Gyvenimas aukštai – stogo erdvių renesansas prasideda


Nors atrodo priešingai, tačiau miestai panašėja į atogrąžų miškus. Didmiesčių gyventojai, norintys mėgautis šviežiu oru, saule ir privatumu, turi tik vieną kelią –aukštyn. Taigi, tampa natūralu pasitiesti užtiesalą ant gyvenamųjų, komercinių ir net sveikatos priežiūros projektų pastatų stogų.  

  Pavyzdžių nors vežimu vežk:  

  • Goettsch” ir partnerių sukurtas Hilton London House” viešbutis buvo atidarytas 2016 metais. Debutantas vienintelis mieste turėjo trijų lygumų stogą. Įkurtame istoriniame pastate yra vidinis baras, lauko terasa ir privatūs apartamentai viršutiniuose aukštuose.  

  • 2015 metais Facebook” persikėlė į savo korporacinę būstinę Menlo parke, Kalifornijoje, su devynių akrų ant stogo esančia oaze, kurioje yra kavinės, pilnaverčiai medžiai, pėsčiųjų takai. 

  • Šią vasarą Niujorko prieplaukoje atidaroma 1,5 akrų ant stogo įrengta koncertų salė. 

Pasak Austin„, Teksase įsikūrusios architektūros firmos Sixthriver” direktoriaus Nathano Vilkokso (N.Wilcoxo) teigimu, dabartinė stogų revoliucija prasidėjo daug anksčiau, nei JAV žaliųjų pastatų tarybos energetikos ir aplinkos dizaino (LEED) reitingų sistemos lyderystė.  

2002 metais Čikagos miestas priėmė potvarkį, pagal kurį nauji ir restauruoti stogai privalo tapti žaliųjų erdvių oazėmis. Vėliau žydintys stogai pradėjo klestėjo. 

Buvo tik viena problema: ankstyva žalių” stogų versija padėjo planetai daugiau nei žmonės.  Milžiniškos vejos buvo apsodintos sėkla, kuria negalima vaikščioti. Žmonės tuokart negalėjo tiesiog mėgautis erdve. Vis dėlto, jis atkreipė dizainerių žvilgsnį į viršų, kur jie rastų erdvę, kuri anksčiau nebuvo vertinamos.  

Yra didžiulės pastangos užimti erdvę ant stogo. Manau, kad tai iš dalies yra ir dėl padidėjusio apgyvendinimo tankumo, sparčiai augančių nekilnojamojo turto kainų, kuomet stengiamasi pasinaudoti kiekvienu kvadratiniu metru„, – sako N. Wilcoxas

MiestŲ, kuriuose yra horizontalios erdvės, kūrėjai turi optimizuoti vertikalią erdvę.    

Tai ekonominis modelis, – sako architektas Simonas Henas, Los Andželo architektūros firmos Steinbergo Hart partneris. 

Ant viešbučio stogo įrengti patogumai pritraukia svečius, leidžia neprarasti vidinės erdvės. Mano klientai nori kažko, kas juos išskiria iš kitų„, – sako jis.  

Klientai myli patogiai įrengtus stogus dėl konkurencinio pranašumo, kurį jie suteikia. Žmonės mėgsta vaizdą. „Vieno iš mūsų pastatų stogo (Los Andžele) galite pamatyti visą vandenyno pakrantę, Holivudo ženklą, Santa Monikos kalnus ir miesto centrą. Jūs negalite gauti to, nesikeldami ant stogo”, – sako Ha, kurio įmonės projektai apima daugiafunkcį 3033 Wilshire” daugiabutį Los Andžele.  

Spaudoje jau keliami saugumo klausimai. Tačiau architektas atšauna, kad pavyzdžiui, ant stogo esančio baseino stiklo apsauginis gaubtas gali užtikrinti saugumą, nepakenkiant kraštovaizdžiui. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų