VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR DIZAINO KOLEGIJA (VTDK) VILNIAUS KOMANDA

Komandos nariai:

Darius Lukauskas, statybos studijų programos studentas

Justas Matačiūnas, statybos studijų programos studentas

Pavel Borkovskij, statybos studijų programos studentas

Lukas Tamulionis, statinių inžinerinių sistemų studijų programos studentas

Vaidas Narkevičius, statinių inžinerinių sistemų studijų programos studentas

Zbignev Saikovski, automobilių elektronikos sistemų studijų programos studentas

Ignas Valbasas, automobilių elektronikos sistemų studijų programos studentas

Vadovai:

Jelena Jupatova,lektorė, komandos vadovė

Pasirinkta teritorija:
Vilnius, Pietinė teritorija

Lina Sakalauskienė,

Statybos fakulteto dekanė

Priėmėme iššūkį dalyvauti projekte, nes jo sumanytojų siekis į išmaniųjų miestų kūrybos procesą įtraukti studentus, t. y. tuos, kuriems ir teks laimė gyventi išmaniuosiuose ateities miestuose, atspindi ir pagrindinius mūsų kolegijos tikslus. Išmanieji miestai – neatsiejama tvarios visuomenės gyvavimo dalis. Tokioje visuomenėje yra tenkinami dabartinės kartos poreikiai, nesukeliant grėsmės ateities kartoms tenkinti savųjų, kiekvienas žmogus yra laisvas tobulėti ir harmoningas su jį supančia aplinka. Studijos mūsų kolegijoje yra orientuotos į praktinį technologijų taikymą. Daug kalbame apie renovaciją, šiltą būstą, jaukią aplinką, ekologiją. Norime, kad mūsų absolventai ne tik projektuotų ir statytų naujus pastatus, bet ir išmaniai prikeltų naujam gyvenimui senuosius.

 

Vaidas Narkevičius,

statinių inžinerinių sistemų studijų programos studentas

Tobulai funkcionuojantis ateities miestas neįsivaizduojamas be modernių inžinerinių sistemų. Reikalingi inovatyvūs sprendimai: galbūt tokie, apie kokius šiandien net pagalvoti sunku… Tačiau kūrybingoje komandoje gimsta daugybė minčių, kurioms priklauso ateitis. Esame stiprūs, nes į komandą susibūrė entuziastingai nusiteikę koleginių studijų studentai, turintys daug praktinių žinių ir įgūdžių.

 

Ignas Valbasas,

automobilių elektronikos sistemų studijų programos studentas

Mūsų komandą sudaro įvairių studijų programų studentai, todėl ją pavadinome „Inžinierių formatas“. Skirtingi mūsų žvilgsniai į kuriamą projektą suformuoja objektyvų požiūrį į išmanųjį miestą. Ateities mieste reikia ne tik gražių, ekonomiškų, išmaniųjų pastatų, bet ir palankios aplinkai bei saugios žmogui transporto sistemos, neįprastų, bet išmintingų ir funkcionalių sprendimų. Visa tai – mūsų rankose.

 

Lukas Tamulionis,

statinių inžinerinių sistemų studijų programos studentas

Apie išmaniojo miesto idėją jau buvau nemažai girdėjęs, todėl mintis dalyvauti tokiame projekte pasirodė labai viliojanti, nors ir ganėtinai ambicinga. Daugybė universitetinių komandų ir mes, vienintelė kolegija… Tačiau kodėl gi ne? Susibūrėme į šaunią bendraminčių komandą, turime gerų dėstytojų, sugebame ne tik svajoti, bet ir dirbti, spręsti problemas. Svarbiausia, turime didžiulį norą kurti ateitį, kurioje klestės išmanieji miestai.

 

Jelena Jupatova,

lektorė, komandos vadovė

Išmanusis miestas – tai išmintingi sprendimai valdymo, gyvenimo, aplinkos, ekonomikos mobilumo srityse. Išmanusis miestas – tai ateities miestas, o ateitis, kaip žinoma, priklauso jaunimui ir nuo jaunimo. Labai norime įrodyti, kad mokame ne tik svajoti, bet ir realiai spręsti problemas.

 

Darius Lukauskas,

statybos studijų programos studentas

 Mėgstu dalyvauti įvairiuose projektuose, nes jie skatina kūrybiškumą ir suteikia naujų žinių. Kai buvo pasiūlyta dalyvauti projekte „Išmanusis miestas“, pirma mintis, atėjusi į galvą, buvo: aš norėčiau gyventi tokiame mieste, norėčiau prisidėti prie to, kad jis toks būtų… Tikiu, kad mūsų projekto rezultatas bus bent kelios realiai įgyvendintos idėjos.

 

Justas Matačiūnas,

statybos studijų programos studentas

Išgirdęs apie šį projektą iškart supratau: aš noriu prie jo prisijungti. Tai nėra eilinis projektas – tikiu, kad išmaniojo miesto idėja realiai įgyvendinama: kada nors taip tikrai bus. Man tai puiki proga pasitikrinti savo galimybes, kurti ir dirbti komandoje įgyvendinant idėjas, kuriomis tikiu.

 

Pavel Borkovskij,

statybos studijų programos studentas

Išmaniojo miesto vizija tikrai įgyvendinamas dalykas. Projekte dalyvauju norėdamas prisidėti kuriant miestą, kuris bus naudingas žmogui. Turime nemažai drąsių minčių, teorinių ir praktinių žinių, todėl, manau, kad esame pajėgūs susirungti su kolegomis iš kitų komandų ir kurti savo svajonių miestą. Norėtųsi kuo greičiau modernizuoti daugumą mūsų gyvenimo sričių, sukurti komfortišką gyvenamąją aplinką kiekvienam.

 

Zbignev Saikovski,

automobilių elektronikos sistemų studijų programos studentas

Labai tikiu savo komanda, pasiryžusia prisidėti prie išmaniojo miesto kūrimo. Visi sutariame, kad išmanusis miestas – tai ta kryptis, kuria turėtų judėti visi Lietuvos miestai. Mes norime, kad išmanūs sprendimai mieste padėtų žmonėms lengviau susitvarkyti su didėjančiu informacijos srautu, greitėjančiu gyvenimo tempu, sudėtingomis gyvenimiškomis situacijomis. Tai ne utopija: juk savo išmanumu jau garsėja ne vienas pasaulio miestas. Galime ir mes!

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų