Užuot nuolat stačius naujus stadionus kiekvienam naujam Pasaulio čempionatui ir olimpinėms žaidynėms, belgų architektas Vincentas Callebaut siūlo statyti kultūros ir sporto centrus, pritaikytus plaukti jūroje – „Oceaniums”.
Šie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys bendruomenės centrai, pusiau laivai, pusiau stadionai, galėtų plaukti atsinaujinančios energijos dėka, naudojant saulės energiją ir vyraujančių vėjų stiprumą, taip pat šaltas Labradoro vandenyno sroves ir šiltą Golfo srovę.
Pasak V. Callebaut, vandenynų stadionai būtų pagaminti tik iš tvarių ir perdirbtų medžiagų, tokių kaip mediena, perdirbtas aliuminis, dumbliai ir plastiko atliekos iš 7-ojo žemyno (tai – 7 milijonai metrinių tonų atliekų, sudarančių salą Ramiojo vandenyno šiaurėje).
Architektūriniu požiūriu šių plūduriuojančių stadionų organinės geometrijos įkvėptos biomorfizmo, optimizuotos jų struktūros – bionikos, o jų ekosistemos gyvavimo ciklas – biomimikrijos.
„Pastatai, primenantys koralinius rifus, banginių šeimos gyvūnų skeletus ir kitus vandens biologinės įvairovės organizmus, veiktų kaip prieglobstis vandenynų floros ir faunos klestėjimui“, – sako idėjos autorius.
Architekto Vincento Callebaut tikslas – šių laikų ekonominius ir tvarumo iššūkius paversti galimybe išrasti naują sporto ekologiją, pagrįstą žiedine ekonomika. Apdovanotas „Žaliosios planetos architektų“ 50-uke, jis projektuoja ir stato galvodamas apie ateitį.
Biomimetiniai ir energiją gaminantys pastatai, vertikalūs miškai, taršą šalinantys bokštai ir laivai, plūduriuojantys miestai ir vandenynų grąžtai bei vertikalios maisto fermos. Nuolat metantis iššūkį įprastoms idėjoms ir peržengiantis architektūrines ribas, V. Callebaut žinomas dėl savo ekologinių vizijų, kurios pranoksta žmogaus vaizduotę, jo pažangiausios idėjos suteikia vilties dėl geresnės ateities.bio