Zaha Hadid Architects projektuoja tyrimų centrą Taškente
Zaha Hadid Architects sukūrė dizainą Alisher Navoi tarptautiniam mokslinių tyrimų centrui Taškente, kuris sujungs mokslinių tyrimų erdves, literatūros muziejų ir auditoriją. Pastato architektūra remiasi Uzbekistano kultūros paveldą atspindinčiomis formomis, naudojant plytų konstrukcijas, arkinius elementus ir kreivių geometriją. Projektas optimizuoja natūralią šviesą ir ventiliaciją, o jo dizainas pagrįstas pasyvia energijos valdymo sistema. Šis centras taip pat įtraukia tvarius sprendimus, siekiant sumažinti pastato energijos sąnaudas.
ZHA nuotr.ZHA nuotr.
Pastato dizainas naudoja pasyvios architektūros principus, kad sumažintų energijos suvartojimą ir užtikrintų komfortą viduje. Įkvėptos Vidurinės Azijos ir Artimųjų Rytų vėjo bokštų, pastato arkos veikia kaip ventiliaciniai kanalai, įleidžiantys šaltą orą. Natūrali vėdinimo sistema papildoma ventiliatoriais ir drėkinimo sistemomis, kai reikia, o šilumos šalinimas vyksta per kaminą. Pasyvūs elementai taip pat apima stoglangius natūraliai šviesai ir stogelius, apsaugančius nuo saulės kaitros.
ZHA nuotr.ZHA nuotr.ZHA nuotr.
Pagal Buro Happold parengtą generalinį planą, centro aplinkos kraštovaizdis taip pat yra įkvėptas vietinės kultūros ir tradicinės Shashmaqom muzikos, kurioje susipina vokaliniai ir instrumentiniai elementai. Teritorijoje įrengtos kraštovaizdžio terasos, atviri amfiteatrai ir pavėsinės. Šios erdvės skirtos bendruomenės įsitraukimui skatinti ir neplanuotoms meninėms pasirodymams rengti. Tai suteikia centrui daugiafunkcinį pobūdį – ne tik kaip mokslinių tyrimų ir švietimo vietą, bet ir kaip erdvę scenos menams.
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta…
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia, kad jau sudaryta geriausių architektūrinių idėjų naujam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui pasiūlymų eilė. Tarptautinė…
Per dešimt mėnesių trukusį nacionalinį architektūros ir urbanistikos konkursą „Išmanusis miestas 11“ sukurti net 47 unikalūs projektai, kuriuos parengė studentų…
Kairiajame Nemuno krante kylantį Kauno „Nemunaičių“ kvartalą formuos ir pasaulinio garso architektų studija „Schmidt Hammer Lassen“ (SHL). Danų architektai tarptautiniame…
Valstybinė kultūros paveldo komisija palankiai vertina Vyriausybės paskelbtą sprendimą dėl Vilniaus koncertų ir sporto rūmų ateities, pabrėždama šio objekto architektūrinę…
Šiandien Lietuvos architektų bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidamas 67-uosius metus mirė žymus architektas, ilgametis Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojas…
Kaune, kairiajame Nemuno krante, Žemojoje Fredoje, sparčiai besivystančioje teritorijoje tarp H. ir O. Minkovskių gatvės bei Nemuno upės, planuojamas naujas…
Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti sklandų jos naudojimą, veikimą, naršymo proceso po svetainę palengvinimą bei tikslinės rinkodaros orientavimą.SutinkuPrivatumo politika