Architektas iš Danijos apie BIM: tai būdas kurti tvaresnę aplinką


Architektų studijos ARROW partneris Ulrik Raysse vasario 6 d. vyksiančioje konferencijoje „BIM privalomas statybų pramonės atributas” klausytojams pristatys artimiausias architektūros srities tendencijas. Pranešėjas sako, kad viskas keičiasi ir nors BIM (angl. Building Information Modeling, liet. SIM arba statinio informacinis modeliavimas) padeda sukurti tvaresnę aplinką, metodologija nėra tokia pati kokia buvo prieš penkmetį.

 

Konkurentai už penkmečio

Danijos architektų studijos vadovas sako, kad BIM gali padėti kaupti žinias ir patirtį.

„Turime prisiminti, kad 95 proc. statomų projektų yra visiškai standartizuoti sprendimai, kuriems vargu ar reikia daug naujo. Todėl ateityje bus galima automatizuoti architektūros, paslaugų ir struktūros integraciją. Galėsime perkelti žmonių žinias į programinę įrangą. Tačiau reikia nepamiršti, kad nors BIM gali padėti sukurti geresnius sprendimus ir padėti kurti darnesnę aplinką, mano manymu, reikia stipresnės projektavimo komandos integracijos. Yra projektų, kurių įgyvendinimui vis dar būtina sąlyga – bendravimas realioje aplinkoje pagal centrinį BIM modelį. Taigi BIM gali padėti sukurti tvaresnę aplinką, tačiau jokiu būdu tai nėra progresyvių sprendimų variklis. Judėjimas vyksta kažkur kitur”, – sako pašnekovas.

Paklaustas apie BIM alternatyvas, architektas nurodo, kad „Autodesk“ lyg ir užsidaro, jog taptų monopolija. Tačiau beveik visada tokia pozicija reiškia trumpalaikiškumą.

„Tikiuosi, kad tai įvyks per artimiausius 5 metus”, – spėja U. Raysse.

Varšuva

Minimalizmas irgi transformuojasi

Laikas nenumaldomai keičia ne tik stipriausių architektų firmų sąrašo nugalėtojus ar programines įrangas, kuriomis jie dirba, tačiau ir mūsų požiūrį į estetiką. Lietuviai dievina skandinavišką minimalizmą. Žinoma, prie to prisidėjo ir švedų gigantės IKEA atėjimas į rinką. Paklaustas kaip keičiasi šiaurietiškas dizainas, ar jis vis dar orientuotas į šviesą ir artumą gamtai, pojūčiams sukurti, architektas iš Danijos sako, kad praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje Danija patyrė užsienio kompanijų antplūdį.

„Tai padėjo mums sukurti atviresnį požiūrį ir konkurencingumą, kuris nuo tada pakeitė ir danų dizainą. Tas pats vyksta ir Baltijos šalyse, nes tai yra labai saugoma aplinka. ARROW ir kai kurios kitos įmonės įėjo į rinką ir pradėjo eiti kitu keliu. Tikiu, kad laikui bėgant subursime naujų, modernių įmonių ratą, kurios bus konkurencingesnės ir atviresnės. Tai tik laiko klausimas”, – teigia architektas. Reikia pažinti ir pajusti savo dizainą, tačiau pravartu kartais įkvėpimo ieškoti ir kitose kultūrose.

Gyvenamųjų namų kvartalas Dubline

„Green Hall“ arba kaip sukurti „vau“ efektą

Dirbti Lietuvoje ARROW pradėjo su „Green Hall“ projektu. Kaip tuokart skelbė architektai, užsakovas norėjo A klasės pastato, kuris derėtų su natūralia Vilniaus gamta. Projektas buvo kuriamas su architektų įmone „Archinova“

„Tai buvo pirmasis mūsų projektas, todėl jis yra pats svarbiausias. Tai projektas, sulaukęs daug dėmesio ir pagrįstai. Jis yra sudėtingas. Aš vis patiriu tą jaudinantį „vau“ jausmą kaskart, kai tik jį pamatau”, – sako architektas.

Vienas iš projekto sėkmės kriterijų buvo glaudus bendradarbiavimas su klientais ir partneriais. ARROW dalyvavo visame procese – nuo pradinių projektavimo etapų iki projektavimo vietoje. Architektų studija skelbė, kad  „Green Hall 2“ forma harmoningai integruojasi į aplinką, suteikdama pastatui bendrą dinaminį pobūdį. Būtent ši išraiškinga forma siūlo aukštos kokybės nuomojamą plotą. Žvelgiant į gražų, žalią kraštovaizdį, išdėstytą palei upę, „Green Hall 2“ supanti teritorija kviečia savo lankytojus padaryti trumpą pauzę, kad įvertintų pastatą ir jo apylinkes.

Architektų studijos ARROW pagrindinis biuras yra Kopenhagoje. Taip pat bendrovė turi filialą Osle. Nors kaip komanda prisistato, dažniausiai biure nieko nerasite, nes visi išvykę į projektų vietą arba dirba bendradarbių biuruose, visame pasaulyje.

Daugiau apie maksimalų rezultatą, kurį padeda sukurti BIM  ir apie tendencijas bei apie kitus studijos ARROW vystomus projektus Ulrik Rayssepasakos vasario 6 d. 10 val. PC OZAS, „Multikino” salėje vyksiančioje konferencijoje „BIM – privalomas statybų pramonės atributas”Norintiems dalyvauti konferencijoje, būtina registracija: Facebook renginyje arba Structum portale.

Nors konferencija nemokama, tačiau galima pirkti bilietus ir būti garantuotiems sėdima vieta.
Bilietus galite įsigyti čia.

ARROW vizualizacijos ir nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų