vdu pedagogu centras
Nuotr.: Jonas Petronis

VDU Pedagogų rengimo centras: modernios mokslo erdvės grožis ir funkcionalumas


Šį rudenį Kaune duris iškilmingai atvėrė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Pedagogų rengimo centras. Jis įsikūręs viename iš atnaujintų ir modernizuotų universiteto erdvių. Naujajame centre įrengta daugiau nei 100 darbo vietų ugdymo mokslų studijų programų dėstytojams ir mokslo darbuotojams, padidintas auditorijų ir seminarams skirtų kambarių skaičius. Projektą parengė bendrovės „SIMPER“ architektų ir inžinierių komanda, o statybos darbus atliko UAB „SIMPER statyba“.

Sukurtos modernios mokymosi erdvės

Rekonstruojant pastato erdves buvo atsižvelgta į patalpų funkciją pagal naujai numatomą mokslo paskirtį. Erdvės planuojamos taip, kad būtų patogios, šviesios, funkcionalios, pro langus atsivertų graži miesto panorama. Parinktos kokybiškos natūralios ir ilgai tarnausiančios apdailos medžiagos, tokios kaip stiklas, kvarcas, akmens masė. Vyraujančios spalvos – skirtingų atspalvių neutralios, žemiškos ir ramios, skatinančios susikaupimą, kartu ir lavinančios.

31 auditorijoje, kurioje vienu metu pastate galės studijuoti daugiau kaip 850 studentų, įdiegtos išmaniosios technologijos, kurios sudaro galimybę visapusiškai taikyti mišraus (tiesioginio ir nuotolinio) mokymo(si) galimybes, sukuria daugiau interaktyvumo galimybių.

Rekonstruota visa bibliotekos centrinė knygų saugykla, įrengtos modernios slankiojančios lentynos. Rekonstruota ir šalia esanti automobilių stovėjimo aikštelė, pėsčiųjų takai, vidinis kiemelis, įrengtas teritorijos ir pastato apšvietimas. Išsaugoma vertingoji Kauno Naujamiesčio savybė – perimetrinis gatvės apsodinimas medžiais.

VDU Pedagogų rengimo centras

VDU Pedagogų rengimo centras

VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė atkreipia dėmesį, kad keičiantis laikams kinta ir pačių pedagogų požiūris į studijas, mokymosi bei mokymo procesus. Šiandien į universitetus atkeliauja Z kartos atstovai – tai studentai, kurie pasiryžę užkariauti pasaulį. „Google“ kartos studentai nuolat ieško informacijos, domisi naujovėmis, technologijomis. Tad novatoriškų mąstytojų karta neatsiejama nuo modernios, šiuolaikiškos mokymosi erdvės.

„Mokytojo profesijos ir studijų prestižas nėra atsiejamas nuo modernių, šiuolaikiškų mokymosi aplinkų. Naujos kartos mokytojai yra lyderiai, atsakingi už visuomenės raidą. Kai supranti šią atsakomybę, kitaip pradedi vertinti šios profesijos unikalumą. Naujos kartos mokytojas turi būti smalsus, kūrybiškai ir sumaniai vedantis mokinius pažinimo keliu.

Įsitraukimas į ekspertinę švietimo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose Europos Sąjungos šalyse ir institucijose, bendradarbiavimas su užsienio kolegomis, inovacijų diegimas ir lyderystė prisidedant prie jaunųjų pedagogų rengimo – tai tik dalis veiklų, kuriose šių profesijų atstovai itin laukiami“, – sako Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė.

Moderniame VDU Pedagogų rengimo centre suformuotos erdvės studentų grupiniam, individualiam darbui. Kitais metais bus atvertos Švietimo pagalbos centras su Įtraukiojo ugdymo labora-torija ir multisensoriniu kambariu, Akių judesio sekimo laboratorija, Dirbtinio intelekto ir robotikos laboratorija, skirta tyrinėti technologijų ir dirbtinio intelekto panaudojimą ankstyvajame ugdyme.

VDU-Pedagogų-rengimo-centras-3

Išsaugotas pastato charakteris

Anot pastato architekto Vytauto Juškaičio, vienu svarbiausių uždavinių tapo sukurti šiuolaikišką pastato viziją su patogiu ir aiškiu patalpų suplanavimu, kuris atitiktų VDU bendruomenės poreikius ir lūkesčius. Daug Užsakovo dėmesio buvo skiriama detalėms ir preciziškam jų išpildymui.

Architektų pasirinkta koncepcija – nekeisti pastato tūrio ir formos. Patalpos projektuotos funkcionaliai pagal naują mokslo paskirtį. Priimtiems sprendiniams buvo reikšminga geografinė vieta, ypatinga istorine ir greta esančiais kultūros paveldo objektais. Siekta kokybiškai kontrastuoti pastato architektūrą ir nesumenkinti aplinkinių paveldo objektų vertingųjų savybių. Dėl to projekto įgyvendinimo metu atnaujinta fasado architektūrinė išraiška, pakeistas suplanavimas, atnaujinta infrastruktūra.

„Architekto Alfredo Antano Jakučiūno projektuotas pastatas per daugiau kaip 40 metų buvo gerokai nusidėvėjęs savo apdaila, tačiau ne tūrine pastato kompozicija, proporcijomis ir konstrukcijomis.

Iš kitų mūsų projektuotų pastatų šis išsiskiria atsakomybe, kurią reikėjo prisiimti, rengiant architekto A. A. Jakučiūno projektuoto pastato projektą. Buvo didelė garbė, derinantis projekto sprendinius, apsilankyti Alfredo namuose ir išgirsti jo tvirtą ir argumentuotą nuomonę, dėl ko buvo pasirinkti tinkami projekto sprendiniai ir tinkama tolesnė projekto kryptis“, – sako architektas V. Juškaitis.

Anot architekto V. Juškaičio, pastato projekto sprendiniai išsiskiria dinamiška plokštumų kompozicija, būdinga šiuolaikinės modernios architektūros formavimo principams, kuo savo metu pasižymėjo modernioji laikinoji tarpukario Lietuvos sostinė Kaunas.

„Esamo pastato neutrali fasadų išraiška kompensuojama dinamiška langų ir aklinų sienų kompozicija, siekiant pagyvinti architektūrinę fasadų išraišką. Stambus plokštumų mastelis pastatui suteikia solidumo, o fasadas projektuotas taip, kad būtų atpažįstamas ir jungiantis pastato architektūrą su kitais VDU pastatais“, – teigia jis.

V. Juškaičio teigimu, buvo svarbu išsaugoti tai, kas išliko – pastato proporcijas, tūrį, bibliotekos dalies meninį bareljefą, ankstesnių projektų metu atnaujintą bibliotekos erdvę ir pagerinti tai, kas bėgant laikui susidėvėjo.

„Naujais laikais randasi naujos medžiagos, formos ir požiūris. Buvo siekta pagyvinti fasado architektūrinę išraišką, sukuriant naują pastato rūbą ir pritaikant jį naujai pastato paskirčiai. Projekto įgyvendinimo metu iššūkių kilo nemažai. Projektuojant buvo svarbu, kad projektas atitiktų šios dienos reikalavimus.

Pastate suprojektuotas naujas inžinerinis šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, priešgaisrinės ir kitos inžinerinės sistemos, kurias reikėjo integruoti į pastatą, pastatytą 1977 metais, nekeičiant jo tūrio ir proporcijų. Atsirado nauja laiptinė, jungianti visus pastato aukštus, stengiantis išpildyti evakuacijos ir priešgaisrinius reikalavimus“, – pabrėžia architektas.

VDU Pedagogų rengimo centras

Iššūkių kėlė pastato vieta ir griovos darbai

Šio išskirtinio projekto įgyvendinimo metu kilo nemažai iššūkių. Pagrindinė to priežastis – pastatas, įsikūręs pačiame miesto centre. Pasak UAB „SIMPER statyba“ darbų vadovo Martyno Miliaus, gana sudėtingi buvo parengiamieji darbai ir statybų vietos įrengimas, atitinkantis visus reikalavimus.

„Daugiausia pastangų pareikalavo didžiuliai griovimo darbai. Buvo nugriautos visos nelaikančiosios pastato konstrukcijos ir pertvaros. Griovimo darbų pabaigoje liko tik objekto laikantis konstruktyvas, o visa kita buvo panaikinta. Tikriausiai daugiausia keblumų kėlė tai, kad objektas yra šešių aukštų. Dėl to teko ieškoti sprendimų ir technikos, kurie padėtų tinkamai išvežti statybines atliekas iš miesto centro“, – pasakoja M. Milius.

VDU Pedagogų rengimo centras

Pastato fasadui parinktos aliuminio kompozito kasetės, nes jos yra ilgaamžės ir atsparios laikui. Dera išskirti stiklo konstrukcijų fasado vitrininę sistemą, dėl kurios patalpose maksimaliai prisipildys dienos šviesos.

„Objekto fasadas yra gana sudėtingas ir nestandartinis, nes jį sudaro netaisyklingų formų detalės, o dalis fasado – stiklo paketai. Daugiausia dėmesio skirta prie esamo konstruktyvo montuojant naujas fasado dalis ir kuriant vientisą harmoningą plokštumą“, – sako darbų vadovas.

Fasado puošmena – ant centrinio lango panaudota šilkografija, besitęsianti per visus aukštus, kuriame vaizduojamas universiteto logotipas.

Fasadas, kuriantis harmoningą visumą su aplinka

Įdomus yra ir skirtingų tekstūrų VDU pedagogų centro fasadas, kuris, kaip minėta, puikiai dera prie kitų universiteto pastatų. Objekto fasadas buvo dengtas „Alucobond“ aliuminio kompozito kasetėmis. Užsakovo pasirinkta medžiaga – „Alucobond A2 White 10-100“. Tai baltos spalvos aliuminio kompozitas, saugus ir nedegus, pagamintas jau daugiau nei 50 metų patirtį turinčios Vokietijos bendrovės „3A Composites GmbH“, – komentuoja Aurelija Malukaitė-Senkienė, „Alucobond“ atstovė Baltijos šalims. Aliuminio kompozito plokščių pranašumas, palyginti su kitų fasadų apdailos plokščių medžiagomis, yra ne tik didelė spalvinė gama, bet ir galimybė jas kasetuoti ir tvirtinti paslėptuoju būdu.

UAB „LR Group“ inžinierius Andrius Klasauskas pasakoja, kad nuo pat pradžių užsakovas norėjo, jog fasadas darniai įsilietų į architektūrinį senamiesčio vaizdą. Dėl šios priežasties buvo labai svarbu parinkti tinkamą elementų dydį, atspindėsiantį architektūrinę koncepciją bei įgyvendinamą technologiškai.

„Pagrindinis projekto reikalavimas ir sprendimas buvo užpildyti plotus tarp aukštų / vertikalių vitrininių langų. Kadangi langai pastate yra įvairios formos, daug dėmesio reikalavo pakankamai tiksliai atlikti matavimus per visą pastato aukštį ir aliuminio kompozito kasetėmis atkartoti langų formą bei užpildyti plotus tarp jų – sako A. Klasauskas.

Inžinierius patikina, kad galutinis rezultatas pranoko lūkesčius. Kadangi pastatas stovi Kauno miesto senamiestyje, taip pat yra dalis VDU komplekso ir susijungia su senąja universiteto dalimi, buvo svarbu, kad skirtingų laikotarpių pastatai įsilietų į senamiesčio kontekstą.

„Pagrindinis iššūkis buvo pritaikyti standartinę „Alucobond“ kompozito SZ sistemą šiam nestandartiniam trapecinių elementų fasadui ir kuo efektyviau panaudoti užsakovo žaliavą“, – sako A. Klasauskas ir priduria, kad Lietuvoje vyrauja tendencija mokslo centrus, ypač universitetus, pateikti baltos šviesios spalvos, pavyzdžiui, panašia fasadine sistema padengtas Fizinių ir technologijos mokslų centras Vilniuje.

UAB „LR Group“ gamybos bazė bei SZ sistemos technologija leido pagaminti tikslius trapecinius elementus, kuriuos pateikus objekte buvo paprasta sumontuoti.

VDU Pedagogų rengimo centras

Kokybišką statybą užtikrino sukaupta patirtis 

VDU Pedagogų rengimo centro statybos metu daug dėmesio skirta darbų vykdymo technologijai ir kokybei. Kaip sako statybos techninę priežiūrą atlikusios UAB „Rivalita“ vadovas Valius Bagurskas, šiam pastatui buvo keliami specifiniai reikalavimai, nes vyko statinio kapitalinis remontas, o ne nauja statyba.

Remontuojamas pastatas pirmiausia turėjo atitikti šiuolaikiniams mokslo paskirties objektams keliamus reikalavimus, kad jame būtų patogu ir jauku studijuoti. Dėl šios priežasties daug dėmesio skirta erdvių planavimui, auditorijų išdėstymui, kad jos būtų funkcionalios, šviesios, su gražiais vaizdais į miesto panoramą.

Pasak pašnekovo, iš seno administracinės paskirties statinio liko tik kolonos ir perdengimai, šį „skeletą“ reikėjo apvilkti nauju moderniu rūbu, nekeičiant pastato tūrio ir formos, kad jis savo išvaizda darniai įsilietų į istorinę Kauno miesto dalį – Naujamiestį.

V. Bagurskas sako, kad atliekant pastato kapitalinį remontą visi konstrukciniai sprendiniai yra gana svarbūs, nes reikia rištis prie seno pastato konstrukcijų, bet tik atidengus senas pastato dalis galima įvertinti, ar nauji projekto sprendiniai yra tinkamai suprojektuoti. Šiuo požiūriu gana svarbus yra pastato fasadas su netaisyklingų formų detalėmis – aliuminio kompozito profiliais ir stiklo paketais.

Pasak V. Bagursko, nemažas iššūkis buvo pastate įrengti šiuolaikines šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, priešgaisrines ir kitas inžinerines sistemas, kurias reikėjo integruoti į esamą pastatą.

Techninės priežiūros tikslas buvo tas, kad pastatas būtų tinkamai pastatytas, tinkamai panaudotos statybinės medžiagos, kad veiktų visos numatytos inžinerinės sistemos. Svarbiausią tikslą užtikrino objekte dirbę kvalifikuoti įmonės specialistai, sukaupę per 30 metų darbo patirtį. „Norint, kad tokio pobūdžio objektų projektai būtų tinkamai įgyvendinti, būtinas glaudus visų statybos dalyvių bendradarbiavimas – tiek užsakovo, tiek projektuotojų, rangovų ir techninės priežiūros specialistų“, – sako įmonės „Rivalita“ vadovas.

Sumontuotos saugios, šiltos ir kokybiškos durys

Rekonstruojant VDU Pedagogų rengimo centro pastatą buvo svarbu užtikrinti, kad statinys ir jo patalpos turėtų aukštos kokybės lauko ir vidaus duris. Atnaujintose erdvėse, kur studijuoja ir dirba daug žmonių, pasirinkta Europos konstrukcinių elementų rinkoje pirmaujančio Vokietijos koncerno „Hörmann“ aukštos kokybės produkcija.

UAB „Vokiški vartai“, oficialaus „Hörmann“ atstovo Lietuvoje, specialistai pagal užsakovo reikalavimus pasiūlė geriausius sprendimus ir, atsižvelgdami į patalpų paskirtį bei techninius reikalavimus, pastate sumontavo 75 vnt. plieninių „Hörmann“ durų, kurios pasirinktos kelių modelių – priešgaisrinės, šiltos ir daugiafunkcės, o sumontuotos įvairios paskirties patalpose – nuo įėjimo į pastatą, vidaus erdvių ir tualetų iki pagalbinių patalpų, elektros skydinių ir kitų rūsio patalpų.

Siekiant užtikrinti saugų žmonių evakavimą iš pastato gaisro atveju, sumontuotos priešgaisrinės plieninės vienos varčios „Hörmann HLT30-1 OD“ modelio durys, kurios patikimai sulaiko ugnį 30 minučių. Sertifikuoti gaminiai leidžia jaustis saugiai ir užtikrintai, kad prireikus bus galima be kliūčių palikti pastatą.

Energijos taupymą ir šilumą užtikrins daugiafunkcės „Hörmann D65-1“ modelio lauko durys, išsiskiriančios puikiomis šilumos izoliacijos (1,5 W/m²K) savybėmis. Jos pasirinktos nestandartinio aukščio – 2 300 mm.

Ten, kur duris darinėja daug rankų ir praeina daugybė žmonių, sumontuotos „Hörmann ZK“ modelio durys su sustiprintais vyriais dažnam varstymui ir intensyviam naudojimui įvairiose patalpose.

Derinant prie bendros pastato stilistikos, visos durys dažytos RAL7016 spalva.

VDU Pedagogų rengimo centras

VDU vidiniame kieme, kur susikerta pėsčiųjų ir automobilių zonos, saugiam eismo reguliavimui įrengti „Hörmann“ pakeliamieji apsauginiai stulpai, užtikrinantys, kad automobiliai neįvažiuotų į pėsčiųjų zoną. Prireikus stulpai nuleidžiami ir aptarnaujantis transportas gali privažiuoti prie pastato.

Kaip sakė UAB „Vokiški vartai“ specialistai, hidrauliniai pakeliamieji stulpai buvo montuojami pirmą kartą, todėl buvo daug nežinomųjų. Reikėjo atsižvelgti į gruntą, tinkamai paruošti duobes, suplanuoti vandens nubėgimą, elektros laidų pravedimą. Hidraulinių eismo reguliavimo stulpų privalumas, kad dingus elektros tiekimui juos galima nuleisti rankomis ir taip išvengti nepatogumų dėl netinkamo eismo reguliavimo.

Sukurtos modernios darbo erdvės

UAB „Narbutas Lietuva“ komanda naujosiose VDU pedagogų rengimo centro erdvėse įrengė komfortiškas darbo vietas, taip pat įgyvendino baldų sprendimus poilsio erdvėse.

„Šiame projekte užsakovui buvo labai svarbu pasirinktų baldų kokybė ir ilgaamžiškumas. Taip pat buvo itin aktualus baldų dizainas, siekiant, kad visi baldai būtų lengvai pritaikomi ir suteiktų ryškesnių akcentų bendrosiose erdvėse. Žinoma, pasirinkti baldai turėjo būti itin patogūs ir mobilūs, kad auditorijose kėdes būtų galima lengvai perdėlioti ar papildyti, o holo ir laisvalaikio erdvėse minkštasuolius būtų galima kombinuoti pagal aktualias situacijas“, – apie sprendimus komentuoja „Narbutas Lietuva“ marketingo vadovė Laura Šakinė.

VDU Pedagogų rengimo centras

Visame projekte dominuoja mobili ir funkcionali NARBUTAS ARCIPELAGO minkštasuolių sistema. Dėl plataus kombinacijų ir medžiagiškumo pasirinkimo, naudojant vieną sistemą, buvo galima sukurti daug skirtingų sprendimų, tinkamų įvairioms VDU universiteto erdvėms. Auditorijose pasirinktos minimalistinės ir lengvo dizaino NARBUTAS MOON kėdės su integruotais staliukais, o darbo kabinetuose – ilgaamžės NORTH CAPE darbo kėdės.

L. Šakinė pasakoja, kad buvo naudoti išskirtiniai spalvų sprendimai, kurie tik dar labiau pagyvino ir išryškino naujas, modernias erdves. Kadangi interjere gausu betono, pasirinkti ryškesnių spalvų NARBUTAS baldai, kurie tapo koridoriaus, kabinetų ir holo erdvių akcentais. Naudota modulinė ir moderni ARCHIPELAGO sistema leido formuoti tiek santūresnes, tiek žaismingesnes kombinacijas. Sukurti deriniai suteikė jaukumo ir šilumos pojūtį.

UAB „Narbutas Lietuva“ komanda įgyvendino šį projektą sėkmingai. „Labai džiaugiamės įgyvendintu projektu, jo procesu ir vykusia komunikacija su klientu. Viso projekto metu vykęs komandinis darbas padėjo užtikrinti sklandų šio didelio projekto įgyvendinimą ir pasiektą puikų rezultatą. Naujose erdvėse buvo įgyvendinti modernūs baldų sprendimai ir sukurti inovatyvūs, praktiški darbo bei poilsio erdvių sprendimai“, – komentuoja pašnekovė.

VDU Pedagogų rengimo centras

Energiją taupančios vėdinimo sistemos  

Esminiai užsakovo reikalavimai bei pagrindinis dėmesys buvo skiriamas patikimoms inžinerinėms sistemoms. Daugiau nei 11 metų patirtį kaupianti bendrovė  „Aerema“ visame komplekse suprojektavo ir įdiegė vėdinimo sistemas, užtikrinančias funkcionalumą, tvarumą ir malonų oro mikroklimatą. Kadangi rekonstruojant pastatą daug dėmesio skirta efektyviam energijos naudojimui, į tai atsižvelgta ir parenkant vėdinimo sistemas.

„Sunkiausia užduotis buvo pritaikyti naujas vėdinimo sistemas ir jų įrenginius prie esamo pastato išplanavimo ir esamų patalpų aukščio. Pasirinkti ventiliacijos agregatai su rekuperatoriais iš išmetamo oro sugrąžina šilumą ir drėgmę, ir perduoda į patalpos orą. Tuo tarpu vasaros laikotarpiu,  į patalpas atkeliaujantis oras yra vėsinamas, kad nebūtų įnešama papildoma šiluma“, – komentuoja technikos direktorius Ramūnas Ladauskas.

Bendrovės „Aerema“ pasirinktos didelę patirtį vėdinimo srityje turinčios UAB „Komfovent“ sistemos dera skirtingos paskirties ir dydžio pastatuose: nuo nedidelių individualių namų iki stambių pramoninių objektų, o kainos ir kokybės santykis ypač patrauklus. Be to, šią įrangą lengva prijungti prie bendros pastatų valdymo sistemos. Taigi nieko keista, kad šio gamintojo produktai buvo parinkti ir statant ne vieną objektą Lietuvoje.

Šiandien įmonės vis labiau ieško sprendimų, kurie užtikrintų tinkamą patalpų mikroklimatą kuo efektyviau ir kuo mažesnėmis sąnaudomis. Naujojo projekto tikslas nebuvo išimtis.

Pasak pašnekovo, projekte sumontuotų įrenginių našumas siekia iki 12 tūkst. m³/val., o bendras vėdinamo oro kiekis sudaro net 55 tūkst. m³/val. Suprantama, kad tokiam oro kiekiui cirkuliuoti, filtruoti, palaikyti tinkamą jo temperatūrą ir drėgmę, reikalingi milžiniški energijos kiekiai, kuriems sumažinti prireikė pačių pažangiausių technologijų.

„Džiaugiamės, kad užsakovai investavo į patalpų mikroklimato sprendimus. pasirinktuose vėdinimo įrenginiuose yra integruoti energiją taupantys sprendimai. Be to, į įrangą yra integruoti drėkintuvai, kurie tiksliai galės užtikrinti dar vieną itin svarbų oro kokybės parametrą – drėgmę, kuri  neleis patalpoms išsausėti, o vasaros metu nepraleis perteklinės drėgmės, todėl drėgmės palaikymo sąnaudos taip pat labai sumažinamos“, – pasakoja R. Ladauskas.

VDU Pedagogų rengimo centras

Komfortiškas patalpų mikroklimatas – garantuotas

KOMFOVENT indėlis šiame projekte itin svarus – VDU Pedagogų rengimo centre buvo sumontuoti aukšto efektyvumo vėdinimo įrenginiai – moduliniai įvairių modifikacijų „VERSO Pro“ serijos įrenginiai ir unikalūs, pagal projekto reikalavimus pritaikomi KLASIK serijos įrenginiai. Bendras sumontuotų vėdinimo įrenginių našumas siekia 50 000 kub. m/val.

Vėdinimo įrenginiuose sumontuoti efektyvūs rotaciniai šilumogrąžiai į patalpas geba gražinti daugiau nei 80 proc. šilumos bei padeda išlaikyti tinkamą drėgmės balansą. Šio tipo šilumogrąžiai puikiai veikia esant net žemiausioms  lauko temperatūroms.

Įrenginiuose integruota išmani valdymo automatika pasižymi didele režimų ir funkcijų įvairove, o pasirinktas optimalus darbo režimas supaprastina įrenginio valdymą bei taupo elektros energiją. Vėdinimo įrenginiai taip pat turi įdiegtus „BACnet“ ir „Modbus“ protokolus, kurie suteikia galimybę lengvai prisijungti prie pastatų valdymo sistemos (BMS) ir visus vėdinimo įrenginius ir jų procesus valdyti viename prieigos taške.

Įrangoje taip pat panaudoti itin efektyvūs ir energiją taupantys EC ventiliatoriai su IE4 ir IE5 klasės varikliais. Šie ventiliatoriai veikia plačiu sūkių ir apkrovų diapazonu, todėl yra patikimi ir patvarūs.

Siekiant papildomo komforto patalpose, įrenginiuose buvo įmontuotos šaldymo sekcijos, kurios šiltuoju laikotarpiu veiks kaip kondicionavimo sistema.

Mokytojo profesija bei studijų prestižas yra neatsiejamas nuo modernių ir šiuolaikiškų mokymosi erdvių, todėl KOMFOVENT džiaugiasi galėdama prisidėti prie šio projekto.

VDU Pedagogų rengimo centras

 

OBJEKTO PAVADINIMAS: VDU Pedagogų rengimo centras

PASKIRTIS: Kultūros, mokymosi ir laisvalaikio erdvė

ADRESAS: K. Donelaičio g. 52, Kaunas

PROJEKTO UŽSAKOVAS: Vytauto Didžiojo universitetas

PROJEKTUOTOJAS: UAB „SIMPER“

RANGOVAS: UAB „SIMPER statyba“

PLOTAS: 2,4 tūkst. m2

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 6

ENERGINĖ KLASĖ: C

STATYBOS DARBŲ PRADŽIA: 2020 metų rugsėjis

STATYBOS DARBŲ PABAIGA: 2021 metų rugpjūtis

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų