Buvusi Sankt Peterburgo traukinių stotis virs įspūdingu gyvenamuoju kompleksu


Olandijos įmonių KCAP ir „Orange Architects“ bei Rusijos „A.Len Architektūros biuro“ konsorciumas suprojektavo gyvenamąjį rajoną buvusioje Sankt Peterburgo Vitebsko krovinių geležinkelio stotyje, Ligovskio prospekte. Projektu siūloma pratęsti Kamčiatkos gatvę.

Krovininė Vitebsko geležinkelio stotis Saknt Peterburge buvo uždaryta dar 2018 metais. Nuo to laiko konteinerių krova pradėta vykdyti UAB „Logistika-terminal“ terminale, netoli Šušaros stoties.

30 hektarų sklypą tarp Ligovskio prospekto Tosinos gatvės, besitęsiančios į Kamčiatkos gatvę ir Vitebsko geležinkelio stoties, nuspręsta atiduoti gyvenamojo komplekso statybai. Čia planuojama įrengti 8 tūkst. 600 būstų, restoranus, kavines, mokyklas ir kitus patogumus.

Naudojimui planuojama pritaikyti ir senąją geležinkelio infrastruktūrą, kurios krovos aikštelės taps 6–15 aukštų statinių pagrindu, o bėgių keliai bus panaudoti linijiniams parkams ir žaliesiems bulvarams formuoti.

Kvartalo „karūna“ taps šiaurinis patekimas į jį, kur pastatai suformuoja urbanistinį ansamblį ir naują urbanistinį Ligovskio centrą.

Pietuose stovės trys bokštai, kurie suformuos dangoraižių „Trio“.

Šis projektas yra „Glorax Development“ vystomo Ligovskio sičio rajono dalis. Tai pirmasis jau baigtas gyvenamasi komplektas. Taip pat planuojama netoli buvusios geležinkelio stoties šiaurinės dalies įrengti Borovaja metro stotelę.

„Orange Architects“ partneris Patrickas Meijeris sakė: „Norime sukurti aktyvią aplinką su kraštovaizdžiu, kur galim jausti geležinkelio stoties istoriją ir gyventi su kitais. Tai bus erdvė, kuri kartu yra lengvai sujungta su Sankt Peterburgo miestu“.

KCAP partneris Ruurdas Gietema komentavo: „Mums Ligovskio sitis reiškia gyvenimą kokybiškoje žalioje aplinkoje. Kai pažvelgi pro langą, matai žalumą. Kai išeini į lauką, žengi į parką“.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų