Dangoraižių varžybos: kas pretenduoja į aukščiausių titulą


Amerikos architekto Franko Lloydo Wrighto 1956 metais išsakyta idėja pastatyti 1,6 km dangoraižį kažkada atrodė utopinė. Šiandien galime pasakyti, kad toks aukštis iš tiesų yra pasiekiamas. Jeigu šiuolaikinis architektas imtųsi tokio iššūkio, niekas nebūtų nustebintas.

Šiuo momentu esame tik pusiaukelėje. Kol kas aukščiausio dangoraižio titulą saugo Dubajuje esantis Burdž Chalifa, kurio aukštis siekia 828 metrus. Tačiau pastarajam ant kulnų lipa Džedos dangoraižis (Jeddah Tower), kuris turėtų tapti aukščiausiu pasaulyje. Jo aukštis siektų daugiau nei 1000 m.

Per 50 metų bokšto sąvoka įgavo daug reikšmių, jis netgi tapo technologinio progreso simboliu. Architektai Rem Koolhaas ir Ole Scheeren iš firmos „OMA“ 2013 metais pastatė dangoraižį Pekine, kurio neįprasta forma iš esmės pakeitė dangoraižio sąvoką. Pastate įsikūrė Kinijos centrinės televizijos būstinė.

Pastaraisiais metais aukštis nėra vienintelis dangoraižį charakterizuojantis elementas. Vienas svarbiausių faktorių yra eksperimentavimas forma – kas sukuria unikalumą. Taip pat link dangaus besiveržiantys pastatų dizaine neretai atspindi vietos kultūros kontekstai.

Pristatome dangoraižius, kurie netolimoje ateityje turėtų atverti duris ir tikrai atkreips dėmesį:

Niujorkas, „Steinway Tower“

Tikimasi, kad šio objekto statybos bus baigtos 2021 metais. Pastato aukštis sieks 435 metrus ir jis pats ploniausiu visame pasaulyje. Dangoraižis stovės Manhatano širdyje ir iš jo atsivers kvapą gniaužantis vaizdas į Centrinį parką.

„Steinway Tower“

Dubajus, „Creek Tower“

Šis dangoraižis savo aukščiu aplenks netoliese esantį Burdž Kalifa. Jo aukštis sieks 928 metrus. Pastatą suprojektavo ispanų kilmės inžinierius ir architektas Santiago Calatrava.

Dangoraižio atidarymo data buvo suplanuota 2020 metais spalio 20 dieną, tačiau atidėta metams, kai Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyks „World Expo“.

„Creek Tower“

Kvala Lumpūras, „Merdeka PNB 118“

Šis dangoraižis taps aukščiausiu Malaizijoje. Kaip sufleruoja pavadinimas, jame bus 118 aukštų ir sieks 644 metrus.

Maskva, „One Tower“

Šio pastato statybos planuojamos baigti 2024 metais. Gyvenamasis dangoraižis sieks 440 metrus. Jo trapecinė forma šį pastatą daro unikaliu.

Tokijas, „Torch Tower“

Šis dangoraižis žada pakeisti tokių panašių objektų dizainą. Jis planuojamas baigti statyti 2028 metais. Pasak jį projektuojančios architektų studijos „Sou Fujimoto Architects“, šis dangoraižis nebus tik architektūros objektas, o vieta skirta gyvenimui.

Šis objektas taps aukščiausiu Japonijoje. Jo viduje bus didelis parkas, nuo kurio atsivers puikus vaizdas į Tokiją.

Daugiau apie jį galite sužinoti čia: TOKIJUJE PLANUOJAMA STATYTI DAR VIENĄ DANGORAIŽĮ: ŠĮKART SU APŽVALGOS AIKŠTELE.

„Torch Tower“

Uhanas, „Wuhan Greenland Center“

Uhane esantis dangoraižis bus antrasis aukščiausias pastatas pasaulyje po Džedos dangoraižio. Kinija turi ambicingų planų pastatyti daugiau aukščiu stebinančių pastatų, iš kurių bent septyni turėtų patekti tarp dešimties aukščiausių pasaulio pastatų.

Dėl sudėtingo aukščio reguliavimo pastatas turėjo būti perprojektuotas, todėl jo aukštis nesieks planuotų 636 metrų, tik – 476 metrus. Planuojama, kad jame įsikurs viešbutis, gyvenamieji butai bei biurai.

Dangoraižis duris turėtų atverti jau visai netrukus – 2022 metais.

„Wuhan Greenland Center“

Saudo Arabija, „Jeddah Tower“

Tai bus pirmasis pastatas pasaulyje, kuris sieks 1 km aukštį ir turės 200 aukštų. Statybų procese iškilus daugybei politinių ir ekonominių nesklandumų darbai kuriam laikui sustojo. Kol kas nėra aišku, kada jie vėl gali būti atnaujinti.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų