gabrielė cerniauskaite
Gabrielė Černiauskaitė

Atnaujintoje Druskininkų „Saulės tako“ teritorijoje – didžiausias dėmesys žaliosioms erdvėms ir jų kokybei


Miškingoje Druskininkų kurorto pietrytinėje dalyje esanti teritorija prieš pusę amžiaus buvo garsi čia įrengtu dozuoto pasivaikščiojimo sveikatos stiprinimo tikslais „Saulės taku“.

Šiandien miesto savivaldybė įžvelgia potencialą atnaujinti ir išplėsti „Saulės tako“ rekreacines galimybes, išlaikant gamtos, kraštovaizdžio natūralumą. Parengti teritorijos architektūrinių pasiūlymų viziją ėmėsi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV kurso Kraštovaizdžio dizaino studentė Gabrielė Černiauskaitė su darbo vadovu doc. Alvydu Žičkiu.

Druskininkus G. Černiauskaitė, pirmiausia, rinkosi dėl geografinės padėties. „Šis kraštas man labai įdomus ir artimas savo gamta, kultūra bei istorija, todėl noriu prisidėti prie jo gerinimo. Druskininkai apsupti miškų ir vandenų, todėl projektuodama „Saulės taką“ stengsiuosi aplinką ne keisti, o prijungti prie jau esamos, ją tik papildydama ir atverdama“, sako projekto dalyvė.

Teritorija ateityje turėtų būti plačiai naudojama poilsiui ir gali tapti gydomosios kūno kultūros specialisto Karolio Dineikos fizinės kultūros parko tęsiniu su jame numatomomis sveikatos stiprinimo dėl gamtinių faktorių funkcijomis. „Vis dėlto, šiandien ji ne visai pritaikyta žmogaus reikmėms – nėra aiškios takų struktūros ir dangų, kitų įrenginių poilsiui ar aktyvioms veikloms“, – pastebi G. Černiauskaitė.

Kraštovaizdžio dizaino studentė įsitikinusi, kad planuojant miestus ne visada skiriama pakankamai dėmesio žaliosioms erdvėms ir jų kokybei, nors tai yra pagrindinis elementas, ne tik kaip gyventojų kasdienybės dalis bei veikiantis jų sveikatą, bet ir sprendžiantis liūčių problemas, užtikrinantis žemesnę temperatūrą šiltuoju metų laiku, palaikantis biologinę įvairovę ir sudarantis žaliuosius koridorius migracijai.

„Tikiu, kad kuriant aplinką žmonėms, kurioje visiems būtų gera gyventi, svarbiausia yra stengtis nenutolti nuo gamtos – jei duota, saugoti, jei trūksta, sodinti. Nes tai yra problemų sprendimų ir darnos pamatas“, – sako G. Černiauskaitė.

Rengdama šį projektą, G. Černiauskaitė sieks dar labiau įsigilinti į Dzūkijos gamtą ir istoriją, komunikuoti su miesto gyventojais ir išsiaiškinus jų lūkesčius prisidėti prie Druskininkų miesto erdvių atnaujinimo.

„Susipažinti ir padiskutuoti apie projektą su miesto gyventojais, atsakingais asmenimis ir išsiaiškinti jų norus bei poreikius bus pirmas žingsnis, tęsiant tolesnį projekto vystymą“, – sako projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyvė.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų