Darnu Group nuotr.

Gariūnuose pradedamas antrasis „Vilniaus verslo parko“ statybų etapas 


Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistemas turinčių blokų. Investicijos į abu Gariūnų prekybinių sandėlių komplekso etapus sieks 13 mln. eurų, o statybas planuojama baigti iki šių metų pabaigos.

Iš viso per du etapus 1,7 ha ploto sklype „Darnu Group“ išvystys 8200 kv. metrų ploto „Vilniaus verslo parko“ prekybinius sandėlius. Čia esančios patalpos bus padalintos į 28 atskirus, 190–370 kv. metrų blokus, kuriuos bus nesudėtinga jungti ar modifikuoti tarpusavyje pagal individualius įmonių poreikius. Gariūnų komplekse bus derinamos prekybinių patalpų, biurų ir sandėlių funkcijos, o iš viso čia galės įsikurti 28 įmonės ir apie 250 žmonių.

„Beveik pusė statomo pirmojo Gariūnų etapo patalpų jau yra parduotos, todėl toliau tęsiame planuotą plėtrą. Klientų susidomėjimas rodo, kad mūsų siūlomas produktas ir lokacija jiems yra patogi – magistralė Vilnius–Klaipėda ir Vakarinis aplinkkelis, pasižymi dideliais automobilių srautais, o tai gerokai palengvina logistines operacijas ir didina verslų pasiekiamumą. Taip pat, atsižvelgę į klientų poreikius, suformavome patalpas, kuriose sandėliavimo funkcija nebėra dominuojanti. Didžiausią patalpų dalį užima prekybos funkcija“, – sako „Darnu Group“ pardavimų ir nuomos vadovas Mykolas Čiplys.

Anot jo, sėkmingą patalpų realizaciją lemia ir tai, kad „Vilniaus verslo parko“ prekybiniai sandėliai yra vieninteliai rinkoje, kuriuos siūloma tiek nuomotis, tiek įsigyti. 85 proc. klientų linkę tokias patalpas įsigyti, iš jų apie 40 proc. sudaro investuotojai. Jie, anot „Darnu Group“ atstovo, paprastai linkę įsigyti daugiau nei vieną turtinį vienetą, kurie vėliau yra pernuomojami.

Šiuo metu Gariūnuose vystomo „Vilniaus verslo parko“ patalpose kuriasi autodalių parduotuvė „Signeda“, prekybininkė statybinėmis medžiagomis „PP Baltic“, maisto pramonės įrengimais prekiaujanti „Alltex“ ir kiti verslai.

Anot „Darnu Group“ atstovo, sostinėje šiuo metu vis dar dominuoja senos statybos sandėliai, pasižymintys žemu energiniu efektyvumu ir neatitinkantys modernaus verslo poreikių. Dažnai senieji pastatai atlieka tik vieną – sandėliavimo – funkciją, todėl verslams įvairius savo padalinius tenka paskirstyti skirtingose miesto lokacijose, o tai sunkina verslo operacijas ir didina kaštus.

2022 m. rugsėjį „Darnu Group“ užbaigė pirmąjį 24000 kv. metrų ploto „Vilniaus verslo parką“ Ukmergės gatvėje, čia jau veikia robotikos, medicinos ir optikos įrangos, odontologijos technikos, inžinerinių sistemų, apdailos ir kitų sričių įmonės. Šalia pirmojo „Vilniaus verslo parko“ formuojamas ištisas verslo miestelis – čia jau pradėtas statyti 17200 kv. metrų ploto antrasis prekybinių sandėlių kompleksas, taip pat projektuojamas 16000 kv. m trečiasis analogiško tipo projektas.

Be „Vilniaus verslo parko“ prekybinių sandėlių „Darnu Group“ šiuo metu baigia plėtoti daugiafunkcinį sostinės rajoną „Paupys“, ruošiasi statyti pagrindinį „Rimi Lietuva“ logistikos centrą šalia Elektrėnų. Šių metų antrąjį ketvirtį bendrovė ketina pradėti naująjį gyvenamąjį kvartalą „Sakai“, įsikursiantį šalia Karoliniškių draustinio ir Neries upės.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų