„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyviai Oskar Sevruk ir Faustas Anilionis.
„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyviai Oskar Sevruk ir Faustas Anilionis.
  1. Structum.lt
  2. Išmanusis miestas
  3. Atgaivintos Jurbarko naujamiesčio erdvės galėtų paversti jį išmanesniu miestu

Atgaivintos Jurbarko naujamiesčio erdvės galėtų paversti jį išmanesniu miestu


Jurbarko miesto teritorija tarp Gedimino ir S. Daukanto gatvių pasiruošusi reikšmingiems pokyčiams. Rajono savivaldybė neabejoja, kad čia gali atsirasti šiuolaikiškas urbanistinis kompleksas, kuris atgaivintų naujamiesčio erdves tiek architektūriniu, tiek kraštovaizdžio atžvilgiu.

Prisidėti prie šių pokyčių ir parengti čia esančių dviejų sklypų urbanistinio komplekso viziją ryžosi Vilniaus Gedimino technikos universiteto ketvirtojo kurso architektūros studentai Oskar Sevruk ir Faustas Anilionis kartu su darbo vadovu prof. Sigitu Kuncevičiumi.

Jurbarkas. Nuotr. Ignas Skridla.
Jurbarkas. Nuotr. Ignas Skridla.

Projektuojamoje teritorijoje stovi šiuo metu nenaudojamas, 1972 metų statybos lopšelio-darželio pastatas. Pamatę šio pastato vietą mieste, Oskar Sevruk ir Fausto Anilionio komanda „FOchitektai“ nusprendė, kad atnaujintas ir papildytas pastatas galėtų komplimentuoti miestą, gal net tapti jo identitetu.

„Teritorija yra labai palankioje vietoje miesto plėtros klausimu, nuo šios teritorijos žvilgsnis aprėpia Jurbarko senamiestį bei Nemuną, todėl galima sukurti stiprų ryšį tarp projektuojamo bendruomenės centro ir paties miesto centro. Taip pat teritorija yra svarbi dėl tolesnės miesto plėtros, nes miestas pamažu plečiasi į rytus“, – sako architektai.

Pateiktuose sklypuose dalyviams keliama užduotis reikalauja ne tik numatyti pastato konversiją iš lopšelio-darželio į patrauklų miestui daugiafunkcį pastatą su paslaugomis ir veiklomis įvairaus amžiaus žmonėms, bet ir išskirti pasyvaus ir aktyvaus poilsio vietas, teritorijos pritaikymą įvairioms veikloms, viskam taikyti universalų dizainą.

F. Anilionis ir O. Sevruk džiaugiasi tokia iniciatyva, nes yra įsitikinę, kad visi Lietuvos miestai turėtų kurti kuo daugiau rekreacinių zonų, kurti centrus, kuriuose būtų vykdoma užklasinė veikla, galėsianti suvesti tiek senjorus, tiek jaunus žmones į bendrą aplinką.

„Mūsų nuomone, šiuo metu miestų planavimuose vis labiau atsižvelgiama į gyventojų norus, mažinamas eismo intensyvumas, statomi pastatai, formuojantys jaukias erdves, projektuojama daugiau rekreacinių zonų ir t. t.“ – sako „FOchitektai“.

Tad ir jie, dalyvaudami „Išmaniojo miesto 9“ projekte siekia išsikelti sau tokius tikslus, įsigilinti į projektavimo darbus ir keliamus reikalavimus, atrasti inovatyvių sprendimų tam, kad atgyvintų ir paverstų Jurbarką dar išmanesniu, suteikti jam naujų spalvų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų