Atlikėjos Beyonce rangovas pataria, kaip paruošti namus žiemai: padės 8 paprastos taisyklės


Pasiruošimas žiemos sezonui – svarbus kiekvienam gyvenamojo namo savininkui. Pasaulinio garso atlikėjos Beyonce rangovas Stephenas Fanuka atskleidžia 8 patarimus, kurie padės parengti namus žiemos šalčiams ir sniego uždangai.

„Nesvarbu, ar gyvenate name ant vandens, ar namuose užmiestyje, būsto paruošimas žiemai yra viena iš svarbiausių namų savininkų užduočių“, – sako Fanuka, dirbęs su Beyoncé ir jos mama Tina Knowles. – Kiekvieną savaitgalį rinkitės du ar tris darbus, kad neapkrautumėte savęs. Jei pradėsite gruodžio pradžioje, baigsite iki Kalėdų.“

Tad dabar – pats laikas padėti dovanų sąrašą į šalį ir pradėti tikrinti, ar jau padarėte šias svarbias užduotis.

  1. Apkarpykite medžius

„Aš visada sakau savo klientams, kad jie genėtų medžius ir krūmus savo kiemuose“, – sako Fanuka. – Jei ten slepiasi negyvų šakų, jos gali nulūžti ir per sniegą išlįsti pro jūsų namo langą. Geriausia genėti ramybės būsenoje, tad medžio gyvybingumui išlaikyti geriau rinktis kuo vėlesnį laiką. Aišku, nebus blogai, jeigu tai padarysite ir vėlyvą rudenį. Baigę patikrinkite, ar šakos yra pakankamai toli nuo visų langų.“

  1. Pakeiskite lubų ventiliatorių kryotį

„Jei jūsų namuose yra lubų ventiliatoriai, iš tikrųjų galite sukurti didesnę srovę pakeisdami oro srauto kryptį“, – sako Fanuka. – Įsivaizduokite, kaip šiluma pučiama: ventiliatorius pučia žemyn, bet jeigu pakeisite jo kryptį, jis stums karštą orą į kambario paviršių. Tai leis jums padidinti temperatūrą laipsniu ar dviem, tad sutaupysite ne tik energijos, bet ir pinigų.“

  1. Izoliuokite duris ir langus

„Viskas yra apie energijos suvartojimą“, – sako Fanuka. – Norisi, kad šildymo kaštai būtų kuo mažesni, o vienas iš būdų tą pasiekti – namų šiltinimas. Padėkite ranką prie durų ir langų, kad pamatytumėte, ar pro kokius nors plyšius nepatenka šalto oro.

Jei taip, galite nusipirkti lipnias izoliacines juosteles ir priklijuoti jas ant durų staktos ar langų rėmų. Kartais aplink langus gali išsisklaidyti prieš daugelį metų buvęs sandarumas. Uždenkite tas angas iš naujo, bet nepamirškite uždengti tik išorinių perimetrų, o ne pačių langų.“

  1. Peržiūrėkite stogą

„Reikia patikrinti, ar stoge nėra čerpių ar skylių“, – sako Fanuka. – Jei stogas yra pažeistas, tirpstančio sniego vanduo žiemą ras būdą patekti į jūsų namus. Taip pat reikia įsitikinti, kad jūsų stogas yra pakankamai stabilus, kad atlaikytų stiprų sniegą. Jei turite plokščią stogą, nupūskite lapus, dulkes ir visa kita nuo jo paviršiaus, nes lyjant šie daiktai sulaiko drėgmę, o tai iš tikrųjų gali dar labiau pakenkti pačiam stogui.“

  1. Neleiskite vamzdžiams užšalti

„Vamzdžių užšalimo prevencija yra viena iš lengviausių užduočių ruošiantis žiemai“, – sako Fanuka. – Pirmiausia išmatuokite vamzdžio skersmenį, tada eikite į vietinę techninės įrangos parduotuvę ir nusipirkite pakankamo pločio putplasčio izoliacijos. Užtenka uždėti izoliaciją ant vamzdžio ir baigta. Nepamirškite, kad taip pat turite pasirūpinti vandens vamzdžiais, kurie yra namo išorėje, ir automatiniais purkštuvais. Naudojant purkštuvus, vamzdžiai plyšta nuo viduje įstrigusio užšalusio vandens, todėl būtinai išleiskite visą vandenį arba kitais metais gali tekti nusipirkti visiškai naują laistymo sistemą.“

  1. Paruoškite garažą

„Niekada nežinai, kada užklups pūga, todėl man patinka kaupti atsargas garaže“, – sako Fanuka. – Įpilkite druskos ir laikykite papildomo kuro sniego valytuvui. Be to, kasmet atlikite sniego valytuvo techninę priežiūrą ir patikrinkite alyvą. Svarbu, kad viskas būtų paruošta tada, kai to prireiks. Juk nenorėsite eiti į parduotuvę esant blogam orui.“

  1. Išvalykite kaminą

„Jei planuojate įkurti ugnį židinyje, pirmiausia turite apžiūrėti kaminą“, – sako Fanuka. – Reikia pašalinti visas kliūtis, tokias kaip paukščių lizdai, lapai ir viską, kas ten galėjo susikaupti per metus. Yra ne vienas atvejis, kai gyventojai apsinuodijo anglies monoksidu dėl netinkamai prižiūrėto kamino. Turite užtikrinti gerą ventiliaciją, kad dūmai išeitų iš kambario.“

  1. Pakeiskite latakų poziciją

„Latakai ne tik turi būti valomi, bet ir turi išsikišti iš namų“, – sako Fanuka. – Pirmiausia reikia išvalyti visus lapus ir šiukšles, kad neatsirastų ledo užtvankų. Ledo užtvankos – tai varvekliai, kuriuos kartais matote pakibusius nuo namų. Jei vanduo iš varveklių negali išeiti per lataką, jis pateks į jūsų namus ir sukels nuotėkį. Taip pat reikia prailginti lataką maždaug metru. Kai vanduo tekės žemyn, jis neaptaškys jūsų namo sienų, nepažeis pamato ir nutekės į rūsį.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų