Prestižinėje sostinės vietoje, paskutiniame paslaugų ir verslo centro „Vilniaus vartai“ aukšte, ką tik įrengto Biuro tarp debesų darbuotojai bei svečiai mėgaujasi nuostabia miesto panorama ir baltai pavydėtinu komfortu. Čia kiekviena detalė liudija dėmesį žmogui ir estetikai, tvarūs sprendiniai derinami su inovatyviomis idėjomis ir pažangiausiomis technologijomis.
„Vilniaus vartai“ – savotiškas sostinės fintech ir hi-tech centras, kuriame po vienu stogu susitelkė inovatyviausios bendrovės“, – sako UAB „Vilniaus vartai“ generalinė direktorė Agnė Petrauskienė.



Generalinės direktorės teigimu, strateginėje Vilniaus centro vietoje greta LR Seimo esantis A klasės prestižinis paslaugų ir verslo centras itin patrauklus biurų nuomai: jis lengvai pasiekiamas iš visų miesto pusių, aplink jį ir po juo yra antžeminių ir požeminių parkavimo aikštelių, o jo patalpos kokybiškai įrengtos, įdiegti pažangūs autonominiai inžineriniai sprendimai.
Mišrios paskirties pastatų kompleksą sudaro 15-os aukštų biurų, 18-os aukštų biurų-apartamentų ir 9-ių aukštų butų korpusai. Viso komplekso pirmuosiuose aukštuose įrengtos komercinės, prekybinės ar viešojo maitinimo patalpos.
700 kv. m ploto „Biuras tarp debesų“ išskirtinis ir dėl vietos, ir dėl interjero dizaino. Jis yra paskutiniame, aštuonioliktame, dangoraižio aukšte, todėl pro jo langus atsiveria visa Vilniaus panorama. Moderni darbo aplinka pritaikyta skirtingo stiliaus darbui, įrengti konferencijų ir pokalbių kambariai, bendrosios ir transformuojamos erdvės, poilsio zona, terasos. Erdvė suplanuota ergonomiškai, išmaniai valdomas apšvietimas, temperatūra ir akustika.
Agnė Petrauskienė pastebi, kad šių laikų nuomininkui itin svarbu ergonomika, galimybė biurą pritaikyti prie besikeičiančių poreikių, techninis modernumas, natūrali šviesa ir įdomus, įkvepiantis interjeras. Visus šiuos kriterijus, skatinančius darbo našumą, atitinkantis „Biuras tarp debesų“ pelnytai vadinamas reprezentatyviu biuru.

Generalinės direktorės teigimu, „Vilniaus vartai“ stengiasi pritaikyti pastaraisiais metais išryškėjusias naujas biurų patalpų estetikos ir planavimo tendencijas. Darbdaviai daug dėmesio skiria darbuotojų komfortui ir produktyvumui, todėl pasirūpinama socialinėmis zonomis ir laisvalaikio erdvėmis. Į biurus integruojama nemažai natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medienos, augalais pabrėžiamas ryšys su gamta. Jaukumas biuruose kuriamas pasitelkus spalvų ir medžiagų įvairovę.
Interjeras turi būti įkvepiamai šviesus
„Kuriame išskirtinius ir funkcionalius sprendimus, kurie padeda verslui augti, o gyvenimui – tapti įdomesniam ir patogesniam. Sujungiame kūrybiškumą su praktika, siekiame kiekvieną idėją paversti sėkmės istorija“, – prisistato „Biurą tarp debesų“ kūręs „AIAI architects“ tandemas – interjero architektai Aistė ir Žygimantas Gudeliai.
„Biuras tarp debesų“, pasak architektų, – tai šviesios erdvės ir ramybės dermė. Pakilęs virš miesto šurmulio, jis atveria išskirtinį panoraminį miesto vaizdą, dažnai skendintį rūke ar apklotą debesų.
„Sykį čia apsilankėme artėjant audrai ir labai nustebome pamatę, kaip staiga viskas aptemo. Taip ir kilo idėja, kad nesvarbu, kas vyktų išorėje, – interjeras visada turi būti įkvepiamai šviesus, palaikyti saugumo ir sutelktumo jausmą“, – prisimena architektai.
Interjere vyraujančios šviesios spalvos ir natūralios medžiagos sukuria lengvumo ir erdvės pojūtį. Funkcionalus baldų išdėstymas užtikrina ergonomišką judėjimą, o modernios technologijos leidžia apšvietimą ir patalpų temperatūrą pritaikyti prie darbuotojų poreikių. Aukšto lygio estetika derinama su jaunatvišku veržlumu, kiekvienas dizaino elementas ne tik yra vizualiai patrauklus, bet ir skatina kūrybiškumą, didina darbo efektyvumą.

Biure gausu augalų, jie taip pat prisideda prie geresnės darbuotojų savijautos, sukuria jaukesnę atmosferą ir gerina oro kokybę. „Augalai ne tik estetiški. Jie malšina stresą, didina produktyvumą“, – teigia kūrėjai.
Pasak jų, užsakovas norėjo modernaus, funkcionalaus ir tvarumo principus atitinkančio biuro. Be abejo, kaip ir kiekvieno komercinio objekto atveju, svarbu buvo ir kuo efektyviau panaudoti esamą plotą. Daug dėmesio skirta ergonomikai, erdvė turėjo būti patogi ir individualiam, ir komandiniam darbui. Taip pat reikėjo integruoti pažangias technologijas įvairiems darbo aplinkos elementams lengvai valdyti. Prioritetas buvo teikiamas kokybiškoms ilgaamžėms medžiagoms.
„Tai ir buvo vienas didžiausių iššūkių – sukurti erdvę, kurioje derėtų aukšto lygio estetika, funkcionalumas, inovatyvios technologijos ir tuo pat metu būtų išlaikyta lengva bei dėmesio neblaškanti atmosfera. Taip pat svarbu buvo užtikrinti, kad biuras išliktų patogus, pritaikomas prie skirtingo stiliaus darbo“, – pasakoja architektai.
Projektas įgyvendintas maždaug per pusantrų metų. Įrengimo tempai priklausė nuo daugelio veiksnių, tarp jų medžiagų pasirinkimo ir technologijų diegimo.
„Tai išties harmoninga, šiuolaikiška ir įkvepianti darbo aplinka“, – kartu su užsakovu džiaugiasi pasiektu rezultatu „AIAI architects“ tandemas.

Pakylėtą erdvę kuria apšvietimo ir baldų sintezė
Biuro apšvietimo sprendiniais rūpinosi bendrovė DILED, o DISTYLE PROJEKTAI gamino didžiąją dalį baldų. „Abi bendrovės priklauso vienai įmonių grupei. Didelės apimties projekte tai labai palengvino komunikaciją – su užsakovu ir architektais bendravo šalia sėdintys kolegos, vienas atsakingas už apšvietimą, kitas – už baldų gamybą, tad kilusius klausimus derinome ir sprendėme prie pietų stalo ar belaukdami kavos“, – apie sėkmingai įgyvendintą projektą pasakoja įmonių DILED ir DISTYLE PROJEKTAI vadovas bei savininkas Danas Azikejev.
Netipiniai baldų sprendiniai
Įmonės DISTYLE PROJEKTAI pagamintų biuro baldų išskirtinumas – natūrali medžio apdaila. Palyginti su laminuotomis plokštėmis (LMDP), ji yra brangesnė ir jautresnė dėvėjimuisi, tačiau daro stiprų vizualinį efektą. „Biure nemažai lenktos formos baldų, kuriuos nėra lengva pagaminti naudojant natūralią medžio apdailą. Tikrasis iššūkis laukė gaminant arkos formos baldų išlenkimus. Standartinis baldinės plokštės aukštis apie 2,5 metro, o baldų gamybai reikėjo 4 metrų ištisinės plokštės. Sprendimo ieškojome glaudžiai bendradarbiaudami su architektais ir užsakovu – arkos buvo suformuotos jungiant plokštes ir kruopščiai paslepiant sujungimus“, – prisimena išbandymus D. Azikejev.
Vadovo kabinetui pagaminti baldai su išvažiuojančiu baru. Į visus biuro baldus įkomponuota žalumos. Daug dėmesio skirta reprezentatyviems tvirtiems priimamojo baldams ir jų spalviniams sprendiniams. Tai, kas bent menkiausiu tonu neatitiko spalvinės biuro gamos, teko keisti. Pavyzdžiui, buvo perdažyti metaliniai biuro staliukai, nes paaiškėjo, kad jų spalva, nors ir artima, skaido jau sukurtą spalvinį biuro vientisumą.
DISTYLE PROJEKTAI įgyvendino ir nestandartinę biuro sienelių idėją: jos ne tik suskirsto darbo erdves, bet ir atlieka praktinę funkciją – atstoja pasitarimams skirtą lentą. „Architektai pageidavo, kad biuro sienelės būtų tarsi pakibusios ore, tačiau tuo pat metu tvirtos, darbuotojai galėtų į jas atsiremti. Mūsų komanda papildomai sutvirtino jų karkasą, kad jos būtų stabilios ir vizualiai grakščios“, – pasakoja apie originalų interjero sprendimą D. Azikejev.
Pagal specialų užsakymą pagaminti ir skambučių kabinetų baldai. DISTYLE PROJEKTAI juos subtiliai integravo į jiems skirtą erdvę, kad formos ir detalės neužgožtų pagrindinių biuro akcentų. Rezultatu džiaugėsi ir architektai, ir užsakovas.


Šviesa suformuota harmonija ir ramybė
Įmonė DILED „Biurui tarp debesų“ pagamino įvairios paskirties bei skirtingų dydžių įleidžiamų ir pakabinamų šviestuvų, kurių spalvų perteikimo indeksas aukštesnis nei standartinis – CRI 90. Didelis dėmesys buvo skiriamas biuro begalinio vientisumo įspūdžiui pabrėžti. Dėl to kai kurie įleidžiami šviestuvai nudažyti specifine balta spalva pagal biuro lubų spalvą. Biuro erdvėms atskleisti ir paryškinti pasitelkti skirtingi šviestuvų šviesos sklaidos kampai. Pavyzdžiui, norint paryškinti interjero elementus, tam tikrose biuro vietose reikėjo itin siauro srauto apšvietimo.
D. Azikejev pastebėjimu, moderniame interjere įsivyrauja apvalių šviestuvų tendencijos. Didelio skersmens apskriti DILED šviestuvai naudoti Vilniaus oro uosto naujajame terminale, panaši estetika pasitelkta ir erdviame „Biure tarp debesų“: jo priimamajame pasitinka didžiulis šviestuvas, primenantis kylančią saulę. Įmonės vadovo teigimu, didelių matmenų, kone 10 metrų skersmens, šviestuvų gamyba nebėra iššūkis, šiuolaikinės technologinės galimybės leidžia įgyvendinti tokius įspūdingus dizaino sumanymus.
DILED tiektų šviestuvų valdymu rūpinosi kitas tiekėjas, todėl DILED turėjo užtikrinti, kad kiekviena LED juosta ar šviestuvas atitiktų DALI valdymo standarto specifikacijas. Prieš šviestuvų gamybą ir jų tiekimą DILED apšvietos skaičiavimo padalinys atliko apšvietimo skaičiavimus, jie DILED projektuose yra neatsiejama sutarties dalis. Apšvietos matavimai buvo atlikti ir įgyvendinus projektą – patikrinta, ar teorija atitinka realybę. Matavimai dar kartą patvirtino DILED komandos profesionalumą.
DILED apšvietos skaičiavimo padalinyje dirbantys aukštos kvalifikacijos specialistai visiems be išimties DILED projektams parenka ekonomiškai naudingiausią apšvietimo sprendimą, atitinkantį konkrečių patalpų higienos normas, pasiūlo apšvietimo valdymo sprendimą, nuolat konsultuoja klientą ar elektrikus visais rūpimais montavimo, valdymo ar kitais apšvietimo klausimais. „Visuose projektuose, kuriuose atliekame apšvietimo skaičiavimus, įsipareigojame po šviestuvų sumontavimo nustačius nepakankamą apšvietą trūkstamą apšvietimą sumontuoti savo lėšomis. Prisiimdami tokią riziką parodome, kad dirbame skaidriai ir tiksliai. Klientas visada gauna tai, ką suprojektuojame“, – DILED įmonės išskirtinumą įvardija D. Azikejev.
„Biurui tarp debesų“ DILED tiekė tik šviestuvus, be jų valdymo sprendinių, tačiau maždaug į 70 proc. apšvietimo projektų, kuriuos pastaruoju metu įgyvendina DILED, yra įtrauktas ir apšvietimo valdymas. Paklausą lemia sumažėjusios programavimo darbų kainos ir tvarumo tendencijos – klientai pageidauja autonominio apšvietimo. Atsižvelgdama į klientų pageidavimus, DILED pradėjo plėsti savo Apšvietimo valdymo ir išmaniųjų namų skyrių. Kiekvienas užėjusysis į DILED interneto puslapį gali rasti apšvietimo valdymo kainos skaičiuoklę, kuri išsklaidys mitą, kad išmanus apšvietimo valdymas yra brangus pasirinkimas.
Interjero dermei ir vientisumui svarbios detalės
Visose „Biuro tarp debesų“ patalpose sumontuoti pasaulinės rinkos lyderio – vokiečių gamintojo JUNG populiariosios serijos LS 990 kištukiniai lizdai ir jungikliai. Ši Bauhauzodizaino mokyklos stilistikos įkvėpta serija jau daugiau kaip 50 metų nepraranda patrauklumo tarp interjero kūrėjų. Viena iš tokios sėkmės priežasčių – universalumas: klasikiniai šios serijos gaminiai siaurais rėmeliais puikiai dera bet kurioje aplinkoje, todėl mielai pasirenkami net architektūriniu ir techniniu požiūriu sudėtingoms idėjoms įgyvendinti. Daugiaviečiai (iki 5 jungčių) rėmeliai ant sienos gali būti montuojami ir vertikaliai, ir horizontaliai, jiems tinka visi LS kolekcijos dangteliai.
„Mes visada renkamės tik JUNG produkciją“, – pabrėžia „AIAI architects“ interjero architektė A. Gudelienė. Jos teigimu, tokį sprendimą lemia puikus visų JUNG gaminių dizaino, kainos ir kokybės santykis.
„JUNG serijos LS 990 gaminių dizainas tvarkingas, lakoniškas, minimalistinis. Imponuoja ir spalvų pasiūla – vien baltos yra keli variantai: matinė, blizgi, kreminio atspalvio ir visiškai balta“, – vardija pasirinktų preciziškumu garsėjančios vokiečių įmonės gaminių pranašumus A. Gudelienė.

Daugumoje „Biuro tarp debesų“ erdvių sumontuoti balti, o virtuvėje – juodi matiniai JUNG serijos LS 990 kištukiniai lizdai ir jungikliai. Tačiau gamintojas jau gali pasiūlyti ne tik tradicinių spalvų produkcijos.
Populiariausias JUNG modelis LS 990 tapo spalvingos jungiklių serijos „Les Couleurs® LeCorbusier“ pagrindu, todėl dabar interjero kūrėjams atsivėrė naujų galimybių originaliems kūrybiniams sumanymams įgyvendinti. Naująją seriją sudaro net 63 „Les Couleurs® LeCorbusier“ paletės spalvų gaminiai! Išskirtinė vieno iškiliausių XX a. architektų Le Corbusiersukurtos spalvų sistemos ypatybė – kiekviena iš 63 spalvų yra lengvai suderinama su bet kuria kita šios sistemos spalva. Pabrėžtina, kad visi serijos „Les Couleurs® Le Corbusier“ gaminiai dažomi rankiniu būdu, todėl jų matinis paviršius ypač malonus akiai.
Ne mažiau svarbu, kad JUNG savo gaminiams renkasi tvarias medžiagas. Viena iš jų – duroplastas. Palyginti su termoplastu, duroplasto gamybos metu į atmosferą išmetama mažiau CO2, mažiau suvartojama energijos ir vandens. Be to, duroplastas gali būti perdirbtas, nei jį perdirbant, nei utilizuojant nesusidaro toksinių medžiagų, o irimo metu – mikroplastiko.

Standartiniai baldai individualizuoti pagal poreikius ir viziją
Darbo vietų stalus ir kėdes, virtuvės stalus-salas ir lauko terasos baldus „Biurui tarp debesų“ tiekė „NARBUTAS Lietuva“. „Visi projekto baldai parinkti iš „NARBUTAS Lietuva“ atstovaujamų gamintojų standartinio asortimento, tačiau individualizuoti pagal kliento poreikius, architektų viziją ir erdvės specifiką. Naudotos nestandartinės medžiagos, taikyti specifiniai matmenys, atliktos kitos modifikacijos, užtikrinančios sklandų baldų integravimą į interjerą ir maksimaliai atitinkančios funkcinius reikalavimus“, – pasakoja Donatas Girinskis, „NARBUTAS Lietuva“ pardavimų grupės vadovas.
Iš visų tiektų baldų jis pirmiausia pamini kolekcijos NARBUTAS MOTION darbo stalus ir specialiai modifikuotą vadovo stalą „MOTION Executive“ – elektra reguliuojamo aukščio modernaus solidumo ir apgalvoto funkcionalumo stalų sistemas, pritaikomas prie dinamiškos darbo aplinkos. Bendrai virtuvės erdvei pasirinkti „NARBUTAS NOVA WOOD Multipurpose“ stalai-salos su unikalios tekstūros uosio masyvo kojomis. Darbo vietoms ir vadovo kabinetui pasirinkti ergonomiški gamintojo „Interstuhl“ modeliai – derančios darbo kėdės EVERY ir išskirtinio dizaino kolekcijos SILVER kėdės. Lauko terasą papuošė kolekcija PEDRALI TRIBECA baldai – modernaus dizaino kėdės ir stalai, atsparūs lauko sąlygoms.

„Šio projekto išskirtinumas – aiški vizija ir iki smulkiausių detalių derantys architektūriniai sprendiniai. Nestandartinės medžiagos, spalvos ir konstrukciniai ypatumai padėjo išlaikyti erdvės vientisumą, funkcionalumą ir estetinį balansą. Atvira, nuosekli komunikacija leido efektyviai suderinti lūkesčius ir užtikrinti puikų rezultatą. Akivaizdu – tinkamai pritaikyti net ir standartiniai baldai gali prisidėti prie architektūrinio sumanymo įgyvendinimo“, – sako D. Girinskis.
Baldinės plokštės – išskirtinio dizaino pagrindas
Bendrovės „NARBUTAS Lietuva“ gaminiams medžiagas tiekė daugiau kaip 60 metų gyvuojanti austrų šeimos įmonė EGGER, prekiaujanti aukštos kokybės baldinėmis plokštėmis ir stalviršiais. Klientams Lietuvoje ji siūlo didelį spektrą baldų ir interjero dizaino srities paslaugų.
Modernios darbo aplinkos idėją reprezentuojantys projekto „Biuro tarp debesų“ stalai pagaminti iš kokybiškos perlų pilkos spalvos „U763 Pearl Grey“ EGGER baldinės plokštės, savo neutralia spalva praplečiančios interjero medžiagų dermės galimybes ir suteikiančios universalumo. Puikiai prie kitų šviesių baldų tekstūrų derantys pilki stalviršiai padeda sukurti vientisos biuro interjero erdvės efektą, o plokštė „ST9 Smoothtouch Matt“ kuria natūraliai matinį įspūdį.

Vadovų stalams pasirinkta „H3157 Vicenza Oak“ – elegantiška natūralios linijinės tekstūros, ąžuolo rašto EGGER plokštė. Subtilus spalvų žaismas ir šiek tiek pilkas komponentas suteikia dekorui itin šiuolaikišką išvaizdą, kuri puikiai pabrėžia kokybę, komfortą ir harmoniją interjere. Natūralumo įspūdį sustiprina stalų plokštės tekstūra „ST12 OmniporeMatt“.
Didžiausias EGGER siūlomų baldinių plokščių pranašumas – kokybė ir ilga eksploatavimo trukmė. Be to, identiško dekoro gali būti skirtingos medžiagos: LMDP, ABS briaunos ir kt. Dėl didesnio atsparumo naudojamas aukšto slėgio laminatas CPL/HPL, itin patvarus ir atsparus įbrėžimams. EGGER plokštės gali būti kuo įvairiausios apdailos, dėl šių unikalių galimybių baldų gamintojai klientams gali pasiūlyti pačius geriausius sprendimus (pavyzdžiui, jei baldams reikia didesnio atsparumo, LMDP keisti į MDP, dengtą CPL), nedarydami kompromisų medžiagų kokybei ar projekto įgyvendinimo terminams.

Dar daugiau komforto suteikia išmanusis valdymas
Išmaniųjų namų ekspertai „Būsto automatika“ šiuolaikiškame „Biure tarp debesų“ suprojektavo ir integravo apšvietimo, saulės kontrolės, šildymo ir vėdinimo valdymo sistemas. Taip pat įrengė ambientinę audiosistemą bendrosiose erdvėse.
Biure integruota automatizuota apšvietimo sistema, valdoma judesio detektorių. Pirmam darbuotojui atėjus į biurą, šviesa automatiškai užsidega keliose bendrųjų patalpų vietose. Kol kabinetai tušti ir bendrosiose erdvėse niekas nevaikšto, patalpos apšviečiamos minimaliai. Darbo vietose darbuotojai apšvietimą gali valdyti pagal poreikius: tiek leisti jam veikti automatiškai, tiek reguliuoti jį individualiai – valdymo ekranuose.
Biure ypač kontroliuojama ŠVOK sistema. Tyrimais įrodyta, kad per didelė CO2koncentracija patalpose skatina mieguistumą, mažina produktyvumą, todėl kabinetuose nuolat matuojama oro kokybė ir atsižvelgiant į CO2 rodmenis reguliuojamas vėdinimas. Šiame padangių biure stikliniais fasadais nuo saulės spindulių saugo elektrinės žaliuzės, o jos kelią seka zonomis valdomos vėdinimo ir šildymo sistemos. Jei patalpos labiau prikaista, šildymas išsijungia arba sumažėja, poreikiui esant, intensyviau veikia vėdinimo sistema. Saulei nusisukus, vėdinimas išsijungia, žaliuzės pakeičia kampą, o šildymas grįžta į anksčiau nustatytą temperatūrą. Didelis sistemos privalumas tas, kad net neapdairiai palikti įjungti kondicionieriai naktį nustoja veikti, o rytą vėl pripildo biurą gaivios vėsos.
Įmonės „Būsto automatika“ vadovo Aliaus Paulionkos teigimu, apšvietimo automatikos sistema DALI jau tapo biurų standartu, tačiau platesnis funkcionalumas, visų pastato sistemų susiejimas – vis dar retenybė. Pasitaiko atvejų, kai nepagalvojus apie bendrą sistemą tam tikra įranga ar funkcijos dubliuojamos.
„Būsto automatikos“ komanda visas projektines dalis mato kaip visumą ir visada siekiame, kad darbo erdvė būtų komfortiška ir tvari“, – sako A. Paulionka.
Estetiką ir modernumą papildo medinės žaliuzės
Medinės žaliuzės – elegantiškas ir funkcionalus sprendimas, suteikiantis galimybę biure lengvai reguliuoti natūralią šviesą ir sukurti komfortišką darbo aplinką. Ypač patogu, kai šis procesas valdomas nuotoliniu būdu – automatinis valdymas užtikrina sklandų ir tylų lamelių pasukimą pagal besikeičiantį apšviestumą. Taip optimizuojamas apšvietimas, išvengiama akinimo saulėtą dieną ir sumažinamos elektros energijos sąnaudos. Ypač verta automatizuoti didelio formato žaliuzes – ne tik dėl patogumo, bet ir dėl naudos: tokiu būdu žaliuzės keliamos ir nuleidžiamos tolygiai, todėl išvengiama mechaninių pažeidimų ir gerokai prailginama eksploatavimo trukmė. Be išmaniojo valdymo privalumų, medinės žaliuzės suteikia biurui jaukumo ir prabangos.
Prekių ženklą DOMUS LUMINA valdančios UAB „Domus Decora Group“ komanda „Biure tarp debesų“ sumontavo premium klasės medines žaliuzes „Timberlux®“. Pagamintos iš bambuko, jos lengvai integruojamos į bet kokį stiliaus interjerą ir padeda sukurti subalansuotą atmosferą. Itin plonos unikalaus rašto bambuko žaliuzių juostelės kiekvienai erdvei suteikia subtilumo ir rafinuotumo. Lengvai į interjerą integruojamomis bambuko žaliuzėmis galima ne tik reguliuoti šviesą ir sukurti patogią darbo aplinką, bet ir pagerinti patalpos akustiką, sumažinti aidėjimą. Be to, bambukas yra atsakingai auginama ir greitai atsinaujinanti žaliava, todėl šios žaliuzės – kartu ir tvarus pasirinkimas.
„Biure tarp debesų“ sumontuoti ir roletai – itin tvirtos konstrukcijos, puikiai parinkto pilko refleksinio audinio, derančio prie visos interjero estetikos. DOMUS LUMINA komanda džiaugiasi galėjusi prisidėti prie šio biuro vizijos įgyvendinimo ir kartu kurti patogias, ergonomiškas bei estetiškas darbo erdves, kuriose dera funkcionalumas ir įspūdinga vizualika.

Dirbtiniai augalai pripildo erdvę gaivos
Įspūdingais dirbtinės žalumos sprendiniais prie „Biuro tarp debesų“ išskirtinio interjero prisidėjo MB „Svajonių vejos“, dirbtinės žalumos sferoje besispecializuojanti jau dvyliktus metus. „Tiekiame dirbtines vejas nesportinės paskirties projektams – privačių namų, viešojo kraštovaizdžio, vaikų žaidimų, mokyklų ir darželių aikštelių. Taip pat įgyvendiname dirbtinių augalų sumanymus – integruojame į interjerą vertikaliuosius sodus, vijoklius, dekoruojame erdves, tiesiame jose dirbtines vejas. Pradėję nuo dirbtinių gėlių, dabar galime pasiūlyti ir įvairių dirbtinių samanų“, – apie įmonės veiklą pasakoja jos vadovė Ulrika Rutkauskienė.
„Biure tarp debesų“ panaudota ypač daug dirbtinės produkcijos: dirbtiniai alyvmedžiai, įvairūs dirbtiniai augalai darbo erdvėse ir virtuvėlėje, WC patalpose, dirbtinių augalų sienelės. „Pakabinome net dirbtinius vertikaliuosius sodus ir į juos įkomponavome logotipą. Tai irgi dirbtinių augalų privalumas – juos galima apipavidalinti pagal kliento pageidavimą, netgi iškabas juose tvirtinti. Vienas pagrindinių šio biuro akcentų, kabantys sodai registratūroje, – taip pat mūsų sprendinys“, – vardija U. Rutkauskienė.

Šiuolaikiniai dirbtiniai augalai, pasak MB „Svajonių vejos“ vadovės, atrodo kaip tikri, atskirti galima tik palietus, todėl vis tiek daro didelį teigiamą poveikį mūsų savijautai ir psichikai būtent dėl žalios spalvos. Dirbtiniai augalai ilgaamžiai ir palyginti atsparūs dulkėjimui, pakanka periodiškai, kas kelis mėnesius, nupurkšti specialiomis priemonėmis, kad nubėgtų nešvarumai. Daugelis natūralių augalų neištveria tiesioginių saulės spindulių, o dirbtiniams augalams karštis ir saulė nė motais, jau yra gaminių ir su UV apsauga, t. y. atsparių blukimui. „Žinoma, plastikas nėra taip tvaru kaip gyvas augalas, tačiau šiuolaikiniai dirbtiniai augalai yra perdirbami“, – pabrėžia U. Rutkauskienė.
MB „Svajonių vejos“ šiam projektui tiekė premium kategorijos dirbtinius augalus, atsparius ugniai. „Viskas šiame neeiliniame projekte yra geriausia, ką galima rasti rinkoje“, – sako vadovė.
Įmonė bendradarbiauja su didžiausiais Europos, ne Kinijos, didmenininkais, tikrai patikimais aukštos kokybės augalų tiekėjais, todėl gali pasiūlyti labai įvairų ir itin kokybišką asortimentą. Derinant skirtingų tiekėjų gaminius galima įgyvendinti net specifiškiausius sumanymus. Be to, iš Europos augalai atkeliauja greičiau, ir tai turi įtakos projektų įgyvendinimo terminams, paprastinamas darbo procesas – jei kas netinka arba ko papildomai prireikia, galima greitai pakeisti ar gauti. „Pateikę produktus, mes įsipareigojame teikti ir aptarnavimą. Niekada kliento nepaliekame bėdoje – atvažiuojame pakviesti ir po kelerių metų, pataisome, ką reikia. Mes branginame bendradarbiavimą ir taip pelnome klientų pasitikėjimą bei rekomendacijas“, – akcentuoja U. Rutkauskienė.
„Biurui tarp debesų“ augalai taip pat atrinkti iš kelių tiekėjų – visi pagal architektų ir klientų pageidavimus, jie kone identiški architektų vizualizacijoms. „Nedažnai architektai vizualizacijose taip aiškiai parodo, kaip mato augalus, dėl to stengėmės atitikti reikalavimus ir, regis, pataikėme, nes keitimų, taisymų nebuvo, viskas visiems – ir klientui, ir pastato valdytojui, ir architektams – tiko. Klientas buvo itin reiklus, todėl labai su kolegomis džiaugiamės kokybės egzaminą išlaikę“, – didžiuojasi savo komanda MB „Svajonių vejos“ vadovė.

Gyvi augalai – ne tik grožis, bet ir geresnis mikroklimatas
„Biurą tarp debesų“ gyvais augalais papuošė entuziastinga komanda „Plant care lab“, teikianti biurų želdinimo ir visapusiškas augalų priežiūros paslaugas. Įmonė rengia želdinimo projektus taikydama tvarių sprendimų technologijas, parenka ir pristato tinkamus augalus iš patikimų Nyderlandų augintojų asortimento, atlieka visus sodinimo bei želdinių įrengimo darbus.
„Plant Care Lab“ klientų vertinama už įsiklausymą, kokybiškai ir laiku, su begaline pagarba ir atsidavimu įgyvendinamus racionalius ir ilgalaikius sprendimus. Pernai pelnėme „Stipriausi Lietuvoje 2024“ sertifikatą“, – didžiuojasi savo komanda įmonės vadovė Joana Kodytė.
„Biurui tarp debesų“ įmonė išrinko pagal augimo sąlygas tinkamus augalus, juos pasodino į specialiai šiam interjerui pagamintus vazonus ir dabar teikia jų priežiūros paslaugas.
„Augalai „Biure tarp debesų“ atlieka keletą itin svarbių funkcijų: padeda sukurti estetišką, jaukią ir produktyvią darbo erdvę, užtikrina gerą mikroklimatą ir gaivią aplinką, atskiria darbo zonas nuo kitų erdvių, sukuria daugiau privatumo ir jaukumo darbo vietoje. Malonų įspūdį daro ir dideli augalai bendrosiose biuro erdvėse, posėdžių kambariuose“, – sako J. Kodytė.
„Biuro tarp debesų“ darbo zonos atskirtos sansevjeromis (Sansevieria), aspidistromis(Aspidistra), aglaonemomis (Aglaonema), monsteromis (Monstera deliciosa), didžiosiomis strelicijomis (Strelitzia Nicolai), klusijomis (Clusia rosea). Posėdžių sales ir bendrąsias erdves puošia įspūdingi Afrikos fikusai (Ficus Cyathistipula), lyralapiai fikusai (FicusLyrata), švelniosios kariotos (Caryota Mitis), šefleros (Schefflera).
„Išskirtinė šio projekto ypatybė – begalinis visų įsitraukimas į užduotį ir puikus komandinis darbas. Tai ir nulėmė nuostabų rezultatą – dar vieną labai žalią biurą“, – džiaugiasi „PlantCare Lab“ vadovė.

OBJEKTAS: „Biuras tarp debesų“ Gynėjų g. 14 Vilniuje
UŽSAKOVAS: UAB „Vilniaus vartai“
INTERJERO ARCHITEKTAI: „AIAI architects“ – Aistė Gudelienė, Žygimantas Gudelis
DILED, DISTYLE PROJEKTAI, DOMUS LUMINA, JUNG, EGGER, NARBUTAS Lietuva, Būsto automatika, Svajonių vejos, PlantCare Lab.