Gamina lengvas betono lubas, naudodami 3D smėlio spausdinimą


Lengvosios betono lubos su klojiniais, išspausdintos iš smėlio 3D, yra viena iš svarbiausių technologinių naujovių statybos sektoriuje.  

Lubas pagamino  ETH Ciuricho universitetas eksperimentiniam robotų namui, kuris šiuo metu statomas Šveicarijoje. Namo statybos metu, mokslininkai naudoja penkis skaitmeninius statybų metodus, kurie dar nebuvo iki šiol naudojami statybų sektoriuje.  

Lubos gaminamos iš minimalaus betono kiekio, todėl plokštės yra perpus lengvesnės, tačiau tokios pat tvirtos, kaip ir įprastos betono plokštės.  

Tradicinių klojinių gamybos trūkumas yra pernelyg didelis medžiagų sunaudojimas ir didelės netiesiogiai išskiriamo anglies dvideginio kiekis”, – sakė architektė Mania Aghaei Meibodi

Skaitmeniniai gamybos metodai gali leisti pašalinti šiuos trūkumus: naudojamų komponentų kiekis optimizuojamas, suteikiamas reikiamas plokštės tvirtumas su mažesnėmis medžiagų sąnaudomis. Kiti privalumai – 3D spausdinimo metu komponento geometrinis sudėtingumas – nesvarbus”.  

Šią technologiją sukūrė ETH Ciuricho skaitmeninės statybos technologijų daktaras Benjamino Dillenburger vadovaujama tyrimų grupė. 

Bendradarbiaudama su pramonės partneriais, grupė naudojo 3D smėlio spausdintuvą, gaminantį sulankstomą klojinį. Medžiaga yra kaip dirbtinis smiltainis, su plaušo armuotu betonu. Nors betonas jau iki tol galėjo būti spausdinamas 3D – naujoji technologija leidžia naudoti gelžbetonį. Antrinis klojinys, pagamintas, naudojant tradicinę CNC pjaunamos medienos formą. Jis sukuria bendrą konstrukcijos tinklą. Tyrimų grupė sukūrė abu klojinius. Juose buvo naudojama programinė įranga, kuri ne tik pritaikė formą plonesnei plokštei pagaminti, bet ir suderino geriausią apšvietimo ir purkštuvų sistemų dydį bei padėtį. 

Ši mokslininkų komanda pasiūlė ir daugiau statybų pramonę pakeisiančių metodų – vienas iš tokių – 3D spausdintuvu atspausdintas metalinis fasadas.  

Technologijas kuria mokslininkai: Mania Aghaei Meibodi (projekto vadovė), Mathias Bernhard, Andrejus JipaDemetrisas ShammasRena Giesecke, Jėzus Medina, Melina MezariMathias LeschokTimothy VanglerNicolas RuffrayMarco Bahr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų