elonas muskas
Elonas Muskas (Bloomberg/Al Drago nuotr.)

Didžiausias mūsų laikų architektas – Elonas Muskas?


„Tesla“ ir „SpaceX“ verslininkas Elonas Muskas yra didžiausias pasaulyje gyvenantis architektas, teigia dizaino kuratorius ir pedagogas Janas Boelenas.

Anot J. Boeleno, Pietų Afrikoje gimęs milijardierius mąsto ambicingiau nei bet kuri kita gyvenanti asmenybė ir savo verslu keičia pasaulio veidą.

„Elonas Muskas yra didžiausias šių laikų architektas, – sakė J. Boelenas leidiniui „Dezeen“. „Jis kuria didžiausias mus supančias infrastruktūras. Ir jis net neprašo niekieno leidimo. Jis tiesiog tai daro.“

„Jis išplečia architektūros sąvoką, – pridūrė Boelenas. „Jis pasitelkia savo vaizduotę, kad sukurtų projektus, apie kuriuos niekas kitas nebūtų pagalvojęs“.

Musko projektai apima elektromobilių prekės ženklą „Tesla“ ir jo akumuliatorių gamyklą „Gigafactory“, privačią raketų gamintoją „SpaceX“, greitųjų kelionių koncepciją „Hyperloop“ ir tunelių tiesimo įmonę „The Boring Company“.

„Jis vysto greitųjų kelionių „Hyperloop“ visur pasaulyje“, – sakė Boelenas, kuris yra Vokietijos dizaino mokyklos Karlsrūhės meno ir dizaino universiteto (HfG) rektorius.

„Dabar jis svarsto galimybę kolonizuoti Marsą. Ir visa tai yra vieno žmogaus rankose. Manau, kad mums reikia daugiau vizionierių.“, – pridūrė belgas.

1971 m. Pretorijoje gimęs E. Muskas yra vienas turtingiausių pasaulio žmonių, kurio turtas vertinamas 151 mlrd. dolerių. Jis yra atvirai pareiškęs, kad nori statyti gyvenvietes Marse ir savo sukurtomis raketomis gabenti žmones ir atsargas į šią planetą.

Jo fondas remia 100 mln. dolerių vertės „X Prize“ apdovanojimą, skirtą technologijoms, kurios padėtų spręsti klimato kaitos problemą šalinant anglies dioksidą iš atmosferos, kurti.

„Elono Musko galia yra ta, kad jis nesusiduria su apribojimais, kurie mums uždėti arba kuriuos mes patys sau uždedame. Jis yra tikras, vaizduotę turintis mąstytojas. Mums reikia tokių žmonių, kurių mąstymas pagrįstas vaizduote.“

1967 m. gimęs Boelenas dirbo pramoniniu dizaineriu, paskui pradėjo dirbti švietimo ir kuratorystės srityje. Jis buvo 2018 m. Stambulo dizaino bienalės kuratorius, taip pat įkūrėjas ir buvęs meno centro „Z33“ Haselte (Belgija) meno vadovas.

Jis yra „Atelier Luma“, priklausančios fondui „Luma Foundation“, meno vadovas ir Lietuvos paviljono šių metų Venecijos architektūros bienalėje kuratorius.

„Labai aišku, kad yra ekonomikos krizė, politikos krizė, pandemijos krizė ir, žinoma, aplinkosaugos krizė, ir tai paralyžiavo pasaulį“, – sakė Boelenas.

„Taigi mums reikia šių žmonių su jų išradingu mąstymu apie tai, kas vyksta pasaulyje, kad ištrūktume iš šių schemų.“

 

Straipsnis parengtas pagal dezeen.com informaciją.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų