Klaipėdos rajono mokinių komanda

Komandos nariai:

Birutė Jankauskaitė (Kėdainių šviesioji gimnazija, 12 kl.)

Valdas Kupčinskas (Kėdainių šviesioji gimnazija, 10 kl.)

Deividas Merončikas (Kauno „Saulės“ gimnazija, 11 kl.)

Greta Dromantaitė (Kauno „Saulės“ gimnazija, 11 kl.)

Vadovai:

Architektas Mindaugas Butvila

Pasirinkta teritorija:
Kėdainiai

1. Pasirinkome Kėdainių savivaldybės teritoriją. Pagrindinė pasirinkimo priežastis ta, kad pusė komandos yra kėdainiečiai ir pažįsta parką. Ši teritorija turi istoriją ir daug potencialo, nes šio jos geografinė padėtis miesto atžvilgiu – puiki. Daug neišnaudotos erdvės, gera atmosfera, kurią, tikime, galime dar labiau išreikšti.

2. Išmanusis miestas – miestas, kuriame gali gyventi visi, jis yra pritaikytas visų rasių, religijų, negalių, amžiaus žmonėms. Tai miestas, kuriame gamta, senosios tradicijos persipina su šiuolaikinėmis technologijomis ir šie du kontrastai ne konkuruoja, bet funkcionuoja kartu. Tai miestas, kuriame žmogus jaučiasi saugus, gali išreikšti save ir nevaržomas tobulėti, o miestas keičiasi ir prisitaiko prie žmogaus poreikių. Tai miestas, kurį gyventojas laiko savo namais.

3. Esame moksleivių komanda, kurios nariai dar tik planuoja studijuoti architektūrą. Visi turime skirtingas nuomones, kiekvieną mūsų žavi skirtingi architektai, stiliai, pastatai. Tačiau sutariame dėl vieno – vienas labiausiai įkvepiančių žmonių yra mūsų komandos vadovas Mindaugas Butvila, o labiausiai įkvepiantis objektas ir yra mūsų pasirinkta teritorija.

4. Komandą sudaro labai skirtingos asmenybės: vienus žavi moderni architektūra, kitiems patinka pastatai su istorija, barokas, renesansas. Tačiau šiame projekte mūsų komanda orientuojasi į Kėdainius, nes būtent su šiuo miestu yra stipriai persipynęs mūsų projektas.

5. Žinoma, manome, kad tai pirmieji žingsneliai profesijos, kurią rinksimės baigę mokyklą, link. Tai puiki patirtis, ne tik supažindinanti su profesija, bet ir įkvepianti.

6. –

7. Galvok netradiciškai, nes juk paprastume slepiasi geriausias variantas. Galbūt plačiajai visuomenei šis sakinys atrodo nelogiškas, bet ne viskas, kas logiška yra teisinga.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų