dubajus
Dubajus. Needpix.com nuotr.

Dubajuje NT sandorių vertė 2022-aisiais viršijo 143 mlrd. JAV dolerių


Dubajuje 2022 metais registruota nekilnojamojo turto (NT) sandorių, kurių bendra vertė viršijo 143 mlrd. JAV dolerių (132 mlrd. eurų), pranešė oficialusis Dubajaus žiniasklaidos biuras, tokį rezultatą pavadinęs dideliu pagrindinio Jungtinių Arabų Emyratų verslo centro „laimėjimu“.

Bumas nekilnojamojo turto rinkoje vyksta į šalį plūstant rusams, dalis kurių įsigijo nekilnojamojo turto kai kuriuose iš populiariausių Dubajaus rajonų po to, kai Vakarai po Rusijos invazijos į Ukrainą paskelbė Maskvai virtinę sankcijų.

„Dubajaus nekilnojamojo turto sandorių metinė vertė pirmą kartą viršijo 0,5 trln. dirhamų ribą“, – rašoma Dubajaus žiniasklaidos biuro paskelbtame pranešime.

„2022 metais sektoriuje buvo sudaryta sandorių, kurių bendra vertė pasiekė rekordinius 528 mlrd. dirhamų ir buvo 76,5 proc. didesnė negu 2021-aisiais.“

Nekilnojamojo turto sektoriui tenka maždaug trečdalis Dubajaus ekonomikos.

Šis sektorius nuosekliai auga nuo tada, kai buvo sušvelninti dėl COVID-19 pandemijos nustatyti apribojimai, o Dubajus savo sienas atvėrė kur kas anksčiau negu likęs pasaulis.

Didžiausi Dubajaus nekilnojamojo turto pirkėjai iš užsienio pernai buvo rusai, pranešė agentūra „Bloomberg“, remdamasi nekilnojamojo turto agentūros „Betterhomes“ duomenimis.

Pasak agentūros, 2022 metais emyrate buvo registruota daugiau kaip 86 tūkst. gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto pardavimo sandorių ir buvo viršytas 2009 metais pasiektas ankstesnis 80 tūkst. sandorių rekordas.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų