Efektyviausia plieninių konstrukcijų antikorozinė apsauga


Ilgametę patirtį konstrukcinio plieno gamybos rinkoje turintis UAB „Elga“ Ukmergės filialas kaip vieną iš savo paslaugų siūlo aukštos kokybės plieninių konstrukcijų karštąjį cinkavimą. Pasak įmonės specialistų, karštasis cinkavimas yra efektyviausia plieninių konstrukcijų antikorozinė apsauga. Įmonės gamykla eksploatuoja 7 m ilgio, 1,4 m pločio ir 2,5 m gylio „C. H. Evensen Industriovner AS“ karštojo cinkavimo vonią, kurios techninės charakteristikos leidžia cinkuoti net labai didelės apimties objektus. Cinkavimo įrangos našumas siekia 5 tonas apdoroto plieno per valandą, tai sudaro iki 9 000 tonų per metus. Metalo konstrukcijos padengiamos 60–250 µm cinko sluoksniu. Pagal poreikį cinko sluoksnį galima padidinti. Atsižvelgiant į gamtos sąlygas, vidutinis tokios cinko dangos eksploatavimo laikas yra 20 metų. Karštasis cinkavimas atliekamas pagal ISO 1461 reikalavimus. „Karštojo cinkavimo kokybė labai priklauso nuo konstrukcijos projektavimo ir išpildymo, – teigė UAB „Elga“ Ukmergės filialo direktorius Mindaugas Aliukonis. – Gaminiai, kuriuos ruošiamasi karštai cinkuoti, turi turėti tokią formą, kad darbiniai tirpalai pasiektų visus cinkuojamus paviršius ir lengvai galėtų pasišalinti. Projektuojant reikia atsižvelgti į cinkavimo vonios matmenis, galimą terminį poreikį gaminiui, plieno paviršiaus storį, elementų montavimo būdą į konstrukciją ir kt.“

Pagrindiniai karštojo cinkavimo pranašumai

M. Aliukonio teigimu, cinko danga yra patvari – ji saugo konstrukcijas nuo rūdžių visą eksploatavimo laiką. Be to, tokia danga yra atspari mechaniniams pažeidimams, pavyzdžiui, gabenant arba montuojant, o cinkuotus gaminius galima suvirinti įprastais suvirinimo metodais. Cinkavimo kokybė nepriklauso nuo oro sąlygų, tolygiai ir optimaliai padengti cinku galima ir sunkiai prieinamas gaminių vietas.

„Pagrindinė priežastis, kodėl verta cinkuoti gaminius, yra ekonominis pranašumas. Palyginti su dažymu, pradinė kaina didesnė, bet įvertinant, kad dažų sluoksnį reikia vis atnaujinti, bendra dažymo savikaina bus didesnė, nei cinkuojant. 85 µm cinko sluoksnis apytiksliai tik po 25 metų praranda savo teigiamas savybes. Per tuos 25 metus mažiausiai tris kartus teks pakartotinai dažyti gaminius, todėl dažymo išlaidos bus gerokai didesnės, nei cinkuojant gaminius. Be to, perdažant gaminius, surinktose konstrukcijose sunku nudažyti sunkiai prieinamas vietas“, – sakė UAB „Elga“ Ukmergės filialo direktorius M. Aliukonis.

UAB „Elga“ Ukmergės filialas turi Europos Sąjungos ir pasaulinio lygio sertifikatus, reguliuojančius darbo kokybę, darbuotojų ir įmonės kvalifikaciją. Dėl šių sertifikatų įmonės produktai bei jų kokybė pripažįstama visoje Europos Sąjungoje ir daugelyje šalių visame pasaulyje. Šiuo metu bendrovė gamina 110–330 kV plienines konstrukcijas elektros transformatorinėms pastotėms, iki 74 m apšvietimo bokštus, iki 45 m žaibolaidžius, tiltų ir viadukų turėklus, angarus ir kitas plienines konstrukcijas. Visos konstrukcijos pagamintos, remiantis Europos Sąjungos reikalavimais.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų