„Druskininkų vandenys“ – kokybė ir spartesnis kelias žmonių sveikatos ir švaresnės aplinkos link


 

Vos per penkis mėnesius nutiesta 3,41 km naujų vandentiekio ir 4,51 km naujų nuotekų tinklų. Sudaryta galimybė 130 būstų prisijungti prie vandentiekio ir 212 būstų – prie nuotekų tinklų. Projektas sklandžiai įgyvendintas, būta abejonių, ar pavyks per maksimaliai trumpą laiką sėkmingai jį užbaigti. Rangovo griežtas darbų grafikas, netrikdomas finansavimas – Aplinkos projektų valdymo agentūra laikų skirdavo lėšų – lėmė spartą ir kokybę.

Projekto vykdytojas džiaugiasi, kad, investavus į naują vandentvarkos infrastruktūrą, gyvenvietėse vartotojams bus užtikrintas ilgalaikis, technine ir ekonomine prasme kokybiškas vandens tiekimas ir tinkamos nuotekų tvarkymo paslaugos. Sumažės paviršinių ir požeminių vandenų tarša, tad bus užtikrinama ir sveikesnė gyvenamoji aplinka. Siekiama, kad ne mažiau kaip 95 % savivaldybės gyventojų būtų aprūpinami viešojo vandens tiekėjo kokybišku geriamuoju vandeniu ir nuotekų tvarkymo paslaugomis.

Sėkmingą darbą lėmė bendrovės įgyvendinant projektus sukaupta patirtis:

– Druskininkų miesto mechaninio valymo įrenginių rekonstravimas į biologinio valymo įrenginius ir miesto nuotekų tinklų plėtra;

– Nemuno aukštupio baseino projektas;

– Druskininkų dumblo apdorojimo įrenginių statyba;

– vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Druskininkuose.

Šiuo metu vertinamas bendrovės investicinis projektas su siūlymais „Vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Druskininkų savivaldybėje“. Šio miesto gyventojams vanduo iš (Latežerio III) vandenvietės tiekiamas vienu ketiniu vamzdžiu iki Druskininkų miesto vandens gerinimo įrenginių, o iš jų – paruoštas Druskininkų miesto vartotojams. Būtina dalį susidėvėjusio magistralinio vandentiekio tinklo pertiesti iš naujo. Preliminarus ilgis – apie 514 metrų.

Neravų kaimo Pušų, Gojaus ir Sodžiaus gatvėse nuotekų tinklų vamzdžiai pažeisti korozijos, juose gali būti net lūžių. Dėl tokios tinklų būklės nuotekos gali patekti į aplinką, užteršti gruntinius vandenis. Planuojama rekonstruoti 2,7 km nuotekų tinklų.

Dalis Neravų kaimo gyventojų (sodininkų bendrija „Dainava“) neturi galimybės naudotis centralizuotomis vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis. Jie naudoja šachtinių šulinių vandenį, neretai neatitinkantį higienos normų. Planuojama nuteisti 3,81 km naujo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklo.

Taip pat Druskininkų mieste dalis gyvenamųjų namų Baltašiškės g. iki šiol neturi centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Projekte numatyta nutiesti 7,53 km naujų tinklų.

Projektui įgyvendinti iš ES struktūrinių fondų prašoma skirti 2 839 045 eurų. Iš viso bus nutiesta tinklų – 14,55 kilometro. Projektas įrašytas į Alytaus regiono projektų sąrašą.

Bendrovė numačiusi atlikti darbus geriamojo vandens kokybei didinti. Siekiama, kad po rekonstrukcijos Druskininkų III vandenvietėje būtų įdiegtas nepertraukiamas valymo procesas, užtikrinantis geriamojo vandens atitiktį reikalaujamiems parametrams. Bendrovė jau yra parengusi investicinį projektą. Tikimasi, kad gavus finansavimą ir bus atlikti numatyti darbai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų