kalnenai

Buvusio karinio dalinio teritoriją parduoda beveik už 15 mln. eurų


Turto bankas aukcione pardavė buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, Kalnėnuose, Vilniuje. Už beveik 20 ha sklypą su statiniais pasiūlyta pradinė 14,99 mln. eurų suma. Dalį dalinio teritorijos – 4 ha žemės – numatyta perduoti Vilniaus savivaldybei parkui įrengti, rašoma Turto banko pranešime spaudai.

„Miesto, bendruomenės ir Turto banko vizija dėl šio sklypo su statiniais sutapo – norisi, kad čia ateitų vienas vystytojas ar konsorciumas, kuris išvystytų teritoriją kaip vientisą. Savivaldybė, savo ruožtu, ketina sklypo pašonėje įrengti želdynus, kuriais galėtų naudotis ir naujakuriai, ir jau susiformavusi Kalnėnų bendruomenė“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Dalis lėšų, gautų pardavus objektą, bus skirta Turto banko vykdomiems valstybės pastatų modernizavimo projektams, dalis bus pervesta į valstybės biudžetą. Turto bankas šiuo metu Lietuvoje vykdo daugiau nei 10 modernizacijos projektų, kurių bendra vertė siekia 150 mln. eurų.

Aukcione užsiregistravo ir dalyvavo vienas dalyvis.

Vystytojams – sklypas, bendruomenei – parkas

Turto bankas, siekdamas padidinti sklypo vertę, dar iki Vilniaus miesto bendrojo plano keitimo pradžios, 2016 metais kreipėsi į miesto savivaldybę su prašymu pakeisti bendrajame plane nustatytą žemės naudojimo būdą: teritorijos krašto apsaugos tikslams. Jau patvirtinus pakeistą Vilniaus miesto bendrąjį planą, Turto bankas inicijavo žemės sklypo pertvarkymą.

Pagal naujai parengtus ir patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus buvo atsidalintos bendrosios dalinės nuosavybės teise valdomos sklypų dalys, suformuojant atskirus sklypus, nustatyti ir pakeisti žemės naudojimo būdai. Taip pat, suformuotas atskiras, daugiau nei 4 ha žemės sklypas želdinių teritorijoms, kuris bus perduotas Vilniaus savivaldybei parko įrengimui.

Įvertinus tai, kad sklypas anksčiau buvo naudojamas kariškoms reikmėms – pilstomas kuras, veikė šaudykla, galėjo būti ir kitų taršos šaltinių – atlikta ir grunto cheminė analizė.

Geologijos tarnybos išvadose konstatuojama, kad grunte įvairių cheminių elementų koncentracija neviršija normų – tai yra teritorija nėra užteršta. Mėginiai tyrimams buvo imami iš įvairaus gylio – nuo paviršiaus iki 15 metrų gylio gręžinių.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sostinės centre užbaigti 2 daugiabučiai

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų