„Continental“ šiemet Kaune planuoja 4 kartus didesnę apyvartą


Viena didžiausių investuotojų Lietuvoje, Vokietijos kapitalo automobilių elektronikos komponentų gamintoja „Continental“ 2021 metais – antraisiais ištisais veiklos metais šalyje – gavo ir beveik 6 kartus  daugiau pajamų – 48,6 mln. eurų, ir patyrė 59 proc. didesnių nuostolių – 33,3 mln. eurų.

 

Kauno rajone veikianti „Continental Automotive Lithuania“ tikisi, kad šiemet pastačius dar vieną gamyklą ir padvigubinus  pajėgumus jai pavyks apyvartą išauginti daugiau nei keturis kartus – iki 206 mln. eurų, o pelningai bendrovė turėtų pradėti dirbti 2025 metais, rašoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.

2021-ųjų pabaigoje įmonė turėjo sukaupusi 73,9 mln. eurų nuostolių. Anot bendrovės, sąnaudas išaugino serijinės gamybos augimas bei padidėjęs darbuotojų skaičius, taip pat 13 mln. eurų vertės kompensacija grupės įmonei dėl perleistų kliento pardavimo teisių.

Pernai balandį bendrovė pradėjo antrosios gamyklos statybas, į kurias planavo investuoti dar 90 mln. eurų ir padvigubinti gamybos pajėgumus. Plečiant gamyklos plotą numatyta pasamdyti dar 500 darbuotojų.

„2022 metų gegužės pradžioje planuojamas išplėstų gamybos patalpų atidarymas, prasidės naujų gamybos linijų instaliavimas“, – rašoma metiniame pranešime.

Be to, pastačius gamybos patalpas 2022-2023 metais bus statomos papildomos sandėliavimo ir administravimo patalpos, o iki 2025 metų planuojama darbuotojų skaičių padidinti iki 1,5 tūkst.

Bendrovė nurodo, kad nėra sudariusi sutarčių su Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos įmonėmis ir šiemet neplanavo su šiomis šalimis prekiauti, todėl karas Ukrainoje tiesioginio neigiamo poveikio būsimiems bendrovės pinigų srautams neturės.

Vis dėlto bendrovė mano galinti nukentėti dėl išaugusių energetikos išteklių ir žaliavų kainų.

Šiuo metu Kauno LEZ veikia apie 21,5 tūkst. kv. metrų ploto „Continental“ gamybos, administracijos ir sandėlių kompleksas. Čia gaminamos keleivių saugumo bei išmaniosios pagalbos vairuotojui sistemos – durų ir sėdynių kontrolės elementai, išmanios automatinės langų užtamsinimo sistemos, greičio palaikymo sensoriai bei priekiniai radarai automatinio stabdymo funkcijai.

Ataskaitoje nurodoma, kad 2017-2019 metais į nekilnojamąjį turtą ir įrangą įmonė investavo 64 mln. eurų, o 2020 metais į gamybos patalpų plėtrą ir įrangą – 65 mln. eurų.

Praėjusių metų pabaigoje Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančioje įmonėje dirbo 436 darbuotojai, o birželio 7 dieną jų buvo jau 623, rodo „Sodros“ duomenys.

Veiklą Kauno rajone „Continental“ pradėjo 2019 metų pabaigoje. Bendrovės gamykla buvo didžiausia investicija per 20 metų į gamybos sektorių Lietuvoje.

Vienintelė „Continental Automotive Lithuania“ akcininkė yra Nyderlandų „Continental Automotive Holding Netherlands“

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų