Dimnikcobau nuotr.

BAX architektūros studija kuria naująją Liublianos architektūrinę ikoną


DCB Montana biurų pastatas žymi pirmąjį esminį pokytį, transformuojant Moste pramoninę zoną Liublianoje į gyvybingą verslo centrą. Šis projektas, sukurtas Barselonos architektūros studijos BAX, yra kertinė sudedamoji dalis, siekiant sukurti naują verslo parką. Architektai įvertino teritorijos svarbą miestui ir įgyvendino projektą, kuris atitinka aukštus urbanistinius, architektūrinius ir tvarumo standartus. Pastatas ne tik prisitaiko prie šiuolaikinių darbo erdvių lankstumo principų, bet ir gerina ryšį su viešosiomis erdvėmis, praturtindamas aplinkinę miesto struktūrą.

Projekto ištakos

2019 metais bendrovė „Dimnikcobau” surengė tarptautinį architektūrinį konkursą DCB verslo centro projektui Moste pramoninėje zonoje. Konkursą laimėjo Barselonos studija BAX, kuri savo vizijoje siekė peržengti įprastą biurų pastato funkcionalumą ir paversti jį urbanistiniu katalizatoriumi, suteikiančiu naują vertę anksčiau pramoninei teritorijai, susijusiai su logistikos ir verslo paskirties pastatais.

Dimnikcobau nuotr.
Dimnikcobau nuotr.
Dimnikcobau nuotr.

Urbanistinė vizija

Kompleksą sudaro trys pastatai, iš kurių vienas jau egzistavo, o du kiti buvo pastatyti naujai, suformuojant kompozicinį dialogą palei Leskoškova gatvę. Pastatai susijungia ne tik per bendras viešąsias erdves, bet ir per architektūrinius sprendimus, tokius kaip kampinis pastatų nuožulnumas. Pirmajame statybų etape buvo pastatytas aukščiausias kompleksą sudarantis pastatas – DCB Montana. Greta jo suformuotos terasos ir sodo zonos su vingiuotais suolais, kurios kuria jaukius mikroaplinkos elementus.

Pastato architektūra

Naujasis DCB Montana pastatas yra dešimties aukštų su rombo formos pirmuoju aukštu. Didesnis už aplinkinius pastatus, jis tapo vietovės orientyru. Diagonalinis pirmo aukšto pasislinkimas sukuria erdvę centriniam fojė, kuris išsiskiria skulptūrišku, vertikaliu atriumu su stiklo stoglangiu. Atriumas atsiveria per dvi dideles, trijų aukštų dydžio vitrinas, kurios leidžia natūraliai šviesai sklisti vidun bei atveria miesto ir Alpių kalnų panoramas.

Dimnikcobau nuotr.
Dimnikcobau nuotr.
Dimnikcobau nuotr.

Funkcinė programa

Pastato bendras antžeminis plotas siekia 12 556 m², o požeminė dalis – 8 114 m², kurią sudaro trys automobilių stovėjimo aukštai. Pirmajame aukšte suprojektuotos viešosios erdvės – restoranas, kavinė, susitikimų kambariai bei daugiafunkcė galerija renginiams. Likusiuose devyniuose aukštuose įrengtos biurų erdvės ir bendrosios zonos. Centrinis atriumas ne tik koordinuoja žmonių srautus, bet ir skatina skirtingų funkcijų tarpusavio sąveiką. Kiekviename aukšte yra keturi biurų moduliai, kuriuos galima derinti pagal nuomininkų poreikius.

Interjero ir eksterjero apdaila pabrėžia pastato lengvumą ir eleganciją. Tamsaus stiklo fasadą dengia balti brise-soleil elementai, pakreipti skirtingais kampais, o viduje atriumas dekoruotas anoduoto aukso spalvos aliuminio profiliais, kurių tonai kinta priklausomai nuo saulės judėjimo.

Bioklimatinė strategija

Pastato centrinis atriumas ne tik formuoja erdvinį centrą, bet ir yra pagrindinis natūralios ventiliacijos elementas. Atriumas veikia kaip šachtinis ortakis, kuris ištraukia pūstą orą į viršų. Viršutinėje pastato dalyje esanti klimato kontrolė regeneruoja energiją ir drėgmę, kad optimizuotų oro paskirstymą. Biurų mikroklimatą palaiko grindinis šildymas ir vėdinimas kartu su individualiai reguliuojamais ventiliatoriniais blokais, užtikrinančiais komfortą visiems naudotojams.

Dimnikcobau nuotr.
Dimnikcobau nuotr.

Aplinkosauginis sertifikavimas

DCB Montana nuo pat pradžių buvo projektuotas kaip vienas pirmųjų tvarių biurų pastatų Slovėnijoje. Kompaktiškas dizainas optimizuoja energijos vartojimą, o pasyviosios ir aktyviosios priemonės – nuo saulės apsaugos elementų iki efektyvaus apšiltinimo bei mažo vandens suvartojimo – padeda sumažinti išteklių naudojimą. Dėka šių sprendimų pastatas gavo aukščiausią DGNB Gold sertifikatą ir A1 energetinį vertinimą, tapdamas tvarios architektūros lyderiu Vidurio Europoje.

Konstrukcija

Pastatas sujungia aukštos kokybės gelžabetonio ir plieno konstrukcijas. Gelžabetonis leidžia sukurti erdves be papildomų kolonų, didinant vidinės erdvės lankstumą. Plieno konstrukcijos panaudotos terasose, esančiose didžių langų zonose, sukuriant lengvesnę ir elegantiškesnę erdvės pojūtį.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų