stadionas miskas
Unimo nuotr.

Austrijos futbolo stadiono aikštėje įkūrė mišką


Meno kuratorius Klausas Littmannas pasodino 300 medžių stadione Austrijoje, taip komentuodamas naują žmonijos erą – antropoceną, kuris reiškia, kad žmonija keičia aplinką.

Ši koncepcija suponuoja mintį, kad ateityje medžiai gali būti tai, ką žmonės gali patirti nelaisvėje, jei nebegalėsime atsižvelgti į savo poveikį aplinkai.

Šia instaliacija Littmannas įgyvendina distopinę menininko Maxo Peintnerio viziją, kuris įsivaizdavo pasaulį, kuriame medžiai egzistuotų tik kaip gyvūnų rūšys zoologijos sode.

„Instaliacija yra labai savalaikė, nes ji sutampa su pasaulyje vis dažniau vykstančiomis diskusijomis ir aktyvizmu, susijusiais su miškų naikinimu ir klimato kaita“, – „Dezeen“ sakė Littmannas.

„Nesibaigiančią gamtos trauką“ Peintneris nupiešė 1971 metais. Tuo metu apie klimato kaitą ir miškų kirtimą buvo diskutuojama nedaug. Piešinį atradau devintajame dešimtmetyje vienoje meno parodoje. Šiam projektui įgyvendinti prireikė beveik 30 metų, tačiau dar niekada nebuvo taip tiksliai parinktas vieno iš mano projektų laikas“, – sakė Littmannas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų