Slipas Danės upėje. Klaipėdos m. savivaldybės nuotr.

Danės upė atverta laivų savininkams: įrengta nauja infrastruktūra


Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.

„Deja, pirminiame projekte buvo per mažas slipo nuolydis, padaryta ir kitų klaidų. Jas teko skubiai taisyti. Projekto įgyvendinimas užtruko, nes prieš pradedant darbus paaiškėjo, kad reikia atlikti papildomus darbus tam, kad slipu galėtų naudotis laivų savininkai, o pats slipas nebūtų nuneštas pirmojo potvynio vandens. Papildomai buvo stabilizuotas slipo pagrindas, įrengiant atraminę sienutę, kuri tapo tvirtu pagrindu. Šiuo atveju pradelsėme laiko, tačiau turime tikslą – įgyvendinant projektus užtikrinti infrastruktūros gyvavimo laiką. Negalime leisti darbų atlikti neužtikrinant kokybės“, – sakė pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Slipu vadinama nedidelė nuožulni, į vandenį nusileidžianti betoninė plokštuma, nuo kurios galima saugiai nuleisti ar į krantą ištempti laivą. Toks įrenginys ir kita jam reikalinga infrastruktūra įrengta prie Danės upės šalia Liepų tilto. Šiandien čia apsilankęs miesto meras ir kiti savivaldybės specialistai apžiūrėjo laivų nuleidimo prieplauką.

Ties laivų nuleidimo vieta įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su dešimčia parkavimo vietų automobiliams su priekabomis ir penkios vietos automobiliams be priekabų, privažiavimo kelias, vandens kolonėlė, lauko pavėsinė, du tualetai, anksčiau įrengtų pėsčiųjų ir dviračių takų jungtys, mažosios architektūros elementai. Pagal projektą šioje vietoje taip pat bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Įvažiuojamojo kelio, automobilių stovėjimo aikštelės ir Danės upės kranto tvirtinimo šalia Liepų g. tilto, įrengiant laivų nuleidimo vietą (slipą) projekto vertė, įskaitant atliktus papildomus darbus – 670,5 tūkst. Eur. Rangos darbus atliko klaipėdiečių bendrovė – UAB „Kesrama“.

„Sunku patikėti, kad iki šiol uostamiestyje nebuvo vietos, kur nedidelių laivų savininkai galėtų saugiai nuleisti savo laivus į vandenį ir pasimėgauti pasiplaukiojimu upe. Džiugina, kad šio projekto dėka upė „priartėjo“ prie gyventojų, kad laivų savininkai jau atrado šią vietą: dar nebaigus visų statybos darbų, šalia prieplaukos įrengtoje automobilių aikštelėje parkuojami automobiliai su laivams transportuoti reikalinga įranga, šiltomis dienomis upe plaukioja laiveliai, prieplaukoje laisvalaikį leidžia klaipėdiečiai“, – sako meras A. Vaitkus.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų