kanada individualus namas
Adrien Williams nuotr.

Atviro dizaino individualus namas Kanados kalnų apsuptyje: vieno medžio grožis įkvėpė visą architektūrą


Beveik 6 arų miškingame sklype stovi Kanados architektų studijos „ACDF architektai“ suprojektuotas skaidraus ir atviro dizaino namas, kurio fizinis ir koncepcinis centras – obelis.

Ieškodami pirminės koncepcijos idėjos, architektai siekė jautraus požiūrio į gamtos atvaizdavimą namo viduje, o tuo tarpu užsakovą apėmė ryškūs vaikystės prisiminimai iš nuosavo sodo.

Būtent obelis simbolizavo ankstyviausius jo vaikystės susitikimus su gamtą, tad šio ryšio tęstinumas po daugelio metų skinant obuolius su savo vaikais, pasirodė puiki tradicija, skatinanti kokybiškai praleisti laiką su šeima gamtoje. Obelis akimirksniu buvo įtraukta į architektų ir užsakovo bendrą viziją ir tapo projekto esme.

architektura
Adrien Williams nuotr.

„Vieno medžio grožis įkvėpė visą architektūrą, kuri yra orientuota į žmogaus emocijų išsipildymą“, – sako architektas Maxime-Alexis Frappier. – Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip galime užmegzti tikrai gilų ryšį su natūralia aplinka.“

Moderni, bet jautri kontekstui architektūra užtikrino, kad namą supanti gamta taptų kur kas daugiau nei tik pasyvaus grožio vaizdas pro langą. Ji tapo šeimos kasdienio gyvenimo dalimi, padedančia suvokti jos trapumą bei gyvybiškai svarbų vaidmenį šioje planetoje.

Siekdami integruoti obelį taip, kad būtų patenkintas šeimos noras ištrinti ribas tarp namo interjero ir išorinio natūralaus grožio, ACDF architektai daugiausia dėmesio skyrė skaidrumui.

krosnis moderni interjeras

interjeras
Adrien Williams nuotr.

Kruopščiai suprojektuotos stiklo konkstrukcijos taip pat leido maksimaliai padidinti saulės šviesos kiekį visais metų laikais, o erdves jungiančios angos užtikrina, kad saulės šviesa išliktų namuose visą dieną.

„Obels namų erdvė yra tarsi sklandus meno kūrinys. Pakabinamas, prancūzų gamybos židinys – vienintelis dekoratyvinis elementas minimalistinėje erdvėje. Pagrindinis meno kūrinio akcentas yra lauko grožis, besikeičiantis per keturis metų laikus ir įrėmintas visiškai skaidrių namo sienų, – sako projekto autoriai. – Siekiant išlaikyti šią pusiausvyrą, buvo kruopščiai atrinkti neutralūs baldai, šviesiai pilkos, rožinės ir žalios spalvos atspalviai.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų