Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti teritorija Vilniuje.
Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti teritorija Vilniuje.
  1. Structum.lt
  2. Infrastruktūra
  3. Buvusi geležinkelių teritorija Naujamiestyje atsivers miestui 

Buvusi geležinkelių teritorija Naujamiestyje atsivers miestui 


Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Vizija, kaip ši istorinė ir industrinė miesto erdvė galėtų būti pritaikyta naujam gyvenimui, dar tik kuriama, o tai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams.

Šiandien miestiečiai į teritoriją gali patekti tik gavę specialų leidimą, todėl nedaugelis yra susipažinę su šia miesto vieta. Tačiau net ir būdami už teritorijos ribų, galime atpažinti joje esančius objektus, gerai matomus nuo Naujininkų tilto: Vilniaus lokomotyvų remonto depas (grįžratis), vandens bokštas ir geležinkelio kelynas.

Įdomiausias iš teritorijoje esančių statinių – išskirtinės architektūros lokomotyvų remonto depas, kuris įtrauktas į nekilnojamų kultūros vertybių sąrašą. 1905 m. pastatytas pusapskritimio formos mūrinis pastatas buvo skirtas garvežių priežiūrai ir remontui.

Vienu metu grįžratis galėjo aptarnauti 30 garvežių. Tai vienintelis tokios konstrukcijos ir dydžio garvežių depas Vilniaus geležinkelio stoties ruože.

Šiuo metu grįžratis savo funkcijų nebeatlieka, o su teritorijos konversijos projektu bus ieškoma naujų pastato pritaikymo galimybių. Tiesa, jau ir dabar ši unikali vieta traukia menininkus ir įkvepia pamatyti geležinkelių pramonei naudotą pastatą kitomis akimis:

„Vilniaus planas“ ir Vilniaus miesto savivaldybė organizuoja apklausą, kurios tikslas – supažindinti visuomenę su planuojamu teritorijos pertvarkymo (konversijos) procesu ir paskatinti įsitraukti į Grįžračio teritorijos (Connect 2) pertvarkymo programos formavimą. Atsakymai laukiami iki vasario 16 d.: https://forms.gle/y1TVhwVZEj2aUihy7

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Atsižvelgiant į esamos situacijos analizės duomenis ir visuomenės apklausą, ateityje galėtų būti  skelbiamas urbanistinis konkursas, kurio dalyviai turėtų pateikti viziją, kaip ši keliasdešimties hektarų zona turėtų būti integruota ir pritaikyta miesto reikmėms, sukuriant visiškai naują, aktyvią miesto dalį.

Planuojama, kad ateityje susidomėję teritorijos pokyčiais miestiečiai turės ir daugiau galimybių susipažinti su iki šiol uždara teritorija bei prisidėti prie teritorijos konversijos idėjos plėtojimo.

Šaltinis: BNS

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų