„Išmanusis miestas 10“ kūrybinės dirbtuvės – su rekordiniu dalyvių skaičiumi  


Vilniuje, Lietuvos architektų sąjungos būstinėje, įvyko jau dešimtojo nacionalinio architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 10“ kūrybinės dirbtuvės, kurios šiais metais vyko net keturias dienas. Dalyvius sveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba ir architektas, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Algimantas Pliučas. Dirbtuvių metu projekte dalyvaujančios savivaldybės, partneriai ir dalyviai aptarė rūpimus klausimus, dalijosi patirtimi bei patarimais drauge formuodami naujas pažangių Lietuvos miestų vizijas. 

Savivaldybės atstovai dalyvius supažindino su projektui pateiktų teritorijų specifika, atsakinėjo į jų klausimus ir išsakė savo lūkesčius. Partneriai supažindino su savo atstovaujamais produktais, paslaugomis ir inovatyviais sprendimais bei jų integracijos į projektą galimybėmis.  

„Išmanusis miestas“ – jau dešimtus metus sėkmingai vykstantis ir analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris sutelkia inovatyvaus verslo, valdžios institucijų ir savivaldybių atstovus bei pačius kūrybingiausius jaunuosius architektūros talentus ir profesionalus drauge formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį, kurti darnius miestus su juose esančiais išmaniais pastatais ir sprendimais. Projekto misija – identifikuoti problemines viešąsias erdves Lietuvos savivaldybėse ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose bei skatinti jaunų talentingų specialistų integraciją į darbo rinką.  

Šiais metais projekte dalyvauja Lietuvos oro uostai ir rekordinis skaičius savivaldybių – net 13: Anykščių, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Neringos, Raseinių, Rietavo, Šakių, Vilniaus r. ir Vilniaus. 

Projektą globoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Susisiekimo ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir Kultūros ministerija. 

Dalyvius pasveikino į renginį atvykęs Lietuvos Respublikos aplinkos ministras S. Gentvilas. „Kai man buvo dvidešimt keleri, supratau, kad viskas, kas mus supa, yra sukurta ir sugalvota žmonių – miestas, kelias ar šalia kelio pasodintas medis“, – susirinkusiems kūrėjams kalbėjo ministras. 

„Dešimt metų – ne kiekvienas projektas gali tiek išgyventi. Atvykęs čia ir stebėdamas šias dirbtuves, galiu pasakyti, kad matyti, jog čia yra įdėta labai daug širdies“, – sakė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos kancleris R. Dilba. 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius sveikino susirinkusiuosius ir linkėjo sėkmingų projektų. „Vidaus reikalų ministerija ne pirmus metus globoja projektą „Išmanusis miestas“. Norėčiau palinkėti sėkmingų dirbtuvių ir puikių rezultatų“, – susirinkusiems kalbėjo viceministras. 

„Džiugu, kad projekte dalyvauja tiek patyrę architektai, urbanistai, inžinieriai, tiek jaunieji kūrėjai, kurie turi galimybę realizuoti savo idėjas ir daug ko išmokti“, – sakė Lietuvos Respublikos kultūros viceministras V. Gasparavičius. 

Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas A. Pliučas džiaugėsi, kad projektas kasmet vis auga ir apima vis daugiau probleminių teritorijų Lietuvos savivaldybėse. „Šis konkursas yra puiki platforma kūrybai, puiki platforma į problemines teritorijas pažiūrėti kitaip, įžvelgti jų potencialą ir įkvėpti joms gyvasties“, – sakė A. Pliučas. 

Skirtingomis dienomis dalyvavo skirtingoms savivaldybėms kuriančios komandos ir savivaldybių atstovai. 

Šių metų projekto „Išmanusis miestas 10“ draugai: UAB „ETERNIT BALTIC“, UAB „BETONO MOZAIKA“, UAB „ARTECHNIKA“, UAB „BAREMA RYTAI“, UAB „YIT LIETUVA“, UAB „SCENOS TECHNINIS SERVISAS“ (STS), UAB „SCHOMBURG BALTIC“, UAB „BAUMIT“, UAB „HYDRO BUILDING SYSTEMS LITHUANIA“ (WICONA), „PERCUSSION PLAY BALTICS“, UAB „SCHNEIDER ELECTRIC LIETUVA“, UAB „BOLLE MODULAR“, UAB „BY&N“, UAB „BIPA“, „CORIAN® DESIGN COMMERCIAL SPECIFICATION POLAND & BALTIC STATES“, UAB „ENEFIT“, UAB „GEOPARTNERIS“, „OMNIGYM LIETUVA“, UAB „TIKKURILA“, UAB „YAKIWOOD“, UAB „PANASONIC“, UAB „VELVE M.S.T.“  – išskirtinis MAPEI atstovas.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų