Akmenės rajone pradėtos keturiolikos vėjo jėgainių parko statybos


Didžiausio Baltijos šalyse vėjo energijos gamintojo „Enefit Green“ vystomame 75 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parke Akmenės rajone darbai prasidėjo visu pajėgumu – elektros energiją čia ketinama gaminti jau 2023 metų balandį. Ketvirtadienį specialioje ceremonijoje į vieną iš 14 naujų turbinų pamatų įmūrytas kertinis akmuo, o dvi vėjo turbinos simboliškai gavo elektros energijos vartotojų vardus.

 

Pagrindinio „Enefit Green“ akcininko „Enefit“, kuris yra energijos gamybos ir prekybos įmonių grupės „Eesti Energia“ antrinė bendrovė, generalinis direktorius Hando Sutter teigia, kad sparti energetikos sektoriaus plėtra visų pirma turės naudos vartotojams. Europai susiduriant su energetikos krize ir stebint vieną po kito elektros energijos kainų rekordą, kritiškai svarbu kuo greičiau į rinką įtraukti kuo daugiau iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintos elektros energijos.

Tai užtikrina ne tik Lietuvoje ir Estijoje „Enefit Green“ valdomi 22 vėjo jėgainių parkai, bet ir nauji projektai – jau šių metų gruodį elektros energiją pradės gaminti 43 MW galios, 12 vėjo turbinų vėjo jėgainių parkas Šilalės rajone, o kitąmet energetinį sektorių sustiprins projektas „Akmenė“. Jis taps pačiu didžiausiu iki šiol Lietuvoje išvystytu įmonės vėjo jėgainių parku. Šiuose vėjo jėgainių parkuose per metus turėtų būti pagaminama apie 410 GWh elektros energijos.

„Didėjant vėjo jėgainių parkų gamybos pajėgumams, bus jaučiamas vis mažesnis elektros energijos trūkumas, bus galima užtikrinti ir mažesnę jos kainą. Žinoma, rezervus ir planus, kaip užtikrinti elektros energijos tiekimą nenumatytais atvejais, būtina turėti jau prieš prasidedant šiai žiemai. Tačiau žvelgiant į ilgąjį laikotarpį, efektyviausiu energetikos krizės sprendimo būdu neabejotinai taps energetikos sistemos papildymas žaliąja, iš atsinaujinančių šaltinių gaminama elektros energija, ir žaliąsias investicijas skatinančios verslo aplinkos palaikymas“, – įsitikinęs „Enefit“ atstovas.

 

enefit green merko statyba vejo jegaines

 

Tuo metu vėjo jėgainių projektą „Akmenė“ vystančios „Enefit Green“ generalinis direktorius Aavo Kärmas papildo, kad nauji projektai vystomi ne tik Lietuvoje – iki 2023 metų 20 MW galios vėjo jėgainių parkas turėtų iškilti ir Estijoje, o kitas galingesnis – Suomijoje. Kaip pabrėžia pašnekovas, tokia sparti plėtra nebūtų įmanoma be vartotojų indėlio.

Vien Lietuvoje tokių šalies viduje pagamintą žaliąją elektros energiją naudoti ir prie žaliosios energetikos plėtros prisidėti norinčių vartotojų, kaip teigia elektros energijos tiekimo paslaugas teikiančios įmonės UAB „Enefit“ generalinis direktorius Vytenis Koryzna, yra beveik 100 tūkstančių. Kiekvienam įmonės klientui suteikiamas žaliosios energijos sertifikatas.

„Siekdami pabrėžti žaliosios energijos poreikį ir klientų svarbą, nusprendėme dvi vėjo jėgainių projekto „Akmenė“ turbinas pavadinti mūsų klientų vardais. Viena jų gaus mūsų pirmojo ilgalaikę elektros energijos pirkimo sutartį pasirašiusio verslo kliento „Roquette Amilina“ vardą. Tai viena didžiausių gamybos bendrovių Šiaurės Europoje, kuri biorafinavimo būdu iš kviečių išgauna augalinės kilmės. Kita turbina bus pavadinta Povilo Petrausko vardu – mūsų įmonės šimtatūkstantojo kliento Lietuvoje vardu“, – apie iniciatyvą pasakoja V. Koryzna.

 

enefit green merko statyba vejo jegaines

 

75 MW galios vėjo jėgainių projekte „Akmenė“ kasmet bus pagaminama apie 258 gigavatvalandės (GWh) žaliosios elektros energijos, kuri patenkins 80 tūkstančių vidutinių namų ūkių poreikius. Šis vėjo jėgainių parkas, kuriame bus įrengta 14 „General Electric“ tiekiamų vėjo turbinų, buvo pradėtas statyti šių metų vasarį, o elektros energiją ketinama gaminti jau kitų metų balandį. Projekto rangos darbais rūpinasi UAB Merko statyba ir juos galutinai baigti ketinama iki 2023 metų trečiojo ketvirčio.

„UAB Merko statyba šiame projekte buvo atsakinga ir už projekto parengimą, ir už visus rangos darbus. Vėjo jėgainių parkų statyba tampa viena iš rinkos padiktuotų bendrovės „Merko statyba“ veiklos krypčių. Matome, kokia sudėtinga situacija energijos sektoriuje, tad labai noriai prisidedame prie alternatyvių energijos šaltinių sektoriaus augimo mūsų šalyje. Subūrėme netgi atskirą komandą, kurios žmonės specializuojasi dirbti šiame segmente. Sėkmingai – laiku, kokybiškai – jau esame realizavę ne vieną tokį projektą. Užsakovai vertina šią mūsų patirtį, leidžiančią priimti geriausius sprendimus, mūsų žinias bei patikimumą, nes statant vėjo jėgaines darbų kokybė ir jų atlikimo laikas yra labai svarbu“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų