Gyvenamųjų namų iš SIP skydų projektavimo ir statybos ypatumai


Sąmoningi asmenys nuolatos ieško būdų, kaip pagerinti gyvenimo kokybę, todėl domisi statybos naujovėmis ir sugeba įvertinti modernių statybos principų standartus, inovatyvų, stabilų bei patikimą rezultatą. SIP technologija yra viena tokių naujovių, keičiančių pasenusias idėjas ir skatinančių gyvenamųjų namų statybos progresą.

 

„Pasyvųjį pastatą galima pastatyti iš bet kokių medžiagų, tačiau SIP skydų technologija tuo ir unikali, kad taikant ją pasiekti aukštą energinį efektyvumą ir parametrus su ja lengviausia, greičiausia ir pigiausia. Tačiau, deja, kitaip nei, pavyzdžiui, Kanadoje, kur ši technologija gyva jau 60 metų, Lietuvoje ji dar nėra iki galo suprasta. Vis dėlto turime ją prisijaukinti, kad statytume geresnius, jaukesnius namus. Ši technologija ir buvo sukurta tam, kad būtų įmanoma eliminuoti karkasinio namo statybos trūkumus“, – teigia UAB „Genrusta“ projektavimo padalinio „SIP Projektai“ vadovas Romualdas Saunorius, sakydamas, kad karkasinis namas nuo SIP skydų namo skiriasi laikančiųjų konstrukcijų sprendiniais.

Karkasiniame name laikančioji konstrukcija dažniausiai susideda iš medinio karkaso, išorės ir vidaus plokščių bei termoizoliacinių medžiagų. SIP skydas visus šiuos būtinus elementus sujungia į vieną visumą, tai – ir konstruktyvas, ir termoizoliacinė medžiaga, karkaso nėra.

Struktūrinį izoliacinį skydą (SIP) sudaro dvi orientuotų skiedrų plokštės (OSB) ir per vidurį įklijuotas polistireninis putplastis. Šias medžiagas gamybos proceso metu sujungę į naują gaminį – SIP skydą – gauname medžiagą su išskirtinėmis laikančiosiomis ypatybėmis, geru atsparumu lenkimui, gniuždymui, vienodomis savybėmis per visą plokštę ir gerais termoizoliaciniais rodikliais.

Pirmieji žingsniai, siekiant užtikrinti efektyvaus gyvenamojo namo idėjos realizavimą, prasideda nuo projektavimo, vien aukštos kokybės struktūrinio izoliacinio skydo (angl. structural insulated panel) nepakanka. „Esame vieninteliai skydų gamintojai, kurie ir projektuoja, ir stato namus. Norime pasiūlyti visą kompleksą paslaugų, kad užtikrintume geriausius įmanomus sprendimus“, – sako „SIP Projektai“ vadovas R. Saunorius.

SIP technologija – ilgalaikis sprendimas. Dėl vientisos pastato sienų konstrukcijos net ilgainiui neatsiranda įtrūkimų, taip pat SIP skydai kur kas greičiau padeda pasiekti A, A+ arba A++ energetinio naudingumo klasę. „SIP Projektai“ specialistai gyvenamųjų namų statyboje SIP skydus naudoja sienoms ir stogams. Skydai yra itin lengvi, nesunkioms konstrukcijoms nereikia tvirtų ir brangių pamatų, brangios kėlimo ir transportavimo technikos. Statant su SIP skydais, sienų storis būna iki 30 % mažesnis (sutaupoma vietos).

SIP technologijos pranašumų sąrašą papildo ir mažesnės išlaidos bei didesnis tvarumas. Namo statymas iš SIP skydų yra net 20 % pigesnis, lyginant su tradicinės statybos konstruktyvu, darbai atliekami greičiau, o statybų proceso metu išvengiama statybinių atliekų susidarymo, todėl tausojama aplinka.

„SIP Projektai“ | Verkių g. 30B | El. p info@sipprojektai.lt | Mob. 8 699 08 279

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų