Architektūriniai sprendimai, padėsiantys prisitaikyti prie klimato kaitos


Klimato kaitos problema tampa vis akivaizdesnė. Pastatai sudaro beveik 40% Jungtinės Karalystės ir JAV išmetamų teršalų. Šiemet, balandį mokslininkai paskelbė, kad beveik 80 tūkst. tonų plastiko plūduriuoja vandenyno regione, kuris vadinamas Didžiuoju Ramiojo vandenyno šiukšlių sala.

Vertikalus universitetas

Bent 20 % 2014–2020 m. ES biudžeto – 180 mlrd. eurų – turėtų būti skirta klimato apsaugai. Šios lėšos papildytų atskirų ES šalių skiriamą finansavimą. Vykdydami pasaulines, tarpdisciplinines pastangas kovoti su klimato kaita, skiriamos lėšos senų ir naujų pastatų energinio naudingumo optimizavimui. Daugiausiai susidomėjimo šiemet sulaukė vertikalių bendruomenių kūrimas ir danų kuriami šaligatviai. 

KTK-BELT studija, įsikūrusi Nepale, šiuo metu dirba su vietos bendruomenėmis, kad sukurtų patrauklų „Vertikalų universitetą”. Jame studentus mokys apie biologinę įvairovę ir aplinkos apsaugą 6 „klasėse”, išdėstytose vertikaliai. Koridorius tęsiasi nuo 67 metrų virš jūros lygio iki 8 856 metrų. Šie 6 sustojimai apima penkias Rytų Nepalo klimato zonas: tropinius, subtropinius, vidutinio klimato, subarktinio ir arktinio.

Vandenį valančios plytelės

Plataus užmojo projektą lėmė noras pasiekti nulinės energijos poreikį šildymui, aušinimui, apšvietimui ir vėdinimui, taip pat nulinės anglies emisijos. Apskaičiuota, kad pastatas gamins daugiau energijos per visą jo eksploatavimo laiką, nei jos bus panaudota statybų ir renovacijos metu.

Danų bendrovių THIRD NATURE su IBF ir ACO „Nordic“ sukurtas novatoriškas projektas sulaukė didelio susidomėjimo. Klimato plytelėse integruotos technologijos tankiai apgyvendintuose miestuose surenka, išvalo ir panaudojimui paruošia lietaus vandenį.

Lapkričio 21 – 22 dieną vykusiame Urbanistiniame forume, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto profesorius, hidrometeorologas prof. dr. Egidijus Rimkus sakė, kad bendra pasaulinė problema yra sumažinti klimato kaitą, o kaip prie jos prisitaikyti – tai jau kiekvienos valstybės reikalas. Kaip Lietuvai pavyksta prisitaikyti prie klimato kaitos?

Pranešimas redaguotas ir adaptuotas, originalus pranešimas čia.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų