Apleistame Užupio sklype iškils 8 butų namas su apželdintais fasadais


Sostinės Užupio rajone architektų biuras „Studija lape“ pagal privatų užsakymą projektuoja daugiabutį gyvenamajį namą su komercinėmis patalpomis.

 

Krivių g. 11 sklype šiuo metu yra prastos būklės dvibutis gyvenamasis namas, kurį planuojama rekonstruoti. Planuojama jo rekonstrukcija į gyvenamosios paskirties daugiabutį pastatą.

„Darytina prielaida, jog teritorija pradėjo vystytis turėdama pretenzijų į perimetrinį (senamiestinį) užstatymą, kurios nebuvo nuosekliai išpildytos ir šiai dienai teritorijoje nusistovėjo mišrus perimetrinio-sodybinio užstatymo tipų hibridas. Tai yra unikalus archikultūrinis reiškinys, kuriantis tam tikrą teritorijos savitumą ir išskirtinumą.

Rekonstruojamas pastatas susideda iš trijų tūrių – korpusų, po kuriais yra rūsio aukštas su požemine automobilių saugykla, komercinėmis pagalbinėmis patalpomis. Pirmajame aukšte išsidėstę 2 butai ir komercinės paskirties patalpos. Į komercines patalpas patenkama iš Krivių gatvės pusės, į gyvenamąsias – iš vidinio kiemo.

 

kriviu g. 11 uzupis studija lape

 

Antrajame aukšte per du aukštesnius pastato korpusus išdėstyti 3 butai ir bendra laiptinė. Identiškas trečiasis aukštas – 3 butai ir bendra laiptinė. Sklype ir pastate užtikrintas prieinamumas žmonėms su negalia. Į komercines patalpas žmonėms su negalia patekimas numatytas viename lygyje, be aukščio kliūčių. Patekimas į vidinį kiemą ir butus žmonėms su negalia numatytas naudojantis laiptinėse įrengtais reikalavimus atitinkančiais keltuvais.

Pastatas projektuojamas dvišlaičiais Užupiui būdingais stogais, su tūriniais stoglangiais kiemo pusėje. Patekimui į vidinį kiemą numatytas praėjimas – tarpuvartė. Pastato gatvės fasadas įstiklinamas ir dengiamas tūriniu ornamentu. Tūrinis ornamentas – tai nykstančių tradicinių istorinių verandų įstiklinto rašto šiuolaikinė interpretacija.

 

kriviu g. 11 uzupis studija lape

 

Projektuojamas metalinis unikalaus rašto rėmas suskaido stiklo plokštumą į skirtingų dydžių formas, kurdamas kintančio mastelio ritmą. Tarp stiklo plokštumų numatomas ant fasado rėmo besivijantis vijoklis, apjungiantis ir „įžeminantis“ fasadą vizualiai, sklandžiai integruojantis naują pastatą į susiformavusią Krivių gatvės „žalią“ išklotinę. Fasadų apželdinimas naudojamas kaip svarbi architektūrinės raiškos forma.

Pastato sienų apdailai naudojamos Užupiui būdingos bei ant rekonstruojamo pastato išlikę geltonos plytelės, stogui – pilka valcuota skarda. Gatvės fasadas įstiklinamas ir dengiamas unikaliu tūriniu ornamentu“, – teigiama projektiniame siūlyme.

Sklypo plotas – 0,0621 ha. Bendras namo plotas su rūsiu: 992,51 m².

Viešas projekto svarstymas numatytas gegužės 20 d.

 

kriviu g. 11 uzupis studija lape

 

kriviu g. 11 uzupis studija lape kriviu g. 11 uzupis studija lape


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų