kaunas keliai autokausta
Kauno m. sav. nuotr.

Gatves Kaune trejus metus vėl tvarkys „Autokausta“, „Kauno keliai“ ir „Kauno tiltai“


Kauno gatves dar trejus metus tvarkys tos pačios įmonės, kaip ir iki šiol, – „Autokausta“, „Kauno keliai“ ir „Kauno tiltai“ – jos laimėjo savivaldybės skelbus konkursus dėl dalies miesto gatvių tvarkymo.

Bendra su jomis birželio pabaigoje pasirašytų sutarčių vertė – apie 226 mln. eurų, tačiau realiai bus išleista gerokai mažiau, sako savivaldybės atstovė.

„Praėjusius trejus metus dirbo „Autokausta“, „Kauno keliai“ ir „Kauno tiltai“ ir šį konkursą taip pat laimėjo šios didžiosios įmonės. Aišku, konkurse dalyvavo daugiau įmonių“, – teigė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Bendokienė.

„Miestas yra suskirstytas į dvi dalis: viena pusė yra Šilainiai, Vilijampolė, Panemunė ir Aleksotas, tai toje dalyje su trim rangovais yra sudaryta sutartis, kita – šešios ar septynios kitos seniūnijos, tose seniūnijose taip pat trys rangovai“, – sakė ji.

Su kiekviena bendrove pasirašyta beveik 75 mln. eurų vertės preliminari sutartis, pagal kurią prireikus tvarkyti kelius jos pateiks pasiūlymus ir varžysis dėl konkretaus užsakymo.

„Trejų metų sutarties vertė – 75,4 mln. eurų, bet tai nereiškia, kad mes įsipareigojam nupirkti visus kiekius ir išnaudoti visus pinigus iš tos sutarties. Tai reiškia, kad mes per metus visame mieste padarome darbų iki 15 mln. eurų iš šitos sutarties. Tik dabar šiek tiek, apie 20 proc. tie įkainiai pakilo“, – aiškino I. Bendokienė.

Anot jos, 2022 metais įmonės suremontavo apie 30 kilometrų gatvių, 16 km šaligatvių ir įrengė apie 8 km dviračių takų. Šiemet numatoma remontuoti dar 22 km gatvių, 16 km šaligatvių ir įrengti apie 7 km dviračių takų, o dėl 2024 metų darbų bendrovės varžysis rudenį – dar nenuspręsta, kurie ruožai bus tvarkomi.

„Dar nėra patvirtintas sąrašas gatvių, kurių remonto reikės kitais metais, tai mes kol kas to varžymosi neplanuojam daryti, bet turbūt jau rudenį prasidės. (…) Mes kadangi dar praeitais metais turėjom tą sutartį, tai visus darbus šiais metais jau esame susipirkę“, – sakė I. Bendokienė.

Pasak jos, iš anksto pasirinkusi rangovus savivaldybė sutaupo daug lėšų, resursų ir laiko.

„Tai palengvina visas viešųjų pirkimų procedūras, nes atnaujintas varžymasis daug greičiau įvyksta, nes tam reikia paraiškoms pateikti tik šešių dienų – pateikia pasiūlymą, pasivaržo tarpusavy, mes turim garantuotai rangovą, nes jie pasiūlymą turi būtinai pateikti, jeigu nepateikia, jie moka baudas“, – sakė savivaldybės atstovė.

I. Bendokienė pridūrė, kad rengiant viešuosius pirkimus dažnai nutinka situacijų, kai pasiūlymo nepateikia nė vienas rangovas, arba pateikia, tačiau siūlo atlikti darbus už labai dideles sumas.

2019 metais su šiomis bendrovėmis buvo pasirašytos bendros iki 164 mln. eurų vertės sutartys, o 2016 metais – iki 170 mln. eurų, iš jų per trejus metus atlikta darbų už beveik 60 mln. eurų.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

  Kauno širdyje vėl atgyja laukinė gamta

85-ąjį jubiliejų švenčiantis Lietuvos zoologijos sodas Kaune pasitinka atsinaujinęs. Lapkritį lankytojams vartus atvers net 80 proc. rekonstruotos zoologijos sodo ekspozicijos. Bus…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų