Išmanusis miestas 8: Gytė Šuliokaitė


Konkursas „Išmanusis miestas 8“ įgauna vis didesnį pagreitį ir pradeda konkurso dalyvių pristatymo ciklą. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia, kaip įsivaizduoja ateities miestus. Ketvirtoji – Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė Gytė Šuliokaitė, pasirinkusi Pakruojo miesto sporto bazės atnaujinimą ir plėtrą.

– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Manau, pati sąvoka „ateities miestas“ ir tokio miesto suvokimas yra nuolat kintantis, tobulėjantis, prisitaikantis prie to laikotarpio poreikių. Ekologija, darnumas, gamtos puoselėjimas, be abejonės, yra ir bus aspektai, kurie turės vis daugiau įtakos mūsų ateities miestams.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

– Miestas yra išmanus tada, kai kuriama lanksti ir inovatyvi ekonomikos, infrastruktūros ir gyvenimo sistema, kuri pasitelkus novatoriškas technologijas daro jį sumanesnį, lengvesnį ir naudingesnį. Pakruojis turi keletą traukos objektų Lietuvos mastu ir nemažai potencialo ne tik pritraukti daugiau miesto lankytojų, bet ir gerinti kasdienį gyvenimą patiems miestelėnams. Mano pasirinkta teritorija yra miesto pakraštyje esanti sporto bazė. Čia jau esančios sporto erdvės ir BMX parkas nėra gana efektyvūs ar šiuolaikiški. Sklypas gali būti išnaudotas naujam sporto kompleksui, sukuriant tiek fizinę ir funkcinę jungtį tarp dviejų Kruojos upės krantų, tiek projektuojant erdvę, jungiančią skirtingo užstatymo rajonus.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios Jūsų mintys?

– Dažnai įkvėpimo ieškau analizuodama eksperimentinius projektus, bandymus, menines paieškas. Taip pat projektuodama stengiuosi atsižvelgti į ekologiją, todėl tvarumas eina greta kiekvienos idėjos ir projekto. Nuotraukose – eksperimentinis projektas Danielio Valle vandens paviljonai ir MVRDV studijos projektas – Tainan Xinhua prekyvietė.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį? Į ką lygiuojatės kurdami?

– Viena iš pagrindinių mane įkvepiančių architektūros studijų – jau minėta MVRDV studija su pagrindiniais architektais Winy Maasas, Jacobas van Rijsas ir Nathalie de Vries. Mane žavi unikalus ir išskirtinis MVRDV studijos požiūris į dizainą. Jų atlikti projektai apima visų tipų ir dydžių pastatus, miestų planavimą, leidinius, instaliacijas, parodas ir t. t. Tarp užbaigtų projektų yra Nyderlandų paviljonas, skirtas pasaulinei parodai „Expo 2000“ Hanoveryje, turgaus halė, būsto ir mažmeninės prekybos derinys Roterdame, „Pushed Slab“ – tvaraus biurų pastatas pirmame Paryžiaus ekologiniame rajone, „Flight Forum“ – novatoriškas verslo parkas Eindhovene ir daugelis kitų.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Pakruojo sporto bazė sudomino būtent savo lokacija. Du sklypai yra perskirti Kruojos upe, kas šiuo metu yra barjeras. Taip pat sklypas yra tarp smulkaus mastelio vienbučių gyvenamųjų rajonų ir savo dydžiu kuria vizualų kontrastą. Ši erdvė gali tapti stipriu miesto akcentu ir urbanistine jungtimi.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Dažų vaidmuo tvariojoje statyboje

Dažai ir kitos dangos prisideda prie tvariųjų pastatų standartų įgyvendinimo, nes padeda spręsti aplinkosaugos ir sveikatos problemas. Tvariosios statybos siekis…

Has photos

Moderni verslo sala Pilaitėje

Sostinės Pilaitės rajono prieigose akį traukia vitrininiais langais tviskantys pastatai. Naujasis verslo kompleksas – ne tik pilaitiškiams tokių reikalingų paslaugų centras,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų