betono mozaika svencele
Svencelė.

Aplinkotvarkos prioritetai keičiasi – sparčiais žingsniais į tvaresnius sprendimus


Pastaruoju metu stebime besikeičiantį požiūrį į aplinkotvarką ir jai keliamus uždavinius – atrodytų, dar ne taip seniai besirinkę vientisas dangas šiandien kraštovaizdžio specialistai ir architektai pirmenybę teikia sprendimams bei kokybei.

Tai lemia besikeičianti aplinka ir samprata, Vakarų Europos požiūris į aplinką, tvarių sprendimų kūrimą ir, žinoma, klimato kaita.

Nieko nuostabaus, kad projektuojant kraštovaizdį pirmiausia dėmesys kreipiamas į tvaresnius pasirinkimus, drenuojančius gaminius, produkcija dengiami plotai mažėja, tačiau atsiranda natūralus poreikis erdvę skaidyti, kuriant funkcines zonas, pavyzdžiui, vaikų žaidimų erdves, ramaus poilsio vietas ir panašiai.

Drenuojantys Eco gaminiai

Šios krypties pranašai tapo UAB Betono mozaikos asortimente drenuojantys gaminiai – 2019 metais kartu su architektais Do Architects sukurti Eco Domino ir Eco Line gaminiai ir šiandien yra mėgstamiausi kraštovaizdžio kūrimo elementai, ir ne tik Lietuvoje.

Funkcionalūs produktai mielai pasirenkami gyvenamųjų kvartalų automobilių aikštelėms Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, derinant su moderniais Prizma gaminiais kuriamos funkcionalios žalios zonos. Startavę Svencelės salų projekte produktai dabar randa vietą tiek privačiuose, tiek ir viešuosiuose objektuose.

betono mozaika svencele

Pastebima, kad šiuo metu auga susidomėjimas didesniu ir 39 proc. daugiau ertmių nei įprasti drenuojantys gaminiai atidengiančiu Eco Domino gaminiu. Šis gaminys tinkamas transporto apkrovoms ir gali būti įrengiamas tiek su skalda, tiek užsėjant žole.

Didelių matmenų produktai

Ateities kryptį nuspėjusiu projektu taip pat vadiname Klaipėdos Vaidilos aikštės rekonstrukcijos projektą. PUPA urbanistų projektas drąsiai įgyvendino didelių matmenų gaminių ir šviesios dangos elementų sprendimus. Šiandien didelių matmenų gaminius renkasi ne tik viešųjų erdvių kūrėjai, bet ir privatūs klientai.

betono mozaika vaidilos aikste
Vaidilos aikštė Klaipėdoje.

Kalbant apie spalvas ir faktūras, nors pirmenybė vis dėlto atiduodama natūralaus akmens faktūros sprendimams ir tamsesniam koloritui, privačių erdvių savininkai drąsiau renkasi išskirtinius sprendimus, pavyzdžiui, derinamos natūralios pilkos spalvos ir rudos trinkelės, nebijoma rinktis šviesių natūralaus akmens faktūrų, pavyzdžiui, Qartz.

Siūlės ir laidūs dangos sprendimai

Tačiau tvarumas nesibaigia drenuojančiais produktais ir faktūromis. Šiuo metu stebime džiuginančią tendenciją, kai mūsų klientai atsijų užpildus keičia ilgalaikėmis priemonėmis – siūlių užpildais, drenuojančiu smėliu, rišikliais. Šie produktai pasirenkami tiek betono gaminių, tiek ir natūralaus akmens ar klinkerio dangai.

Jie puikiai drenuoja kritulius tiesiai į gruntą, yra ilgalaikiai, jų nebūtina nuolat pildyti, tad sprendimas užpildus vertinti kaip atsiperkančią investiciją yra teisingas ir pasiteisinantis.

betono mozaika vingriu skveras
Vingrių skveras.

Kartu su dėmesiu aplinkai atsiranda noras puoselėti aplinkos išskirtinumą, privačių klientų pamėgtus skaldos rišiklius architektai pasitelkia formuodami ir viešąsias erdves.

2022 metais pabaigtas Vingrių šaltinių skveras Vilniuje, surištos skaldos zonos aplink medžius Kaune, Vilniuje, Širvintose, ar lauko restoranų dangai pasirenkama klijuotos skaldos danga.

Ateities gairės

Tikime, kad ateityje savo sprendimais įgalinsime kurti dar tvaresnę ir draugiškesnę aplinką. Jau dabar diskutuodami su architektais apie kritulių rezervuarus, augalų ir drenuojančių gaminių derinimo projektus, džiaugiamės tapę šios itin sparčiai besikeičiančios ir mūsų produktais tikinčios bendruomenės dalimi.

 

betono mozaika

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sapiegų rūmai atgauna savo didybę 

LDK didikų Sapiegų rezidencija, reikšmingas 17 a. architektūros, dailės ir istorijos paminklas, atgyja. Netrukus čia lankytojams duris atvers parodų ir renginių…

1
Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų