Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, Architektūros fakultetas

Komandos nariai:

Sidona Šašlauskaitė (Af-14/1, IV kursas)

Miglė Jakubauskaitė (Af-14/1, IV kursas)

Milda Dautartaitė (Af-14/1, IV kursas)

Aurimas Viburys (Af-14/1, IV kursas)

Žilvinas Urbas (Af-14/1, IV kursas)

(Kiekvienas komandos narys atlieka unikalius projektus individualiai.)

Vadovai:

Saulius Mikštas, VGTU, Architektūros fakultetas

Pasirinkta teritorija:
Tauragė

1. Pasirinkome Tauragės miestą – J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje esantį sklypą. Tauragės miesto gyventojai yra aktyvūs, todėl jaučiamas didelis naujo funkcionalaus centro poreikis, kuriame sportuoti galėtų ne tik profesionalai, bet ir vietos gyventojai.

2. Šiandien daug kalbama apie miestų ir jų gyventojų tvarios darnos ir gerovės principus, kurie padėtų optimizuoti įvairių paslaugų prieinamumą, mažintų išlaidas ir leistų efektyviai naudoti išteklius (energinius, laiko, žmogiškuosius). Tad išmaniajam miestui svarbiausia – mus supančios aplinkos ir socialinio kapitalo puoselėjimas.

3. Tauragės miestas ne tik turi didelių planų tapti žaliausiu Lietuvos miestu, bet ir nuosekliai juda šio tikslo link. Liubliana buvo išrinkta kaip 2016-ųjų žalioji sostinė. Iš šio miesto galime pasimokyti, kaip palyginti vidutinio dydžio miestą galima paversti draugišku pėstiesiems, sukurti centralizuotą ergonomiškesnę šildymo sistemą, kaip efektyviai rūšiuoti ir šalinti miesto atliekas.

4. Dalyvavimas suteiks puikią galimybę susidurti su naujais iššūkiais, užduotimis ir akademinio pobūdžio darbą paversti realizuojamu objektu. Viso proceso metu įgytos žinios ir nauja patirtis ateityje skatins profesinėje veikloje objektyviau žvelgti į teikiamas užduotis ir būsimas kliūtis. Šis projektas suteikia galimybę įgyti patirties ne tik projektavimo srityje, bet ir bendraujant su projektų atstovais, užsakovais.

5. Mūsų grupės vadovas mums palinkėtų kantrybės, atkaklumo ir sėkmės darbe.

6. Iššūkis – galimybė tobulėti visapusiškai, nepaisant baimės ir nežinomybės.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų