Ateities vizijos Lietuvos savivaldybėms: startuoja jau aštuntasis „Išmanusis miestas“


Prieš septynerius metus prasidėjęs nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ vyks ir aštuntą kartą. Naujasis konkursas prasideda nuo šių metų rugsėjo.

Ilgainiui šis konkursas smarkiai išaugo ir tapo puikiai žinomas visoje Lietuvoje: jame kasmet dalyvauja įvairios Lietuvos savivaldybės, architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, inžinerijos, statybos bei kitų sričių profesionalai ir studentai.

Per septynerius metus konkursui buvo sukurti net 168 projektai – ateities vizijos probleminėms savivaldybių teritorijoms. Dalis jų jau yra realizuotos: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. O štai netolimoje ateityje Ignalinoje planuojama įgyvendinti ir šių metų vasarą pasibaigusio „Išmaniojo miesto“ nugalėtojo Aisčio Stalaučinsko sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas.

 „Toms savivaldybėms, kurios dar tik svarsto, ar dalyvauti tokiame projekte, ar būti išmaniems ir kurti ateitį, galiu pasakyti – tikrai verta“, – „Išmanusis miestas VII“ apdovanojimų ceremonijoje sakė Ignalinos rajono meras Justas Rasikas.

Jau aštuntajame konkurse dalyvių komandos įvairioms Lietuvos miestų teritorijoms rengs išsamius projektinius pasiūlymus. Jais bus siekiama šias teritorijas paversti moderniomis, darniomis, funkcionaliomis bei maloniomis gyventojams.

„Išmanusis miestas VIII“ projektas bus vykdomas nuo šių metų rugsėjo iki 2022-ųjų birželio. Jame gali dalyvauti komandos, suformuotos iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ar profesionalių savo srities specialistų, vykdančių projektus Lietuvoje ar užsienyje.

„Išmaniojo miesto“ tikslas – kad sukurtos vizijos ilgainiui būtų įgyvendintos ir prisidėtų prie miestams svarbių pokyčių.

Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos rajonų savivaldybėse, bet ir pasidalins įspūdingą prizinį fondą – net 10 tūkst. eurų.

Kviečiame jau dabar registruotis architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros, miestų planavimo specialistus.

Registracija: https://structum.lt/im-registracija/

Daugiau informacijos: el. paštu ismanusismiestas@structum.lt ir telefonu +370 61117962


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų