Apdovanoti geriausi „Namas-X. Projektas – inovacija“ kūrėjai


Atviras architektūros specialistų dialogas – koks jis? UAB „Structum projektai“ užduoda kūrybiškumą ugdančius klausimus ir iš karto motyvuoja ieškoti atsakymų, leidžiančių geriau pažinti sąmoningos asmenybės poreikius. Įkvepiantis konkursas „Namas X. Projektas – inovacija“ – ne tik talentų platforma architektams bei dizaineriams, tai ir kelionė link žmogaus aplinkos pažinimo, baigta iškilmingais nugalėtojų apdovanojimais paskutinį kovo ketvirtadienį, supant „Silver Sky“ prabangai.

Nuotr. Alan Scerbakov

Kur susijungė inovacijos, komfortas ir menas

Įtraukiantis profesionalų pokalbis, skatinantis dalintis idėjomis, vizijomis ir net svajonėmis, pritraukė 23 kūrėjus, kurie pasiūlė sumanių, inovatyvių interjero bei eksterjero sprendimų. Tačiau, nepaisant visų darbų originalumo, sumanumo ir kūrybiškumo, kompetentinga komisija turėjo priimti sunkų sprendimą ir išrinkti šešis finalistus. Jais tapo Norbertas Pagalis, Lina ir Pavel Balbatunovai, Deimantė Uleckytė, Matas Nagelė, Sandra Bareikytė bei studijos „Toota“ architektai ir dizaineriai.

Finalistų ir laimėtojų pasveikinti susirinko gausi minia savo srities profesionalų, vertinančių kūrybinį dalyvių indėlį, kuriant inovatyvius ateities namus. Atvykstančiuosius pasitiko grupės „The Two Of Us“ muzika ir netikėta staigmena – galimybė grožėtis garsaus menininko Arūno Rutkaus darbų paroda. Ištaigingi paveikslai puošė „Silver Sky“ erdvę ir priminė, kad inovatyvumas kartais tiesiog neįmanomas be meno ir grožio. „Arūno Rutkaus menas man primena atidžią ikonų tapyba, tačiau jo kūryba nėra religinė: ji gimsta iš pagoniško senovės Egipto, Graikijos ar Indijos deivių jausmingumo, iš sudievintos moters – paslaptingos, tolimos, trikdančios“, – apie A. Rutkaus darbus kartą yra sakęs Prancūzijos meno asociacijos SNBA prezidentas Michelis Kingas.

Susirinkusiuosius pasitiko ir pirmoji džiaugsmingą sveikinimo žodį tarė kupina pasididžiavimo ir nekantrumo paskelbti laimėtojus UAB „Structum projektai“ direktorė ir šios iniciatyvos sumanytoja Ignė Dutova. „Namai turi būti jaukūs, komfortiški, tokie, kuriuose gyventi būtų gera. Tačiau, svarbiausia, – jie privalo atlikti savo funkciją ir pareigą būtent tiems žmonėms, kuriems yra skirti“, – sakė I. Dutova, džiaugdamasi, kad dalyvių siūlyti projektai buvo labai įvairūs, skirtingi, skatinantys smalsumą pamatyti, kaip dizaineriai bei architektai įsivaizduoja namus, kuriuose gyvens sąmoningas ir modernus ateities žmogus.

Sveikinimais bei linkėjimais taip pat dalijosi vienas komisijos narių „Studija lape“ vadovas, architektas Tomas Lapė. „Namai nėra daiktas“, – sakė jis. Komisijos narių gretas taip pat papildė grafikos dizainerė Dovilė Džervutė, architektų biuro „MJZ“ vadovas, architektas Maciejus Jakubas Zawadzkis, Gražinos Janulytės-Bernotienės studijos vadovė, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė, grafikos dizaineris, iliustratorius, architektas Arturas Širinas, UAB „Forma“ vadovas, architektas Saulius Mikštas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto prodekanė Skirmantė Mozūriūnaitė.

Architekto T. Lapės kalbą palydėjusiems plojimams nutilus, į sceną žengė „Delfi“ specialių turinio projektų vadovė Julija Vercinskė. Ji ne tik pasveikino projekto kūrėjus bei šventės rengėjus, bet ir palinkėjo sėkmės visiems dalyviams, o daugiausia simpatijų pelniusį darbą „Delfi“ portale įvertino specialiu prizu – jį laimėjo projektas, atliktas Gintaro Čaikausko, Simono Čaikausko ir Fausto Lasio.

Nugalėjo jaukus modernizmas

Šventei įsibėgėjus, skambant vakaro muzikai, įdomiems pašnekesiams užsimezgant ir vėl pritylant, buvo pradėti skelbti partnerių simpatijas pelnę projektai. Tokių, beje, buvo labai daug!

Netrukus atėjo metas ir visų ilgai lauktai akimirkai – sužinoti tris geriausius projekto darbus.

Autoritetingos komisijos nutarimu trečiąją vietą laimėjo Sandra Bareikytė, kūrusi išmanų namą pagal jaunos šeimos poreikius. Antroji vieta atiteko Matui Nagelei, pristačiusiam unikalią idėją – namą, apsuptą gamtos ir atitolusį nuo civilizacijos. O pirmąją vietą laimėjo „Toota“ architektai ir dizaineriai (Justė Žibūdienė, Dominyka Šulcaitė, Jurgita Puronienė, Almantas Apinys), kurių pagrindinis tikslas buvo sukurti inovatyvų, komfortišką būstą, kuriame gyventi tiesiog patogu ir gera. Pirmosios vietos nugalėtojai laimėjo kelionę į Milaną ir partnerių dovanas.

Dialogas prieš ir po

Laimėję ir garbingai paminėti dizaino projektai pademonstravo aukštą raiškos ir kūrybiškumo lygį, kaip galima įgyvendinti naujas būsto idėjas, integruoti inovacijas, kurti tvarumą, efektyvumą ir estetiką. Visa koncepcija siejama su naujausiais futuristiniais gyvenamųjų namų projektais, atspindinčiais modernias vizijas ir taikomais šiuolaikiniam pasirinkimui, įskaitant komforto, energijos pusiausvyros, estetikos, praktiškumo ir efektyvumo elementus.

Inovatyvų ir atvirą dialogą palaikę partneriai, be kurių renginys net nebūtų įvykęs, taip pat neliko pamiršti. Visiems – „Samsung“, „Jung“, „Equitone“, „Audrineta“, „Geberit“, „Creaton“, „Eternit Baltic“, „Baltijos Brasta“, „Grohe“, „Šiaulių liftas“, „Cedral“, „Muzikos ekspresas“ – įteiktos oficialios padėkos.

Pasibaigus pirmajai oficialiai renginio daliai, svečiai pakilo į antrą patalpų aukštą pabendrauti ir pasimėgauti gardžiomis vaišėmis. Vėliau naujų pažinčių, gerų įspūdžių ir pozityvių emocijų kupinas vakarėlis persikėlė į barą „Bjørn“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų