Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nuotr.

EIMIN: norinčiam prisitaikyti prie pokyčių verslui padeda „GreenTech Hub“


Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūros „GreenTech Hub“ komanda rengia naują 42 mln. eurų priemonę, kuri skirta dekarbonizacijos sprendimams pramonės įmonėse įgyvendinti. Inovacijų agentūroje įkurtas padalinys „GreenTech Hub“ jau dabar vieno langelio principu teikia visokeriopą pagalbą verslui, siekiančiam prisitaikyti prie pokyčių žaliosios transformacijos srityje.

„Esame išsikėlę aukštą tikslą – iki 2050 m. tapti neutralia klimatui šalimi. Kad padėtume įmonėms prisitaikyti, įkūrėme „GreenTech Hub“ – raginu į jį kreiptis įmones, norinčias imtis svarbių ir reikalingų pokyčių, ieškant finansavimo galimybių ar verslo partnerių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Dar šių metų paskutinį ketvirtį planuojamu skelbti 42 mln. eurų kvietimu numatoma skatinti pramonės įmones diegti ekologiškesnes technologijas, kurios prisidės prie energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimo. Taip bus siekiama suteikti papildomą pagreitį pramonės įmonėms persiorientuoti į klimatui neutralią ekonomiką.

„GreenTech Hub“ ekspertai teikia individualias konsultacijas verslui planuojamų ir jau veikiančių priemonių inovacijų skatinimo ir dekarbonizacijos, žiedinės ekonomikos ir tvarumo srityse klausimais. Ekspertai taip pat padeda rasti verslo ir mokslo partnerius, o siekiantiems pasisemti gerosios patirties organizuoja verslo misijas į kitas šalis.

Be to, padalinys teikia reikalingą informaciją apie esamus ar būsimus reguliacinius pokyčius žaliosios transformacijos srityje ir Lietuvos, ir ES lygmeniu, informuoja apie Lietuvos pramonės įmonėms aktualias ES žaliojo kurso iniciatyvas. Vien per keturis veiklos mėnesius „GreenTech Hub“ jau suteikė daugiau kaip 20 konsultacijų šalies įmonėms, daugiausia jų – dėl finansinės pagalbos.

„Inovacijų agentūroje sukurtas padalinys Lietuvos ekosistemoje yra jungiamoji grandis tarp verslo ir valstybės institucijų. Inicijuodami ir vykdydami savo veiklas verslo atstovai sutaupo laiko ir tiesiogiai gauna rekomendacijų dėl finansavimo ir su pramonės transformacija susijusių klausimų sprendimo. Taip užtikriname spartesnį verslo perėjimą prie klimatui neutralios ekonomikos“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

„Greentech hub“ taip pat vykdys Regioninio inovacijų slėnio projektą, kurio tikslas – sukurti stipriausią tarpregioninį žiedinės ekonomikos inovacijų konsorciumą Europos Sąjungoje, skirtą tradicinėms pramonės vertės grandinėms transformuoti, pasiūlius rinkai naujų žiedinėmis inovacijomis grįstų sprendimų. Kartu projektą įgyvendins net 9 šalys, tokios kaip Švedija, Belgija, Prancūzija, Ispanija ir kitos. Bendras projekto biudžetas siekia beveik 27 mln. eurų“, – sako Inovacijų agentūros „GreenTech Hub“ grupės vadovė Teresė Škutaitė.

„GreenTech Hub“ ekspertinėmis žiniomis apie žaliąsias technologijas dalijasi ir organizuojamuose renginiuose. Jau vyko diskusijos su atsinaujinančių energijos šaltinių energetikos ir perdirbimo, naujų žiedinių praktikų inovatoriais ir suinteresuotomis šalimis, siekiant geriau suprasti esamas galimybes ir kylančius uždavinius. Naujausia informacija apie planuojamus renginius skelbiama Inovacijų agentūros interneto svetainėje.

„GreenTech Hub“ buvo įsteigtas š. m. kovo mėn. EIMIN iniciatyva, matant vis augantį poreikį skatinti žaliąsias technologijas.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų