įvyko tarptautinė STRUCTUM architektūros konferencija – „Ikoniškos architektūros pasaulinis triumfas: kai išskirtinės kompozicijos tampa pavyzdžiais.“ Konferencijoje…
2016 metais architektūros pasaulis netikėtai prarado vieną ryškiausių savo žvaigždžių – Zahą Hadid. Irakiečių kilmės britų architektę, besigydančią bronchitą Majamio…
Kauno miesto savivaldybės kartu su Liublino miesto savivaldybe pateikta paraiška „Re:unija – Liublinas ir Kaunas, kaip Europos paveldo ženklo miestai“…
Vilijampolės mikrorajonas Kaune netrukus sulauks naujo, tačiau istorinį paveldą gerbiančio statinio – rekonstruoto sandėliavimo paskirties pastato. Šis projektas įgyvendinamas 1,1…
Vilniuje, Šeškinės geomorfologinio draustinio teritorijoje, planuojama įrengti inovatyvų rekreacijos ir edukacijos parką – „Mamuto parką“. Šis projektas siekia atskleisti Vilniaus…
Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti sklandų jos naudojimą, veikimą, naršymo proceso po svetainę palengvinimą bei tikslinės rinkodaros orientavimą.SutinkuPrivatumo politika